Перспективи співпраці українських компаній з країнами Африки: багатства і небезпеки континенту
1884

Перспективи співпраці українських компаній з країнами Африки: багатства і небезпеки континенту

Перспективи співпраці українських компаній з країнами Африки вивчалися компанією Pro-Consulting в лютому 2021 року. В процесі маркетингового дослідження аналізувалися економічні показники, структура ВВП, тенденції розвитку таких країн, як Чад, Лівія, Туніс, Гана, Буркіна-Фасо. Готовий аналіз перспектив співпраці українських компаній з країнами Африки можна придбати на сайті компанії.

Структура валового внутрішнього продукту країн Африки, що розглядались, має досить значні відмінності. Наприклад, в Чаді більше половини ВВП формується в сільському господарстві, тоді як в Тунісі найбільш розвинена сфера послуг. Промисловість займає частку понад 20% в структурі ВВП Гани, Буркіна-Фасо і Тунісу, а в Чаді вона лише трохи перевищує 11%.

Що стосується Лівії, то її економіка критично залежить від обсягів експорту нафти і газу, а політична ситуація в країні є вкрай нестабільною. Динаміка валового внутрішнього продукту Лівії демонструє різкі скачки на тлі загальної розрухи. Так, у 2017 році зафіксовано зростання обсягу ВВП відразу на 64% після досягнення домовленостей між протиборчими сторонами. У наступному, 2018 році, динаміка економічного розвитку знизилася до плюс 17,9% ВВП, в 2019 - до плюс 9,9%, а за підсумками 2020 року в Лівії очікується різкий спад приблизно на мінус 58,7% ВВП через дії факторів, пов'язаних з пандемією COVID-19.

Можливо, вам буде цікава аналітика з анотації до готового аналізу інвестиційної привабливості України (2020 рік) - прочитайте

Під час аналізу перспектив співпраці українських компаній з партнерами з Чаду необхідно мати на увазі, що ця країна є однією з найбідніших в світі. Близько 85% населення зайняті в сільському господарстві, яке страждає від частих засух. Разом з тим, драйвером розвитку економіки Чаду в 2019 році був сектор нафтовидобутку, що забезпечив плюс 3% ВВП. За прогнозами МВФ, за підсумками 2020 року очікується спад на 0,6% з подальшим прискоренням зростання до 6,1% в 2021 році.

Економічна ситуація в Тунісі в більшій мірі залежить від стану справ у туристичній галузі, в якій зайнято близько 12% економічно активного населення країни. До суспільно-соціальних і політичних потрясінь 2009 року середньорічний темп зростання ВВП Тунісу становив приблизно 5%. У 2018 року динаміка ВВП знизилася до плюс 2,7%, а в 2019-му - до плюс 1%. Після підведення підсумків 2020 року очікується падіння ВВП Тунісу на 4,3% з подальшим відновленням тренду підвищення до плюс 4,1% в 2021 році.

На сайті можете придбати готове дослідження перспектив співпраці українських компаній з країнами Африки (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту. Ми можемо розширити географічні межі даного дослідження

Перспективи співпраці українських компаній з Ганою доцільно шукати в секторах сільського господарства і гірничодобувної промисловості. Країна посідає друге місце в світі по збору какао-бобів. Переробні потужності АПК зосереджені на їх переробці, а також на випуску таких продуктів, як кокосова, пальмова і арахісова олії, консерви, соки. Крім того, в країні є деревообробні, взуттєві, текстильні, тютюнові, хімічні та скляні підприємства. Зростання ВВП Гани в 2019 році склало 6,1%. За результатами 2020 року очікується його зниження на 1,5%, а в 2021-му - збільшення на 5,9%.

Буркіна-Фасо є четвертим на африканському континенті виробником золота. Видобуток благородного металу, а також вирощування бавовни забезпечує стабільний розвиток економіки цієї країни. У 2018 році ВВП Буркіна-Фасо виріс на 6,8%, в 2019 він додав ще 5,7%. У 2020 році зростання ВВП сповільнилося до 2%, але не припинилося, незважаючи на спалах коронавірусу. На 2021 рік МВФ прогнозує зростання динаміки ВВП до плюс 5,8%.

Рекомендуємо аналітичний матеріал про ринок послуг адміністрування ЗЕД в Україні

У той же час, при визначенні перспектив співпраці українських компаній з Буркіна-Фасо необхідно враховувати ризики в сфері безпеки. Країна виявилася втягнутою в конфлікт за участю Малі і Нігеру. Крім того, на території Буркіна-Фасо, діють угруповання Аль-Каїди і ІГІЛ, які тероризують місцеве населення. Всі ці фактори перетворили колись спокійну територію в одне з найнебезпечніших місць на карті світу.

За результатами аналізу перспектив співпраці українських компаній з країнами Африки можна зробити висновок про наявність наступних факторів, що визначають потенціал такої співпраці:

  • залежність економіки від сільського господарства - Чад, Гана, Буркіна-Фасо;
  • кон'юнктура міжнародного ринку енергоносіїв - Лівія, Чад;
  • розвинена гірничодобувна промисловість - Гана, Буркіна-Фасо;
  • стан справ у туристичній галузі - Туніс;
  • політична і військова нестабільність - Лівія, Буркіна-Фасо.

Детальніше про оцінку перспектив співпраці українських компаній з країнами Африки читайте в матеріалах маркетингового дослідження, розміщеного в магазині готових проектів Pro-Consulting.

Також вам буде цікаво прочитати про перспективні галузі для співробітництва між Україною та Бразилією

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами