Без купюр: українці демонструють високу готовність до поширення безконтактних платежів
2581

Без купюр: українці демонструють високу готовність до поширення безконтактних платежів

Нові технології все більше змінюють наше життя. Ще якісь кілька десятків років тому людина, щоб впевнено себе почувати в міській інфраструктурі, обов'язково повинна була мати з собою деяку суму готівки. Пройшли роки, з'явилися пластикові платіжні картки та залежність від готівки значно зменшилася. Згодом переважна більшість виплат зарплат і пенсій стали здійснюватися на банківські рахунки українців з прив'язаною до них платіжною карткою. Виявилося, що використовувати картки дуже зручно як для покупців, так і для продавців.
Наступним етапом поширення цифрових технологій у фінансовій сфері став розвиток ринку безконтактних платежів. Перший такий платіж на території нашої країни було здійснено в листопаді 2011 року. У червні 2015 року з'явилася можливість безконтактно оплачувати проїзд в Київському метрополітені. З кожним роком ця технологія все ширше поширюється по Україні.

Наші співвітчизники вже в повній мірі змогли оцінити вигоди безконтактних платежів з точки зору зручності і безпеки. Тепер не потрібно передавати в руки продавця свою карту, а значить знижується ймовірність, що її дані можуть стати відомі зловмисникам.
Ще більше можливостей з'являється при використанні сервісів мобільних платежів, таких як Google Pay. У їх користувачів відпадає необхідність носити з собою не тільки готівкові гроші, а й саму пластикову карту. Платежі здійснюються за допомогою будь-якого сучасного смартфона або іншого пристрою, що підтримує дану технологію. При цьому, безпеку особистих фінансів забезпечується ще на більш високому рівні.

Як з'ясувалося, українці відкриті для інновацій навіть більше, ніж жителі більш просунутою в цьому відношенні Західної Європи. Такими є результати дослідження ринку безконтактних платежів, проведеного Mastercard. Як виявилося, 37% наших співвітчизників хотіли б здійснювати платежі безконтактно з допомогою переносних пристроїв, таких як браслети, брелки, смарт-годинник. Серед європейців таких просунутих виявилося лише 24%. Ще більше українців готові розглядати в якості гаманця вже звичний для всіх смартфон. Даними пристроями готові користуватися для безконтактних платежів 72% жителів країни.

Разом з тим, зростає довіра до безпеки системи безконтактної оплати. Страх постраждати від шахрайства в цій сфері знизився в Європі на 24%. Українцям також відомо про способи запобігання електронного злодійства. 34% наших співвітчизників висловилось за використання біометричних даних, наприклад, відбитків пальців, для підтвердження трансакцій.

У сучасному світі зміни відбуваються стрімко і, в той же час, непомітно для людини. Завтра, описане в фантастичних творах, досить швидко стає повсякденним справжнім. У новому світі перевагу отримають ті, хто першим зможе сприйняти віяння прогресу і впровадити їх в своє життя.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами