Ринок велосипедів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting в липні 2021 року. Маркетингове дослідження ринку включає його основні параметри, сегментацію за операторами, цінові політики, що переважають, головні чинники впливу і тенденції розвитку даної сфери бізнесу. Готовий аналіз ринку велосипедів в Україні можна придбати на сайті компанії.
Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок
Ринок велосипедів в Україні розвивається під впливом тренду, який набирає силу на забезпечення мікромобільності населення мегаполісів. Особливо сильно ця тенденція актуалізувалась в період дії карантинних обмежень через пандемію вірусу COVID-19. Переміщення на велосипедах, самокатах і їх електричних версіях стало для частини населення хорошою альтернативою громадському транспорту або автомобілям. Додатковим стимулом зростання ринку велосипедів в Україні та світі є поширення в суспільстві ідей здорового і екологічного способу життя.
Вам буде цікаво прочитати огляд ринку спортзалів для ігрових видів спорту в Україні
Моніторинг ринку велосипедів в Україні показує збільшення кількості користувачів цього виду транспорту в 2020 році в 2,5 рази в порівнянні з 2019-м. Так, за даними громадської організації "Асоціація велосипедистів Києва", в квітні минулого року в столиці налічувалося понад 5,4 тис. велосипедистів, 85% з них - чоловіки. Така ж гендерна структура характерна і для всього ринку велосипедів в Україні.
Також ознайомтеся з оглядом ринку дитячих таборів в Україні
Ще однією стійкою тенденцією розвитку ринку велосипедів в Україні стало використання їх прокату замість покупки. Факторами, що формують тенденцію поширення байкшерінга, є:
Більше половини клієнтів велопрокатів в таких локаціях - це туристи та інші категорії гостей міста.
Дана форма використання велотранспорту характерна для людей у віці 20-45 років, а для тих, хто не хоче або не може інтенсивно крутити педалі пропонуються електровелосипеди.
На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку велосипедів в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку
Аналіз ринку велосипедів в Україні дозволив виявити ряд проблем, що негативно впливають на його розвиток:
1. Недостатня транспортна інфраструктура в містах для безпечного руху на велосипедах, самокатах і інших подібних видах транспорту.
Мала кількість велодоріжок, їх незручне розташування та уривчастість не тільки перешкоджає комфортному переміщенню велосипедистів, а й породжує у потенційних клієнтів ринку велосипедів в Україні обґрунтований страх за свою безпеку на дорозі. За даними поліції, в 2020 році в нашій країні відбулося 2097 дорожньо-транспортних пригод за участю велосипедистів, під час яких 210 людей загинули і 1546 травмовано.
Прочитайте огляд ринку франшиз спортивних клубів для дітей
2. Наявність на ринку велосипедів в Україні значного тіньового сектору.
У нашій країні досить поширені і збільшуються продажі вживаних велосипедів з Євросоюзу - Німеччини, Польщі, інших країн. Такі велосипеди реалізуються як приватно на онлайн-барахолках, так і в звичайних веломагазинах. Їх точна кількість на ринку велосипедів в Україні невідома, оскільки в більшості випадків вони провозяться без реєстрації в митній службі.
Рекомендуємо статтю NV.ua про те, як нове захоплення українців вивело ринок спорттоварів та послуг на обороти в $ 1,5 млрд на рік
Найбільшим каналом збуту на вторинному ринку велосипедів в Україні є сервіс OLX. Разом з тим, б/у велотранспорт можна також придбати в найбільшому інтернет-магазині України Rozetka. Тут пропонують велосипеди, які не були в тривалому особистому користуванні, в основному демонстраційні екземпляри, і їх частка менш одного відсотка.
Результати аналізу ринку велосипедів в Україні дозволяють прогнозувати подальше збільшення його ємності. Найбільша динаміка очікується за підсумками 2021 року в подальшому темпи приросту знизяться до загальносвітових значень.
Детальну інформацію по даному напрямку бізнесу і перспективи його розвитку читайте в готових матеріалах маркетингового дослідження ринку велосипедів в Україні, розміщеного в онлайн-магазині компанії Pro-Consulting.
Якщо у вас є ще декілька хвилин, прочитайте про результати аналізу ринку фітнес-центрів в Києві