Ринок гумової крихти та виробів з неї в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає розрахунок його ємності, показників виробництва та імпорту, фактори ціноутворення, особливості споживчої сфери, виявлені тренди розвитку. Готовий аналіз ринку гумової крихти та виробів з неї в Україні можна придбати на сайті компанії.
Ринок гумової крихти є ринком продукції вторинної переробки, так як сировиною для нього виступають відходи гумотехнічних виробів, в основному старі автомобільні шини та покришки. Замість того щоб забруднювати навколишнє середовище, зношена гума піддається механічному подрібненню, а отримана крихта використовується для виготовлення покриттів і будівельних матеріалів.
На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку будівельних матеріалів України (2020 рік) - ми можемо актуалізувати даний звіт за вашим запитом, а також розширити товарні та територіальні межі дослідження
Незважаючи на те, що ринок гумової крихти та виробів з неї в Україні приносить не тільки економічну, а й екологічну вигоду, в нашій країні існує ряд бар'єрів для його розвитку, а саме:
Прочитайте також статтю про ринок промисловості в Україні
Разом з тим, ринок гумової крихти та виробів з неї в Україні має значний потенціал для зростання, оскільки гумове покриття широко застосовується при зведенні і ремонті спортивних споруд, дитячих майданчиків, облаштуванні паркових доріжок, прибудинкових територій. Також гумова крихта додається в асфальтобетонні суміші, використовується в дорожньому будівництві, що збільшує міцність і зносостійкість дорожнього полотна.
Сировини для ринку гумової крихти та виробів з неї в Україні більш ніж достатньо. Щорічно в країні накопичується близько 150 тис. тонн використаних автомобільних покришок, і тільки десята частина з них утилізується тим чи іншим способом. Решта гуми осідає на нелегальних звалищах.
На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку гумової крихти та виробів з неї в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту
Згідно із законом утилізацією автопокришок в Україні може займатися тільки підприємство, що має ліцензію Міністерства екології. Деякі вітчизняні переробники пропонують забрати використану гуму у її власників за невелику плату, що компенсує транспортні витрати, інші ж викуповують великі партії сировини за 300-400 гривень за тонну. Державні чи комунальні організації, такі як Київзеленбуд, приймають старі покришки безкоштовно.
В цілому негативні фактори ринку гумової крихти та виробів з неї в Україні поки переважають над позитивними, що виражається в скороченні виробництва протягом періоду, що досліджувався. Так, випуск гумової крихти в 2020 році склав 4,76 тис. тонн, що на 11,2% менше, ніж було роком раніше.
Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок
Одночасно на ринку гумової крихти та виробів з неї в Україні зростає частка імпорту. Якщо в 2018 році вона становила 66,1% від загального обсягу, то в 2020-му досягла 75,7%.
Партії гумової крихти в нашу країну надходять в основному з Польщі, Чехії, Словаччини та Словенії, що пропонують більш якісний, ніж вітчизняна продукція, матеріал. Експорт гумової крихти з України поки не здійснюється.
Детально про поточний стан і перспективи розглянутого напрямку бізнесу читайте в звіті за результатами маркетингового дослідження ринку гумової крихти та виробів з неї в Україні, який розміщений в магазині готовий проектів компанії Pro-Consulting.
На сайті є понад 1800 готових аналізів ринків України та світу - ознайомтеся. Імовірність того, що ми досліджували ваш ринок - 90%.
Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі: