Потенціал у відходах: аналіз ринку полімерів України
6522

Потенціал у відходах: аналіз ринку полімерів України

З усіх полімерних матеріалів найбільш широко в промисловості і в побуті використовується поліетилен. Це обумовлено наявністю у нього безлічі корисних властивостей: хімічних, фізико-механічних та діелектричних.

В Україні існує два контури виробництва поліетилену - первинна і вторинна переробка. У першому задіяна обмежена кількість вітчизняних хімічних підприємств, три з яких - ТОВ «Карпатнафтохім», ТОВ Фірма «Промінвест Пластик» і ТОВ «Євро Полімер Компаунд» займають більше 90% ринку. Сировина для первинного поліетилену в основному імпортного виробництва, що означає залежність його собівартості від динаміки валютного ринку.

Більш привабливою з точки зору рентабельності є переробка поліетиленових відходів. Вони складають 31% в загальному обсязі полімерних відходів в Україні.

Ринок вторинної переробки представлений значно більшою кількістю підприємств, ніж первинний, з невеликими частками на ньому. Багато з цих підприємств працюють в симбіозі з виробниками поліетиленових виробів - купують у них відходи, переробляють і продають назад у вигляді придатної для використання у виробництві сировини.

Розвиток переробки поліетиленових відходів в Україні дозволить отримувати необхідні вироби з цього матеріалу за зниженою собівартостю, скоротити імпорт і оздоровити екологічну ситуацію в країні. Однак, відсутність ефективної системи сортування відходів не дає повністю завантажити навіть наявні переробні потужності. При можливості переробляти 337 тис. тонн поліетилену, переробляється лише 180 тис. тонн, а 46,6% потужностей простоюють.

В цілому, ринок поліетилену в Україні вже зміг оговтатися від шоку, який стався в результаті кризи 2014-2015 років. Відновила діяльність ТОВ «Карпатнафтохім», яка не працювала з 2012 року. Зростає як внутрішнє споживання поліетилену, так і його експорт. Найбільше полімерів ПЕ українського виробництва поставляється в Росію, Білорусь, Туреччину і Молдову, проте частка Росії поступово скорочується.

Стабільність розвитку даного ринку буде залежати від успішності заміщення російського експортного спрямування, динаміки внутрішнього споживання і активності інвесторів зі створення підприємств, що займаються збором і переробкою пластикових відходів.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 14.11.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами