Метемо по-новому: огляд ринку щіток і мітел України
3050

Метемо по-новому: огляд ринку щіток і мітел України

Протягом життя ми продукуємо величезну кількість сміття. Він супроводжує нас вдома, на вулиці, на робочому місці. Одна з ознак цивілізованості суспільства - своєчасне прибирання та очищення навколишнього середовища, і в цій справі не обійтися без традиційних інструментів - щіток і мітел.

Технічний прогрес не обійшов стороною і приналежності для прибирання. Якщо раніше мітли і віники виготовлялися з гілок різних рослин, то зараз все більше використовуються полімерні матеріали. Вони більш міцні, стійкі до вологи і перепадів температур, мають розширений функціонал. Такі високотехнологічні вироби в Україні в основному імпортуються, або у готовому вигляді, або у вигляді складових частин з місцевою збіркою. У загальному обсязі українського ринку мітел та щіток частка імпортної продукції в минулому році становила 83,6%.

Правда, мітли займають далеко не основне місце в структурі імпорту інструментів для прибирання. Переважна частка тут належить щіткам різного виду і призначення.

Щітки використовуються як в побуті, наприклад, для чищення взуття, так і в промисловості - для змітання відходів, очищення різних видів поверхонь. Останні можуть бути як ручними, так і у вигляді насадок до інструментів, таких як дрилі. Тому щітки розрізняються по конструкції і характеристиках. Найпоширенішим матеріалом для виготовлення ручок і підстави під щетину ручних щіток як і раніше є дерево. Воно дешеве, і в Україні достатньо потужностей для його обробки. У випадках, коли потрібна підвищена зносостійкість, щітки робляться з металу. Вони дорожчі пластикових і дерев'яних, але незамінні для обробки твердих поверхонь.

Подальші можливі перспективи ринку щіток і мітел в Україні можуть бути пов'язані з налагодженням повного циклу їх виробництва на території нашої країни для заміщення частини імпорту. Для цього доцільно використовувати не тільки привізну сировину, а й перероблені пластикові відходи. Це дозволить не тільки поліпшити платіжний баланс, але і зменшити навантаження на природне середовище.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами