Небезпечні відходи принесуть доходи: готовий бізнес план переробки тари з-під хімікатів
5194

Небезпечні відходи принесуть доходи: готовий бізнес план переробки тари з-під хімікатів

Забруднення навколишнього середовища є «зворотним боком медалі» розвитку людської цивілізації на сучасному етапі. Технології, що застосовуються в промисловості і сільському господарстві, часто засновані на використанні сильнодіючих хімічних сполук, висока концентрація яких негативно впливає на живі організми.


Наприклад, в сільському господарстві на кожен гектар посівів в середньому вноситься близько 300 кг хімічних засобів, які в своїй більшості відносяться до категорії високотоксичних. Особливо небезпечні для природи пестициди, які вбивають бур'яни, паразитів, збудників хвороб рослин і інших шкідників. Близько 90% таких засобів завозиться в Україну з-за кордону. Після їх використання залишається великий обсяг тари, яка підлягає обов'язковій утилізації. Однак, на сьогоднішній день в Україні недостатньо потужностей з її переробки.


Виробництво відходів в період кризи в 2014-2016 роках сильно скоротилося. У 2017 році почалося відновлення економіки і кількість відходів стала знову зростати.

Динаміка виробництва відходів в Україні, тис. тонн


 
* Дані Державної служби статистики України (починаючи з 2014 року, дані враховуються без тимчасово окупованій території)


Одночасно зі зменшенням обсягу відходів скоротилася і їх переробка. Небезпечні відходи утилізуються сьогодні лише на 50%, а рівень переробки всіх класів опустився з минулого року нижче 25-відсоткової позначки.


Динаміка утилізації відходів усіх класів в Україні, тис. тонн


 
* Дані Державної служби статистики України (починаючи з 2014 року, дані враховуються без тимчасово окупованій території)

Проаналізувавши ситуацію, що склалася з небезпечними відходами, аналітики Pro-Consulting розробили бізнес-план виведення на ринок України підприємства з переробки тари з-під пестицидів і знищення залишків хімічних речовин.


Сировиною для даного підприємства будуть служити каністри, рукава для зберігання зерна, біг-беги, що були в контакті з пестицидами. Вони будуть надходити на дві виробничі лінії: миття і подрібнення; грануляції. Для нейтралізації небезпечних сполук буде використовуватися термічний утилізатор.


Витрати на створення виробництва складуть $ 420 тис., які будуть витрачені на такі цілі:
• придбання обладнання і транспорту;
• буріння водяної свердловини;
• установка системи вентиляції;
• оформлення дозвільної документації;
• поповнення оборотних коштів.


Згідно виконаним фінансових розрахунків, підприємство буде працювати з рентабельністю продажів на рівні 23,9%, з кожним доларом доходу приносячи інвестору майже 24 цента чистого прибутку.

Дата розміщення: 13.09.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами