Погляд: що таке пасивне інвестування на прикладі Оптика 1st – аналітика Pro-Consulting для ЛІГА.Новости
1534

Погляд: що таке пасивне інвестування на прикладі Оптика 1st – аналітика Pro-Consulting для ЛІГА.Новости

16 серпня у Білій Церкві відкрився сто п’ятдесятий салон оптики всеукраїнської мережі Оптика 1st. Для того, хто шукає, в який бізнес вкласти гроші — це гарна новина. Річ у тому, що засновник мережі Вадім Щичко кілька разів намагався залучити для розвитку бізнесу сторонній капітал. Однак чудово спрацювала тільки модель «пасивне інвестування». У березні 2019 року він залучив першого інвестора за такою схемою.

Ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку оптики в Україні (2021 рік)

Сьогодні в розвиток бізнесу вклали гроші вже 100 інвесторів. За два роки мережа розрослася до 153 салонів оптики в 92 містах України. Є інвестори, які вкладають гроші в кілька салонів. Рекорд мережі — 8 салонів оптик, які розвиваються для одного інвестора. А перші інвестори вже повернули всі вкладені гроші й наразі просто ділять прибутки.

У чому секрет швидкого зростання?

Важливу роль відіграє ніша. Попит на корекцію зору був великим завжди. А після коронавірусу, коли багато людей змушені працювати та навчатися віддалено й чимало часу проводити за комп’ютером, кількість тих, хто потребує корекції зору, стрімко зросла. Щичко зробив акцент на продажу окулярів високої якості в сегменті «Середній», «Середній мінус». Особливість мережі Оптика 1st — безплатна діагностика та власні торговельні марки окулярів. Виявляється, що якісна корекція зору стала українцям доступнішою.

Аби розвивати мережу, від початку Вадім Щичко перевірив усі нюанси, які можуть виникнути в цьому бізнесі, створивши перші 10 салонів. Перш ніж залучати зовнішній капітал, налагодив усі бізнес-процеси. Є чітка схема відкриття кожної точки: стандарти для пошуку та оренди приміщення під оптику, оформлення салону, найм та навчання оптометристів, відділ контролю якості продукції. У Дніпрі працює тренінговий центр компанії. Лінзи для оптики підприємець купує в Європі, а оправи за спеціальним замовленням виготовляють для мережі в Китаї.

На сайті є понад 1900 готових аналізів ринків - ознайомтеся з каталогом

Вадім Щичко розповідає: «У мене вже є клініки з безопераційного лікування зору, і я вирішив далі за напрямом оптики, щоб зайняти нішу «Середній — Середній мінус», тому що ця ніша порожня, і зайнята переважно дрібними підприємцями. Займаюся саме магазинами оптики шостий рік. За перші п'ять років я пройшов усі підводні камені, наступив на всі граблі, зробив висновки і дійшов до того, що готовий масштабуватися й розвиватися. Знайшов найоптимальніший формат і вирахував окупність».

Важливий момент: в Україні модель «пасивних інвестиції» недооцінена. За такої моделі інвестор не бере участі в операційному управлінні. В Optika 1st це робить керуюча компанія, на утримання якої витрачається всього 5% від прибутку мережі. Завдання засновника мережі — якнайшвидше вивести кожну нову точку на окупність, щоб ділити прибуток з інвестором 50/50. Для цього, як показує досвід, потрібно близько 30 місяців з дня відкриття нового салону.

Компанія Pro-Consulting оцінила обсяг ринку української оптики у 6.5 млрд гривень у 2020 році та спрогнозувала зростання до 7.3 млрд гривень у 2021 році. Мета Вадіма Щичко — наростити свою частину ринку та створити найбільшу мережу салонів Оптики в Україні. Восени 2021 року відкриється перший салон Оптика 1st у Польщі. У подальших планах бізнесмена розширити мережу і в Німеччині.

Також почитайте про ринок черепно-щелепно-лицевої хірургії в Україні

Джерело: ЛІГА.Новости

Дата розміщення: 27.08.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами