in stock

Аналіз ринку колекторських послуг в Україні. 2019 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Березень 2019 року
Кількість сторінок: 34, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 1
Таблиць: 8
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: російська
7300 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-Consulting в березні 2019 року було проведено дослідження ринку колекторських послуг в Україні.

В ході дослідження були виділені основні тенденції на ринку колекторських послуг. Було виділено, що колекторські фірми працюють не тільки з банківськими кредитами фізичних і юридичних осіб, клієнти компаній по стягненню заборгованостей - мікропозики, комунальні служби, страхові компанії, мобільні оператори і фірми, що займаються прямими продажами. Але банківські кредити фізичних осіб - пріоритетний напрямок роботи колекторів, їх частка близько 50% -60% від загального портфеля.

Для банків співпраця з колекторськими компаніями, як аутсорс, є більш вигідним варіантом, ніж відкриття свого колл-центру під стягнення боргів.

Що стосується існуючих типів колекторів, то їх можна поділити на кілька видів:

1. Компанії в форматі колл-центру

Компанія, що складається на 90% з операторів телефонного зв'язку. Вони протягом дня здійснюють сотні дзвінків позичальникам, поручителям і всім тим, хто зазначений в анкеті позичальника, з вимогою повернути борг. Процес спрямований на отримання швидкого результату. Використовується психологічний тиск на боржника, щоб спонукати його оплатити борг без звернення до суду.

2. Професійні збирачі

Один з найпопулярніших на ринку тип компаній. Вони домагаються повернення боргу шляхом жорсткого психологічного тиску. Особисті зустрічі з погрозами, розсилка грізних листів, загрози судом та інші.

3. Факторингові компанії

Це група викупляє у банку найякісніший портфель кредитів із забезпеченням у вигляді іпотеки ліквідної житлової нерухомості або навіть цілісних майнових комплексів з готовим бізнесом. Часто за цими компаніями стоїть сам банк. Він таким чином чистить баланс від токсичних кредитів.

Залежно від функцій і методів роботи з боржниками, на ринку колекторських послуг в Україні існують три види компаній, іноді одна компанія може містити у собі кілька відділів. Найчастіше це характерно для великих компаній, які мають і свій колл-центр, і відділ професійного стягнення.

Детальний зміст:

1. Фінансові показники компаній, які займаються стягненням платежів в Україні (інформація згідно поданої звітності від підприємств): актуалізація даних за станом на 01.01.2019. (Перелік компаній, регіон / адреса, кількість зареєстрованого персоналу, фінансова звітність за 2018 рік)
2. Розподіл кредитів, наданих фізичним та юридичним особам за підсумками 2018 року в розрізі банків в Україні (перелік банків, обсяги по класах)
3. Способи покупки боргів колекторами в Україні. Аналіз тендерів, проведених фондом гарантування вкладів в 2018 році (на можливу дату) (кількість проведених тендерів, а також відібрані особи, обраних фондом для стягнення простроченої заборгованості позичальників та інших боржників банку)

Перелік таблиць:

1. Характеристика компаній, що займаються стягненням платежів в Україні за станом на 01.01.2018 (відсортовано за чистим прибутком, по спадаючій)
2. Характеристика компаній, що займаються стягненням платежів в Україні за станом на 01.01.2018 (відсортовано за кількістю зареєстрованого персоналу по спадаючій)
3. Розподіл кредитів, наданих фізичним особам за обсягами і класам станом на 01.01.2019, млн грн
4. Діапазони значень коефіцієнта PD боржника - юридичної особи
5. Розподіл кредитів, наданих юридичним особам за обсягами і класам станом на 01.01.2019, млн грн
6. Інформація про обсяги та видах фінансових послуг, наданих фінансовими компаніями, крім послуг з управління ФФБ і ФОН, млн грн
7. Перелік компаній за напрямом «стягнення простроченої заборгованості позичальників та інших боржників банку», які були відібрані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на 15.02.2019
8. Порівняння класичних і голландських торгів

Перелік графіків і діаграм:

1. Процедура проведення голландського аукціону в системі «ProZorro.Продажі»

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами