Нам потрібен свій Діоніс: аналіз ринку вина в Україні
5341

Нам потрібен свій Діоніс: аналіз ринку вина в Україні

Алкогольний напій з ферментованого соку винограда - вино - відомий протягом всієї задокументованої історії людства. Стародавні греки вирізнили виноробство тим, що виділили для нього спеціального бога - Діоніса або Бахуса. Найстаріші зразки вина віком близько 8 тис. років знайдені в Грузії. А найбільш древня виноробня виявлена ​​археологами в 2011 році на території Вірменії, і працювала вона 6,1 тис. років тому.

Багаті традиції виробництва вина склалися в Європі. Португалія, Іспанія, Італія, Франція і сьогодні підтримують високий авторитет своєї продукції шляхом строго законодавчого регулювання якості та ідентифікації марок вин в залежності від району зростання винограду. Наприклад, відоме кріплене вино портвейн родом з північного сходу Португалії, і тільки напій, вироблений в тому районі, може носити цю назву. Схожа ситуація з шампанським - ігристим вином з французької провінції Шампань.

Також вам може стати в нагоді аналітика ринку укупорочного обладнання для алкогольної промисловості України

На жаль, українські вина поки не удостоїлися такої популярності, а нашим чорноземам не вдалося отримати окремий розділ у виноробстві. Тому вітчизняні винороби змушені працювати в основному на внутрішній ринок і конкурувати з виробниками інших країн, головним чином, за рахунок більш низької ціни на свою продукцію.

Виробництво вина в Україні, після невеликого зростання в 2017 році, набуло тенденцію до зниження за підсумками першого півріччя минулого року.

У нас на сайті доступна до покупки готова база експортерів вина з України. 2019 рік

Імпортні вина також представлені на українському ринку, але вони відносяться до більш високих цінових категорій, ніж вітчизняні. Поставки здійснюються в основному з Грузії, Молдови та Франції.

Потенціал для розвитку виноробної галузі в Україні укладено в двох напрямках - це зростання внутрішнього ринку і освоєння нових напрямків експорту. Для реалізації даного потенціалу, від виробників вина потрібне проведення виваженої політики з метою отримання оптимального співвідношення ціни і якості напою, що випускається. Досягти цього нелегко, оскільки перманентне зростання цін в країні збільшує собівартість вина, а для підвищення його якісних характеристик необхідна модернізація обладнання і поліпшення сортового складу винограду.

 Також рекомендуємо почитати про результати аналізу ринку коньяку України

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами