Ринок нафтопродуктів в Україні: актуальні фактори
656

Ринок нафтопродуктів в Україні: актуальні фактори

Аналіз ринку нафтопродуктів в Україні проведено компанією Pro-Consulting у жовтні 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати дані про:

  • загальні характеристики ринку нафтопродуктів в Україні з розрахунком його ємності в динаміці за період 2020-2023 років;
  • сегментацію даної сфери бізнесу за видом, походженням та якістю продукції;
  • фактори, що мають найбільший вплив на ринок нафтопродуктів в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
  • обсяги поставок основних операторів цього ринку;
  • ціни на ринку нафтопродуктів в Україні з прогнозом їх зміни у 2024 році;
  • поточний та прогнозований баланс попиту та пропозиції на ринку нафтопродуктів в Україні.

Готовий аналіз ринку нафтопродуктів в Україні можна придбати на сайті компанії. У нас є ще один звіт по ринку нафтопродуктів в Україні – можливо його структура більшою мірою відповідає вашим інформаційним запитам – посилання на звіт.

Моніторинг ринку нафтопродуктів в Україні дозволив виділити такі головні фактори впливу на поточну ситуацію в цій економічній сфері, що формують тенденції її подальшого розвитку:

  • припинення постачання нафтопродуктів з традиційних джерел;

Відразу після початку широкомасштабної агресії Росії 24 лютого 2022 року припинилися постачання продукції на ринок нафтопродуктів в Україні з РФ, Білорусі та імпорт через морські порти. Внутрішнє виробництво моторного палива зупинилося після ударів: на Шебелинському НПЗ наприкінці лютого, на Кременчуцькому НПЗ на початку квітня 2022 року. Внаслідок потужного форс-мажору на ринку нафтопродуктів в Україні утворився дефіцит палива, а ціни на нього підскочили приблизно вдвічі. На період проведення маркетингового дослідження випуском продукції на ринку нафтопродуктів в Україні займалися лише напівлегальні міні-заводи, які забезпечують менше ніж 10% загального обсягу ринку. Паливо міні-НПЗ, які не мають повного циклу переробки нафти, виходить низької якості і не відповідає стандарту Євро-5. Можливо, вас також зацікавить готовий аналіз ринку біоетанолу в Україні та світі. Якщо ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку, за якою можна проаналізувати будь-який ринок України чи світу.

  • курс гривні по відношенню до основних світових валют;

Початок великої війни дестабілізував валютний ринок України настільки, що Національний банк змушений був перейти до фіксованого курсу. Спочатку долар США коштував 29,25 грн, з 3 липня гривня була девальвована до 36,6 грн/$. Тільки з 3 жовтня 2023 року НБУ повернувся до плаваючого курсу гривні, що залежить від попиту та пропозиції валюти. Державний бюджет 2024 року орієнтується на курс 41,4 грн/$. Ослаблення національної валюти автоматично підвищує вартість імпорту ринку нафтопродуктів в Україні.

  • зростання тіньового ринку нафтопродуктів в Україні;

З 1 липня 2023 року уряд повернув оподаткування суб'єктів ринку нафтопродуктів в Україні на рівень, що діє до 24 лютого 2022 року. Вже напередодні тіньова складова сфери бізнесу, що розглядається, зросла на 10-15%. Якщо ви не впевнені, яка саме аналітика ринку вам потрібна, зв'яжіться з нашими консультантами – вони поставлять правильні запитання та допоможуть скласти технічне завдання на підготовку ринкового звіту – контакти.

  • активізація ввезення у країну автомобілів;

У серпні 2023 року в Україну ввезено 21,6 тис. старих автомобілів, що на 11,3% більше, ніж у такий же місяць роком раніше, і на 16,8% більше, ніж у липні 2023 року. Найбільша кількість імпортних машин зареєстрована у Львівській, Київській областях та у столиці. Зростання автомобільного парку збільшує попит на ринку нафтопродуктів в Україні.

  • збільшення кількості імпортерів в окремих продуктових сегментах ринку нафтопродуктів України;

З травня 2022 року і до моменту проведення аналізу ринку кількість імпортерів дизельного палива зросла більш ніж удвічі, а постачальників з-за кордону автомобільного газу – у півтора рази. Багато операторів ринку нафтопродуктів в Україні стали самостійно імпортувати бензин.

  • зміна географії імпорту нафтопродуктів;

Після закриття російського та білоруського напрямів постачання продукції на ринок нафтопродуктів в Україні, які раніше забезпечували більшу частину його обсягу, імпортери змушені переорієнтуватися на західний європейський напрямок.

  • зміна структури споживання.

Після початку широкомасштабної війни головним споживачем продукції ринку нафтопродуктів в Україні став оборонний сектор, змістивши з першого місця аграрну галузь.

Детальні відомості про поточний та прогнозований стан цієї економічної сфери можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку нафтопродуктів в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок автозапчастин в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами