НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на позначці 36,56 грн/дол. – коментар Pro-Consulting
2176

НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на позначці 36,56 грн/дол. – коментар Pro-Consulting

До сьогоднішнього дня з лютого курс Нацбанку, за яким проводилися безготівкові операції, становив 29,25 грн. Зростання склало 25%. За словами голови НБУ, в умовах високої нестабільності, спричиненою війною, фіксований офіційний курс є умовним якорем цінової та економічної стабільності, що у свою чергу є запорукою успішного відновлення економіки, а це – пріоритетні завдання.

Аналітичне дослідження ринку – ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку

Такий крок від фінансової інституції збільшує фінансову стійкість українських експортерів, зокрема в аграрному секторі, де розпочинається збирання врожаю. До того імпорт техніки та інших товарів компанії здійснювали за курсом, що значно перевищує офіційний. У разі експорту продукції за офіційним курсом вони втрачали б ці 25% доходу в гривні. За допомогою фіксації також вирішується питання з конвертуванням валюти в гривню за прийнятним курсом для ФОП, який висів у повітрі практично з самого початку війни.

Понад 2000 готових аналізів ринків – перейдіть до каталогу

Крім очевидних переваг для експортерів, політика фіксованого курсу допоможе зберігати контроль за інфляцією, збільшить приплив і продаж валютної виручки, зведе до мінімуму спекуляцію. Ще однією причиною девальвації є щомісячний дефіцит бюджету в $9 млрд., а зростання курсу дозволить покрити недолік за рахунок фінансової допомоги, що надходить до країни, від партнерів.

При цьому всі умови фіксації курсу продажу та купівлі валюти в готівковому та безготівковому сегментах ринку залишаються без змін: курс не може відхилиться від офіційного більш ніж на 1%. Тобто населення не відчує зміни курсу, а у середньостроковій перспективі побачить стабілізацію економіки.

Дата розміщення: 21.07.2022
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами