Спорт великих грошей: трохи про історію і сьогодення футбольного трансферного ринку
1779

Спорт великих грошей: трохи про історію і сьогодення футбольного трансферного ринку

Коли просять назвати самий літній вид спорту, на думку чомусь відразу приходить футбол. Напевно, це тому, що футболісти бігають на свіжому повітрі і по м'якій траві. Однак футбольним уболівальникам добре відомо, що літній період — це час міжсезоння в чемпіонатах більшості країн, і, якщо в цей рік не проходять якісь великі міжнародні турніри, то насолодитися грою майстрів футболу влітку неможливо. Тому вся увага любителів футболу в цей період прикута до трансферного ринку. Спостерігачів цікавлять питання: ким посилиться той чи інший клуб і скільки йому це буде коштувати.

Професійний футбол досить давно став змаганням не тільки спортсменів, які грають за той чи інший клуб, але і спонсорів клубів. Якщо немає можливості оплатити трансфери сильних футболістів, то команді не доводиться мріяти про високі місця в національних і міжнародних чемпіонатах, а значить не буде і високих доходів від продажів атрибутики, абонементів на стадіон і телетрансляцій. Таким чином, трансфери гравців — це інвестиції в розвиток клубу.

Зародився ринок футбольних трансферів там же, де і сам професійний футбол — в Англії, в кінці 19-го століття. Перший трансфер футболіста відбувся в 1893 році, коли гравець Блекберн Роверс Джек Саутворт перейшов в Евертон за 400 фунтів стерлінгів. У той час така сума вважалася цілком пристойними грошима, адже приблизно стільки приносила клубу повний розпродаж квитків на матч, а гравці заробляли близько одного фунта на тиждень. Футболіст, який підписав контракт з клубом, вже не міг без дозволу перейти в інший. Так і з'явилася торгівля правами на гравця між клубами, що стало для багатьох з них істотною статтею доходів.

Ми подумали, вам буде цікаво почитати про бізнес-ідею відкриття фітнес-клубу

Сьогодні правила футбольного трансферного ринку не такі жорсткі, як були на зорі його розвитку. Зокрема, після знаменитої судової «Справи Босмана», що завершилася в 1995 році, клубам заборонено вимагати компенсацію за гравця, у якого закінчився термін контракту. Так що в даний час велика кількість трансферів відбувається безкоштовно, проте ціни на перехід найпопулярніших футболістів виросли до небачених раніше значень.

Поки що рекордом є перехід бразильського нападника Неймара з Барселони в Парі Сен-Жермен в сезоні 2017-2018 років, за який французький клуб заплатив 222 млн євро. Але і іспанці одразу пустили частину отриманих грошей в хід та придбали на позицію Неймара теж бразильця Філіпа Коутіньйо у Ліверпуля за 145 млн євро. У нинішньому році рекорд вартості трансферу поки не побитий, але ряд переходів з виплатою понад 100 млн євро вже відбулися. Наприклад, за 19-річного португальця Жоау Фелікса Атлетіко заплатив Бенфіці 126 млн євро.

Також ви можете ознайомитися з матеріалом про ринок фітнес-центрів в Києві

Якщо говорити про загальні витрати всіх футбольних клубів на трансферному ринку, то вони вже давно обчислюються мільярдами доларів. Так, з січня по липень 2019 року в Системі управління міжнародними трансферами ФІФА зареєстровано понад 12,3 тис. Переходів на суму $5,1 млрд. Розхожа приказка «гроші — до грошей» як не можна краще підходить до футбольного трансферного ринку.

Дата розміщення: 09.08.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами