Дата підготовки: | Жовтень 2019 року |
Кількість сторінок: | 41, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 17 |
Таблиць: | 18 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
В рамках дослідження аналітиками були визначені основні тенденції розвитку ринку залізобетонних виробів в Україні. Розраховані показники виробництва і потенціалу ринку залізобетонних виробів в Україні. Визначено основні оператори на ринку, проведена сегментація ринку. Крім того, розраховані прогнозні показники розвитку ринку, наведено рекомендації щодо виходу на ринок (ризики, бар'єри виходу).
Залізобетонні вироби (ЗБВ) - міцний будівельний матеріал. У його склад входить бетон і металева арматура. Наведені компоненти мають масу переваг. Головними з яких є, стійкість залізобетонних виробів до різних механічних навантажень.
Всі ЗБВ в Україні виробляються різними методами. Це залежить від кінцевого призначення виробленого продукту. Основні відмінності в технологіях виготовлення залізобетонних виробів проявляються в способах розтягування арматури (до і після затвердіння бетону) і застосування армування (стрижнями, каркасами і сітками).
Виробництво ЗБВ відбувається з цементного, ніздрюватого та силікатного бетону. У деяких випадках, для виготовлення фундаментних блоків застосовують бетон спеціальних марок. Стандартизований ФБС 24-4-6 проводиться з важкого бетону. Застосування подібного будівельного матеріалу, гарантує отримання надійних блоків, для стрічкового фундаменту. Кінцева конструкція витримає будь-які навантаження вироблені від стін будівлі.
Залізобетонні вироби характеризуються тривалим терміном експлуатації. Після багатьох років конструкція тільки підсилює свою міцність. ФБС 24 4 6 прослужить надійною опорою всій будові, за умови дотримання обумовлених норм відповідного проекту. Матеріал стійкий до корозії, перепаду температур, і різнотипним деформацій.
Залізобетонні вироби задіють не тільки для зведення фундаменту. ЗБВ повноцінно застосовують на всіх етапах будівельних робіт, в тому числі для виробництва стін і покрівлі. Залізобетонні вироби в Україні також проводяться на замовлення.
Попит на ринку залізобетону є вторинним, він повторює основні тенденції будівництва. Існують різні види виробів із залізобетону, що дозволяє використовувати їх в різних сегментах будівництва.
У найбільшому за споживанням секторі - будівництві, залізобетонні використовуються при будівництві будівель. Саме через активного використання залізобетонних виробів в сфері будівництва, можна зробити висновок, що попит на ринку тісно пов'язаний з тенденціями, які склалися на будівельному ринку. Динаміка введення в експлуатацію житлових будинків в Україні за 2010-2018 роки наведена нижче в діаграмі.
Варто також окремо відзначити, що в 2018 році було розпочато будівництво великого числа об'єктів нерухомості, яка планується до здачі в експлуатацію протягом 3-5 років. Так, в 2017 році площа нових забудов склала 11,4 млн. М², а в 2018 р
У структурі українського ринку нерухомості (нове будівництво) за видами на початок будівництва в 2018 році, частка площі нежитлових (комерційних) приміщень становила 22,9%.
Таким чином, основними факторами впливу на ринок залізобетонних виробів є:
• Обсяги будівельних робіт
• Рівень інвестицій у виробничі галузі
• Будівництво житла
• Динаміка ринку торговельної та комерційної нерухомості - будівництво нових торгових і торгово-розважальних центрів, бізнес-центрів, складської нерухомості тощо.
• Фактори вартості виробництва - вартість енергоресурсів, впровадження енергоефективних технологій.
До основних тенденцій ринку можна віднести:
Укрупнення бізнесу (створення груп компаній, холдингів, вертикально-інтегрованих структур, мереж, що включають як виробників цементу і бетону, так і підприємства інших галузей);
Локальні особливості конкуренції. Так, в м Київ і в інших містах-мільйонниках склалася конкурентна система, коли 3-4 великих оператори конкурують між собою, формуючи ринкову ціну на залізобетонні вироби.
Залежність від економічних очікувань споживачів. Стабілізація курсу валют і поліпшення девальваційних очікувань впливають на зростання попиту в сфері нерухомості, а відповідно і на будівельні матеріали. Непередбачуваність розвитку економічної ситуації, пов'язана з проведенням виборів в 2019 році, стримує перспективний попит.
Зміна структури споживання. Сьогодні основними споживачами є великі будівельні об'єкти, яким поставляються в основному високо марочних залізобетонних виробів; з боку приватного будівництва, яке споживає залізобетонні вироби, наприклад, попит різко впав. Також відзначається зниження попиту на спеціальні види бетонів.
Товарний кредит. Багато будівельних проекти в середньому і великому сегменті відчувають нестачу фінансування. Клієнтів часто цікавить не тільки співвідношення ціна / якість, але і можливість надання відстрочки платежів.
Розширення інструментарію просування продукції і послуг, підвищення рекламної активності, розвиток дилерських мереж, сервісних пропозицій для забудовників.
Сезонність. Ринок залізобетонних виробів має сезонні коливання попиту, пов'язані зі зміною обсягів будівельних робіт протягом року. Пік попиту припадає на період з травня по листопад. В інший час обсяги будівництва падають в два-три рази, що призводить до істотного зниження попиту на ЗБВ.
1. Загальна характеристика ринку виробів із залізобетону (плити (покриття, перекриття), брускові перемички) в Україні в 2016-8 міс. 2019 роки.
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку виробів із залізобетону (проблеми ринку; чинники впливу на розвиток ринку, розвиток котеджного і малоповерхового будівництва в цілому, як одного з ключових чинників впливу на ринок)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку виробів із залізобетону в Україні в 2016-2018 рр. - оціночно на підставі даних виробництва і зовнішньої торгівля
1.3. Сегментація і структурування ринку по виду виробів (оцінка на підставі споживання (будівництво тощо), зовнішньоекономічної діяльності):
- Плити покриття;
- Плити перекриття;
- Брускові перемички.
2. Виробництво на ринку виробів із залізобетону (плити (покриття, перекриття), брускові перемички) в Україні в 2016-2018 рр.
2.1. Обсяг виробництва і реалізації продукції в натуральному вираженні
2.2. Сегментація виробництва на ринку виробів із залізобетону (плити (покриття, перекриття), брускові перемички) - оцінка на підставі споживання
3. Основні оператори ринку виробів із залізобетону в Україні
3.1. Перелік основних операторів ринку і їх опис (виробники, імпортери) - ТОП-10 операторів: перелік, контакти, асортимент
3.2. Частки основних операторів ринку - оцінка за даними фінансової звітності компаній в 2018 р
3.3. Конкуренція і ризики розвитку на ринку
4. Ціна та ціноутворення на ринку виробів із залізобетону (плити (покриття, перекриття), брускові перемички) в Україні
4.1. Поточні середні ціни зовнішньої торгівлі і поточні оптові ціни на продукцію в залежності від видів - за запитом в компанії або на підставі публічних даних
4.2. Поточні роздрібні ціни на продукцію в залежності від видів - за запитом в компанії або на підставі публічних даних
4.3. Опис факторів, що впливають на формування ціни
5. Канали збуту на ринку виробів із залізобетону (плити (покриття, перекриття), брускові перемички) в Україні
- основні канали, їх характеристика,
- переваги і недоліки основних каналів збуту;
- визначення основних каналів збуту, які використовують основні оператори ринку
6. Висновки. Прогнозні показники ринку виробів із залізобетону (плити, перекриття, перемички) в Україні
6.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
6.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку в 2019-2021 рр.
6.3. Визначення частки рику компанії Замовника і рекомендації щодо подальшого розвитку на ринку
7. Інвестиційна привабливість галузі
7.1. SWOT-аналіз ринкового спрямування
7.2. PEST-аналіз факторів впливу на ринок залізобетонних виробів
7.3. Побудова карти ризиків на ринку залізобетонних виробів
1. Ємність ринку бетону в Україні в 2017-2018 рр. в натуральному (тис. тон) і грошовому (млн. грн.) вираженні
2. Зміна основних макроекономічних показників України в 2018 і 1 пол. 2019 роки.,% (До аналогічного періоду попереднього року)
3. Місткість ринку товарного бетону в Україні в 2018 - 1 пол. 2019 роки., в натуральному вираженні, тис. тон
4. Ємність ринку конструкцій для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю України в 2018 - 1 пол. 2019 роки., в натуральному вираженні, тис. тон
5. Ємність ринку залізобетонних виробів в Україні в 2016-8 міс. 2019 роки., тис. тон
6. Основні оператори ринку залізобетонних виробів в Україні
7. Основні оператори ринку товарного бетону і арматури в Україні (ТОП-5 в даних сегментах)
8. Сегментація основних операторів ринку досліджуваних будівельних матеріалів по товарних сегментах і регіонах
9. Середні поточні оптові ціни на залізобетонні вироби в залежності від видів товарів, грн. / шт.
10. Середні поточні ціни зовнішньої торгівлі на залізобетонні вироби в залежності від видів товарів, грн. / шт.
11. Середні поточні роздрібні ціни на залізобетонні вироби в залежності від видів товарів, грн. / шт.
12. Переваги і недоліки прямого і непрямого методів збуту залізобетонних виробів на ринку України
13. Побудова прогнозної моделі для прогнозу місткості ринку залізобетонних виробів в Україні
14. SWOT-аналіз ринку залізобетонних виробів
15. PEST - аналіз ринку залізобетонних виробів України
16. Ризики і бар'єри розвитку на ринку залізобетонних виробів України
17. Сегментація ринкових ризиків
18. Карта ризиків для ринку залізобетонних виробів України
1. Динаміка введення в експлуатацію об'єктів житлової нерухомості в Україні в 2010-2018 рр., млн. м²
2. Структура ринку нерухомості України (нове будівництво) за видами на початок будівництва в 2018 році, кв. м.,%
3. Динаміка ВВП у фактичних цінах в Україні за 2018 - 6 міс. 2019 роки., млрд. грн.
4. Структура валової доданої вартості в 2018 році,%
5. Індекс споживчих цін за період з 2018 - 6 м. 2019 роки. (до аналогічного періоду попереднього року),%
6. Динаміка зміни споживчих цін за період з 2018 - 6 м. 2019 роки. (до грудня попереднього року),%
7. Структура загальної площі прийнятого в експлуатацію житла в нових будинках в Києві за матеріалами зовнішніх стін в 2017 р,%
8. Структура загальної площі прийнятого в експлуатацію житла в нових будинках за матеріалами зовнішніх стін по Україні в 2017 р,%
9. Структура ринку залізобетонних виробів за видами виробів в 2017 р,%
10. Обсяг виробництва на ринку залізобетонних виробів в Україні в 2016-8 міс. 2019 роки., в натуральному вираженні, тис. тон
11. Структура ринку залізобетонних виробів за видами виробів в 2017 р,%
12. Структура ринку залізобетонних виробів за видами виробів в 2018 р,%
13. Частки ринку основних операторів ринку залізобетонних виробів в 2018 рр., в натуральному вираженні,%
14. Частки ринку основних операторів ринку товарного бетону в Україні в 2018 рр., в натуральному вираженні,%
15. Частки ринку основних операторів ринку арматури для бетону в 2018 рр., в натуральному вираженні,%
16. Структура собівартості виробництва ЗБВ в Україні,%
17. Прогнозна місткість ринку залізобетонних виробів в Україні в 2019-2021 рр. в натуральному вираженні, тис. тон