Ринок вантажних перевезень в Україні та Польщі: понад 50% перевезень імпорту припадає на автомобільний транспорт
172

Ринок вантажних перевезень в Україні та Польщі: понад 50% перевезень імпорту припадає на автомобільний транспорт

Аналіз ринку вантажних перевезень в Україні та Польщі проведено компанією Pro-Consulting у листопаді 2024 року. Маркетингове дослідження дало змогу отримати відомості про:

  • фактори, що мають найбільший вплив на ринок вантажних перевезень в Україні та Польщі, тенденції та проблеми його розвитку;
  • обсяги та динаміку експорту й імпорту товарів у країнах, що розглядались;
  • сегментацію ринку вантажних перевезень в Україні та Польщі в значущих зрізах;
  • діяльність найбільших суб'єктів досліджуваної сфери бізнесу;
  • фактори і політику ціноутворення на ринку вантажних перевезень в Україні та Польщі.

Готовий аналіз ринку вантажних перевезень в Україні та Польщі можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити аналітика з готового аналізу ринку послуг доставки або дослідження ринку мастильних матеріалів в Україні.

Якщо ж ви плануєте аналізувати ринок за власним технічним завданням, уже зараз збережіть посилання на типову структуру дослідження ринку.

Ринок вантажних перевезень в Україні демонструє значні зміни під впливом поточних подій, таких як воєнні дії, економічні виклики та структурні зміни.

Моніторинг ринку вантажних перевезень в Україні показує, що 2023 року найбільшим імпортером за вагою вантажів стала «Укрзалізниця», яка перевезла 1,6 млн тонн, що склало 5,5% від загального обсягу імпорту. Іншими великими гравцями були ОККО, WOG, «Укрпалетсистем» і «Ретал Україна». Найбільшими товарними категоріями імпорту є дизельне паливо, моторний бензин і поліетилентерефталат. Також у Pro-Consulting є готовий аналіз ринку бензину та дизельного пального в Україні - цей звіт, як і будь-який інший, може бути актуалізовано або адаптовано під цілі та завдання вашого підприємства.

Лідером за вартістю перевезеного на ринку вантажних перевезень в Україні стала українська компанія-представник корпорації Procter & Gamble. Серед інших великих імпортерів - підприємства, що торгують автомобілями, фармацевтичними препаратами, побутовою технікою та продуктами харчування. Основними категоріями імпорту за вартістю стали дизельне паливо та лікарські засоби.

Сегментація ринку вантажних перевезень в Україні свідчить про те, що 2023 року 50,4% імпорту припадало на автомобільний транспорт, 27,3% - на залізничний транспорт, решту обсягу розділили водний, мультимодальний і повітряний види транспорту.

У 2023 році Україна експортувала товарів на суму 36,18 млрд доларів США, основними категоріями яких були продукти рослинного походження, жири та олії, недорогоцінні метали, готові харчові продукти, машини та обладнання. У першому півріччі 2024 року експорт становив 46% від обсягу 2023 року, що свідчить про існування значних викликів на ринку вантажних перевезень в Україні та необхідність адаптації логістичної системи. Кількість експортних та імпортних рейсів автомобільним, залізничним, водним та повітряним транспортом продовжує залишатися високою, незважаючи на складнощі.

Можливо, вам також стане в нагоді аналітика з готового дослідження ринку 3PL послуг в Україні або аналізу ринку cross-border В2В2С e-commerce.

Аналіз ринку вантажних перевезень в Україні дав змогу виділити такі ключові тренди, які визначають сьогоднішню ситуацію на ринку:

  1. Подорожчання палива

Насамперед на ринок вантажних перевезень в Україні вплинуло зростання вартості палива. Найбільш відчули це на собі малі та середні підприємства, тоді як великі компанії, що закуповують паливо у великих обсягах, змогли пом'якшити удар завдяки оптовим цінам.

  1. Відтік робочої сили

Війна призвела до значного відтоку робочої сили через мобілізацію та еміграцію. Це збільшило конкуренцію на ринку праці та змусило підприємства підвищити заробітну плату водіям. Зарплата водіїв у малих компаніях подвоїлася, тоді як на великих підприємствах витрати на оплату праці скоротилися через зменшення обсягів перевезень.

  1. Закриті автомобільні шляхи та логістика

Великі підприємства зіткнулися з подвоєнням витрат на ринку вантажних перевезень в Україні, тоді як малі компанії змогли скоротити витрати завдяки кращому плануванню та мінімізації додаткових витрат. Однак проблеми із завантаженням митних пунктів призвели до затримок у доставці та збільшення витрат на ремонт і обслуговування транспортних засобів.

  1. Додаткові витрати на страхування, GPS-навігацію та мобільний зв'язок

Детальні дані про цю сферу бізнесу можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку вантажних перевезень в Україні та Польщі, розміщеного у магазині готових проєктів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок дорожнього будівництва в Україні

Дата розміщення: 03.01.2025
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами