Потрібен допінг: українська економіка намагається відштовхнутися від дна, але сил поки не вистачає
2801

Потрібен допінг: українська економіка намагається відштовхнутися від дна, але сил поки не вистачає

У нинішньому стані Україна в цілому і її економіки зокрема важко робити прогнози на майбутнє. Весь 2016 рік валовий внутрішній продукт країни демонстрував наростаюче зростання. У 1 кварталі 2016 він склав 0,1% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, у 2 кварталі - 1,5%, в 3-му - 2,3%, а в 4-му - цілих 4,8%. Здавалося б, країна стала на рейки стабільного економічного розвитку, але статистика початку 2017 не дозволяє бути надмірно оптимістичним.

За підсумками першого кварталу поточного року ВВП виявився всього на 2,5% більше, ніж роком раніше. Таким чином позначилося суттєве гальмування економіки. Це цілком закономірний результат з урахуванням блокади охоплених війною промислово розвинених районів Донецької та Луганської областей. Про те, що головні випробування цього року ще попереду свідчить інформація Кабміну, який знизив прогноз зростання ВВП в 2017 році з 3% до 1,8%, в той же час підвищивши прогноз інфляції з 8,1% до 12,9%.

Що можна прогнозувати до кінця року з високим ступенем впевненості, так це традиційне зростання курсу долара США до гривні. Осінь завжди була важким періодом для національної валюти, що обумовлено сильною залежністю економіки від імпорту. Доводиться витрачати багато валюти на закупівлю енергоносіїв до опалювального сезону. Цього року крім газу закуповувати доведеться і вугілля. Населення, не відчуваючи особливої ​​довіри до стабільності гривні, також захоче поповнити свої валютні запаси, схудлі в період відпусток. Та й підвищення зарплат і, в перспективі, пенсій стимулює споживчу активність, а значить і попит на імпортовані товари. Не дрімають і зовнішні кредитори. Уряд сподівається погашати велику частину зовнішнього боргу за рахунок кредитів МВФ, але Фонд не поспішає надавати нові транші через повільне виконання його вимог. Підвела в цьому році і погода. За її примхи урожай очікується нижчим за торішній. Тому надії на значне збільшення надходження валюти від продажу сільськогосподарської продукції досить примарні, незважаючи на підвищення цін на неї на світових ринках.

З огляду на викладене, думки економічних експертів розходяться не по питанню, чи буде девальвація гривні, а по тому, чи подолає її курс до кінця року психологічний бар'єр в 30 грн за долар США.

Незважаючи на несприятливі прогнози, не варто забувати, що криза може не тільки нести небезпеку, а й бути джерелом нових можливостей. В умовах економічної трансформації відкриваються нові ніші, які можуть стати надійним джерелом доходу для спритних інвесторів. Знайти такі ніші на сучасному ринку України Вам допоможе консалтингова компанія Pro-Consulting.

 

За матеріалами: segodnya.ua

 

Джерело: Pro-Consulting
Дата розміщення: 11.08.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами