Ринок пива в Україні: тенденції розвитку
4831

Ринок пива в Україні: тенденції розвитку

Аналіз ринку пива в Україні проведено компанією Pro-Consulting за період 2017 – 8 місяців 2022 року. Маркетингове дослідження містить відомості про:

  • показники виробництва, імпорту та експорту;
  • ємність та структуру ринку;
  • розподіл часток найбільших операторів;
  • рівень конкуренції;
  • асортимент продукції;
  • цінові політики;
  • характеристики споживчої аудиторії;
  • ефективність каналів збуту;
  • прогнози подальшого розвитку даної сфери бізнесу.

Готовий аналіз ринку пива в Україні можна придбати на сайті компанії.

Моніторинг ринку пива в Україні показує, що його продукція займає 35% загального обсягу реалізації алкоголю. Випуском популярного пінного напою в нашій країні займається 241 броварня, з яких 204 відносяться до категорії малих з обсягом випуску до 300 тисяч літрів на рік.

Продукція вітчизняного виробництва домінує на ринку пива в Україні, становлячи близько 90% його обсягу. Українське пиво нічим не поступається імпортним аналогам, але коштує набагато дешевше. Завдяки конкурентоспроможній якості та привабливій ціні напою, виробники мають можливість виходити на закордонні ринки пива, отримуючи додаткові ресурси для розвитку.

Дізнайтесь про можливості експорту товарів з України.

У структурі ринку пива в Україні переважає світлий напій, що виготовляється методом низового бродіння, – табір – його частка становила у 2021 році 93,4%. Темне пиво низового бродіння знаходиться на другому місці за популярністю з часткою 3,9%. Безалкогольне пиво займає менше ніж 2% на ринку пива в Україні. Замикає четвірку популярних пінних напоїв ринку пива в Україні темна ялина верхового бродіння – стаут.

Виробники продукції ринку пива в Україні умовно поділяються на індустріальні, регіональні та малі. Останні випускають переважно пиво за оригінальними рецептурами, зване крафтовим. Такі напої мають попит у цінителів смакових якостей і любителів різноманітності. Наразі сегмент крафту на ринку пива в Україні займає близько 1%, його розвиток стримується падінням купівельної спроможності споживачів у період війни. Для порівняння, у Сполучених Штатах Америки крафтове пиво складає близько чверті ринку.

Вас також зацікавить готовий аналіз ринку крафтового пива в Україні (2020 рік) – Pro-Consulting актуалізує цей чи будь-який інший звіт за вашим запитом.

У сфері державного регулювання ринку пива в Україні розрізняються лише великі, з обсягом виробництва понад 300 тисяч літрів на рік, та малі броварні відповідно. Вартість ліцензії для великих виробників ринку пива в Україні становить 500 тисяч гривень, а для малих – 30 тисяч гривень на рік.

Повна структура готового дослідження ринку пива за 2022 рік доступна за цим посиланням.

Небажання платити за ліцензію є однією з головних причин, які спонукають деяких власників малих пивоварень працювати нелегально. Найчастіше неліцензійне пиво випускають у пивоварнях при ресторанах, хоча якість напоїв у них зазвичай висока. Загалом тіньовий сектор становить близько 5-8% від загального обсягу ринку пива в Україні.

Аналіз ринку пива в Україні свідчить про значні збитки, завдані його розвитку після початку повномасштабного вторгнення Росії. Наслідками впливу негативних факторів війни у 2022 році стали:

  • зникнення з ринку пива в Україні обсягів виробництва підприємств, що опинилися на окупованій території чи районах активних бойових дій;
  • скорочення продажів продукції через зниження доходів населення, зменшення споживчої аудиторії, встановлення тимчасових обмежень на реалізацію алкоголю.

Також вам знадобиться готовий аналіз ринку міцних алкогольних напоїв (настоянок) в Україні (2022 рік).

Споживчий аналіз ринку пива в Україні в період війни показує, що дешеве пиво залишається найдоступнішим видом алкоголю в нашій країні. Міцні напої стали надмірно дорогими для українців, що втратили доходи, тому багато з них перейшли на доступніше пиво. Водночас популярність дорожчого крафту на ринку пива в Україні значно впала порівняно з минулими роками. Так, якщо 0,33 літри крафтового пива коштує в середньому 53,9 грн, то 2,5 літри «Львівського 1715» можна купити за 40 гривень.

Про інші особливості даної сфери бізнесу, тенденції та прогнози її подальшого розвитку можна дізнатися з готового маркетингового дослідження ринку пива в Україні, розміщеного в онлайн-магазині компанії Pro-Consulting.

Читати також: Як війна змінила алкогольні звички українців та ринок – коментарі аналітика Pro-Consulting Євгенія Бондаренко для Економічної Правди

Дата розміщення: 12.12.2022
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами