Ринок мінеральних добрив в Україні: імпорт майже переможений
2286

Ринок мінеральних добрив в Україні: імпорт майже переможений

Ринок мінеральних добрив в Україні аналізувався компанією Pro-Consulting за період 2016 – 1 півріччя 2021 року. Маркетингове дослідження ринку включає показники виробництва та зовнішньої торгівлі, розрахунок ємності, сегментацію за видами та походженням продукції, виявлені фактори впливу та тенденції розвитку галузі. Готовий аналіз ринку мінеральних добрив в Україні можна придбати на сайті компанії.

Аналіз ринку мінеральних добрив в Україні, проведений Pro-Consulting, охоплює такі види продукції:

  • селітра;
  • карбамід;
  • карбамідно-аміачна суміш;
  • діамофоска;
  • NPK-добрива.

Ознайомтеся із типовою структурою дослідження ринку – за нею можна проаналізувати ваш ринок

Все перераховане активно використовується в українському сільському господарстві, яке стало однією з ключових галузей економіки нашої країни.

Моніторинг ринку мінеральних добрив в Україні показує переважання продукції вітчизняного виробництва.

Ринок послуг із боротьби зі шкідниками в Україні – прочитайте і цей огляд ринку

Частка імпорту на ринку мінеральних добрив в Україні значно скоротилася після застосування санкцій щодо Російської Федерації та різкого зниження обсягів поставок із цієї країни у 2018 році. Разом з тим, українські виробники хотіли б потіснити з ринку і імпортерів, що залишилися, тому лобіюють введення державних квот на ввезення добрив. В очікуванні цього останні два роки спостерігається тенденція нарощування виробничих потужностей.

Більше 1900 готових аналізів ринків – перейдіть до каталогу та знайдіть звіт по своєму ринку

Зовнішньоекономічний аналіз ринку мінеральних добрив в Україні свідчить про те, що в нашу країну найбільше завозяться селітра та карбамідно-аміачна суміш (КАС). Застосування цих добрив на полях нашої країни відпрацьоване десятиліттями та досконало зрозуміле нашим аграріям, тому вони мають найбільший попит. Постачання добрив в Україну здійснюються здебільшого з географічно близьких країн – Білорусі, Польщі, Литви, частка Росії в загальному обсязі імпорту продовжує зменшуватися.

Аналіз ринку похідних торфу в Україні та Європі (2021 рік) – вам може стати в нагоді аналітика з анотації до цього звіту

Варто зазначити, що імпортна продукція ринку мінеральних добрив в Україні найчастіше має нижчу вартість, ніж вітчизняна. Завдяки масштабам виробництва, налагодженим каналам збуту, різниці у вартості сировини закордонні добрива виграють цінову конкуренцію на нашому внутрішньому ринку, але після встановлення ввізних квот ситуація неминуче зміниться. Водночас серед виробників ринку мінеральних добрив в Україні спостерігаються ознаки та прагнення його монополізації, що впливає як на ціни, так і на умови постачання продукції.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку мінеральних добрив в Україні за 2016 – 1 пол. 2021 р. – ознайомтеся зі структурою звіту по ринку, статтю про який ви зараз читаєте

Аналіз ринку мінеральних добрив від компанії Pro-Consulting містить сегментацію за географією нашої країни. Кожен регіон має свої переважні типи ґрунтів та сільськогосподарські культури, що вирощуються на них, тому використання продукції ринку мінеральних добрив в Україні також різниться. Найбільш універсальною речовиною, придатною для будь-яких ґрунтів та рослин, є карбамід або сечовина, яку одержують з аміаку. Це добриво містить азот у легкозасвоюваній формі, що дозволяє підвищити кількість та якість урожаю.

Ринок сапропелю в Україні – ознайомтеся з коротким оглядом ринку

Ще з 80-х років минулого століття на території нашої країни почали застосовувати рідку суміш карбаміду та аміачної селітри – КАС. Вона швидко проникає в грунт, не потребуючи закладення, і має довготривалу дію. КАС ще зручна тим, що її можна вносити відразу в суміші із засобами захисту рослин та мікроелементами необхідними на конкретному полі.

Також прочитайте про ринок біопрепаратів для захисту рослин в Україні

Більш складні комплекси, такі як діамофоска та інші види азотно-фосфорно-калійних (NPK) добрив, вимагають від аграріїв більшого обсягу знань для їх ефективного використання. При виборі формули необхідно правильно враховувати клімат та склад ґрунтів. Проте, дотримання всіх умов застосування NPK може значно підвищити рентабельність аграрного виробництва. Тому, незважаючи на певний консерватизм споживачів ринку мінеральних добрив в Україні, сегменти інноваційних NPK-комплексів мають добрі перспективи для зростання.

Детальну інформацію про розглянуту сферу бізнесу з прогнозом її подальшого розвитку читайте у матеріалах маркетингового дослідження ринку мінеральних добрив в Україні, розміщеного у магазині готових проектів Pro-Consulting.

Ринок насіння, добрив та засобів захисту рослин у дрібному фасуванні – прочитайте цей огляд ринку, якщо у вас є декілька хвилин

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами