Домашні тварини відіграють важливу роль у житті українців. Підраховано, що в середньому в кожній родині з чотирьох чоловік живе хоча б один вихованець, а це вже принаймні 10 млн тварин. Насправді їх набагато більше, так як тільки котів налічується 7,5 млн і за кількістю цих тварин на одного жителя Україна посідає дев'яте місце в світі.
Всім домашнім улюбленцям потрібна ветеринарна допомога, а це значний обсяг ринку з урахуванням того, що в середні витрати на одну тварину складають близько 2000 грн на рік. Найбільш затребувані послуги ветеринарів - це огляд, щеплення, стерилізація і кастрація, санація параанальних залоз, нескладне видалення різних новоутворень. Буває, що тварині, потрібно більш суттєва допомога, наприклад, хірургія органів черевної або грудної порожнини, трансплантація суглобів, стоматологічна операція. У цьому випадку витрати люблячих господарів можуть становити від 2 тис. до 5 тис. грн за одну операцію.
На сьогоднішній день ніша ветеринарних послуг у великих містах, в тому числі в Києві, ще досить вільна. У 2016 році в Україні налічувалося 2279 діючих ліцензій, близько половини яких видано фізичним особам. Такі лікарі можуть відкривати тільки невеликі веткабінет і серйозної конкуренції великим клінікам не складають.
Проаналізувавши стан справ з ветеринарією в Києві, аналітики Pro-Consulting розробили бізнес-план повноцінної ветеринарної клініки середнього класу. Відкрити її передбачається в одному з густонаселених спальних районів столиці, наприклад, в Дарницькому. У разі розміщення клініки тут, її послугами зможуть користуватися не тільки жителі міста, але близько розташованих районів Київської області, що розширить її клієнтську базу.
Метою проекту є завоювання передових позицій на столичному ринку ветеринарних послуг і отримання високої професійної репутації. Для цього в клініці буде встановлено сучасне терапевтичне, офтальмологічне, стоматологічне і діагностичне обладнання. Важливим фактором є підбір кваліфікованого персоналу, особливо на позицію головного лікаря. Необхідно, щоб головлікар уже мав добру особисту репутацію і свою клієнтську базу, що забезпечить успішний старт діяльності нового закладу.
Для реалізації проекту будуть потрібні інвестиції в сумі $ 165 тис., велика частина яких (61,4%) буде витрачена на придбання обладнання. Друга по ємності стаття витрат - проектні роботи та ремонт приміщень, куди піде 19,6% грошей. Приміщення повинні пройти перевірку спеціальних служб на пожежну і технічну безпеку, так як в клініці будуть зберігатися сильнодіючі препарати і працювати рентген-установка. Повна структура витрат представлена на діаграмі.
Структура інвестиційних вкладень
Найбільший обсяг у загальній структурі доходів ветклініки буде виходити від надання хірургічної допомоги - 26%. Діагностика буде приносити в скарбничку 12,8% доходів, УЗД - 12,4%, рентген-дослідження - 7,1%.
Структура доходів від діяльності ветеринарної клініки
Проведені при розробці бізнес-плану фінансові розрахунки показують, що рентабельність продажів клініки складе 32,4%, а витрати на її створення повністю окупляться з урахуванням дисконту приблизно за півтора року (19,2 місяця).
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас готовий проект на дану тему. Ознайомитися з проектом можна за посиланням: