Для того щоб, подолати наслідки економічної кризи, викликані втратою традиційних ринків збуту готової продукції, нашій владі необхідно інтенсивно шукати нові і розвивати існуючі торговельні зв'язки. Висновок асоціації з ЄС вже призвело до збільшення обсягу українського товарообігу з Європою. Частка Євросоюзу у зовнішній торгівлі України перевищила 40%. Але, незважаючи на успіхи на європейському напрямку, загальний обсяг експорту в доларовому вираженні поки не досяг докризових величин. Тому в уряді ще багато роботи в цій галузі.
Одним з рішень, спрямованих на подальшу лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності, може стати входження нашої держави в число підписантів Регіональної конвенції, що уніфікує правила походження товарів (Пан-Євро-Мед). Український Кабмін уже підтримав відповідний проект закону.
Виконавши всі процедури і ставши учасником цієї Конвенції, Україна зможе повніше вписатись в європейський ланцюжок поділу праці. Даний документ сприяє збільшенню товарообігу між країнами-підписантами. Наприклад, в даний час, щоб продати товар в ЄС без мит, він повинен бути зроблений із сировини вітчизняного або європейського походження. Після приєднання до Конвенції значно розшириться географія можливих партнерів вітчизняних товаровиробників. Вони зможуть використовувати сировину інших учасників, а вироблений товар буде вважатися українським. Так, наші швейні підприємства зможуть купувати в Туреччині тканину, шити з неї одяг і продавати в Євросоюз в режимі вільної торгівлі, як товар, вироблений в Україні.
На сьогоднішній день в число учасників зазначеної Конвенції входять 42 держави Європи, Північної Африки і Близького Сходу. Залучення до такого співтовариства, безсумнівно, дасть Україні хороший поштовх для розвитку міжнародної виробничої кооперації. Але для того, щоб це сталося, нашим чиновникам доведеться ще багато попрацювати. Мало просто приєднатися до документа. Необхідно внести його положення в діючі торговельні угоди (наприклад, з ЄС) і укласти договори про ЗВТ з учасниками Конвенції, з якими такий режим ще не встановлено. З досвіду попередніх подібних переговорів відомо, що на це може знадобитися досить тривалий час.
За матеріалами: delo.ua