Прощавай, дріб’язок! Нацбанк оптимізує номінальний ряд гривні
3272

Прощавай, дріб’язок! Нацбанк оптимізує номінальний ряд гривні

Національний банк продовжує приводити банкнотно-монетний ряд гривні відповідно до економічних реалій сьогоднішнього дня. Інфляція, що відбулася з моменту введення національної валюти в вересні 1996 року, привела до того, що до теперішнього часу дрібні монети практично перестали використовуватися при розрахунках. Тому з 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути засобом платежу. Однак, тим громадянам, у кого є великі накопичення в таких монетах, впадати у відчай не варто. Їх можна буде обмінювати на гроші інших номіналів з протягом трьох років - до 30 вересня 2022 року. Причому, в перший рік це можна робити в відділення будь-яких українських банків, а з 1 жовтня 2020 го - тільки в НБУ та уповноважених банках: Ощадбанку, ПриватБанку і Райффайзен Банку-Аваль. З жовтня 2020 року монети 1, 2 і 5 копійок можна буде тільки колекціонувати. Їхню долю згодом повторить і 25-ти копійчана монета. Вона поки що залишається платіжним засобом, але, потрапляючи в банки, в обіг вже не повертається.

Читати про аналіз ринку колекторських послуг в Україні

Разом з тим, цієї осені нас чекає не тільки розставання з декількома дрібними номіналами національної валюти, а й набуття одного великого номіналу. З 25 жовтня 2019 року в обіг вводиться банкнота 1000 гривень. На ній буде зображено портрет видатного українського вченого Володимира Вернадського з його висловлюванням: «Я вірю в величне майбутнє України», з іншого боку - зображення Президії Національної академії наук України. Необхідність введення такого номіналу НБУ пояснює застосуванням Д-метричної моделі, згідно з якою найбільша купюра повинна відповідати середній зарплаті по країні за два дні. Наша середня зарплата в липні поточного року впритул наблизилася до 11 тис. гривень і продовжує зростати, тому 1000-гривнева купюра якраз буде задовольняти вказаним вище вимогам.

Дивитися готові аналізи ринків фінансового сектору

У найближчих планах Нацбанку модернізація банкнот 50 і 200 гривень та приведення до рівня оновлених 20, 100, 500 і тепер ще 1000 гривень. Одночасно співробітники Банкнотно-монетного двору почнуть роботу над дизайном наступного покоління національної валюти. Таким чином українці отримають більш зручні у використанні і захищені гроші, а нумізмати і боністи - нові об'єкти для колекціонування.

Дата розміщення: 27.09.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами