Маркетингове дослідження якості питної води в Миколаївській та Кіровоградській областях
315

Маркетингове дослідження якості питної води в Миколаївській та Кіровоградській областях

Компанія Pro-Consulting реалізувала цей проект на замовлення ГО «Флора»

Дата проведення:
Липень 2023 – серпень 2024 рр.

Географічне охоплення:

Миколаївська та Кіровоградська області

Період дослідження:

2023 рік

Контекст дослідження

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало загрозою для життя і здоров’я українців і відновлення його наслідків займе не один десяток років.

Одним з серйозних викликів стало руйнування комунальної інфраструктури та забруднення водойм. Серед регіонів, що постраждали, були Кіровоградська та Миколаївська область.

У квітні 2022 року російськими військами був пошкоджений водогін «Херсон-Миколаїв» протяжністю 72 кілометри, після чого було пошкоджене обладнання, що мало налагодити водопостачання у Миколаївській та Кіровоградській областях. Протягом 2022-2023 років проблема була частково вирішена пробиттям нових свердловин, встановленням систем очищення та підвозом питної води.

Тим не менш, в містах переважала саме технічна вода, яка справляла негативний вплив на мережі водопостачання і на забезпеченість областей питною водою.

Методологія та джерела:

Дослідження проводилось методом CATI (computer assisted telephone interview) зусиллями call-центру компанії Pro-Consulting. Загалом було опитано 560 респондентів (по 280 у Кіровоградській та Миколаївській областях) віком від 18 років. Вибірка була рівномірно розподілена за чисельністю населення між обласними центрами, районними центрами, селищами та селами досліджуваних областей.

Дослідження включало рівномірний розподіл між мешканцями багатоквартирних будинків та приватного сектору, що часто мають різні системи постачання.

Результати дослідження у географічному розрізі верифікувались згідно з контент-аналізом подій, що відбувались у регіоні з початку повномасштабного вторгнення.

Результати:

Основними джерелами водопостачання в областях є підземний та поверхневий центральні водогони. У Кіровоградській області лише 5 % респондентів купують воду для використання, з них більшість – з автоцистерн. У Миколаївській області 3% респондентів з централізованим водозабезпеченням купують питну воду у торгових мережах. Власники індивідуального водопостачання частіше купують привізну воду з автоцистерн (11 % респондентів по цій категорії).

76 % респондентів Миколаївської та 42 % Кіровоградської областей зазначили, що додатково фільтрують воду з під крану для пиття та інших господарських потреб, для цього найчастіше використовують індивідуальній фільтр (систему зворотного осмосу).

Загалом респонденти оцінюють якість води на низькому рівні: менш ніж 30% респондентів вважають якість води високою, при цьому чверть респондентів на Миколаївщині зазначають, що рівень води є «дуже поганим».

Проблеми з водопостачанням, до початку повномасштабного вторгнення зазначали 24 % респондентів Миколаївської та 30 % Кіровоградської областей. До причин відключень найчастіше відносили різного типу аварії, послаблення тиску води у системі та відключення через відсутність електроенергії. До погіршення водопостачання відносили появу іржі у воді чи неприємний запах (16 та 28 респондентів відповідно у Миколаївській та Кіровоградській обл.). Після початку повномасштабної війни Російські окупаційні війська навмисно підірвали водопровід в Миколаєві, внаслідок чого в будинках місцевих жителів вже півроку немає чистої питної води. Через це 52 % респондентів (144 з 277 опитаних) у Миколаївській обл. та 27 % (74 з 278 опитаних) у Кіровоградській обл зазначили погіршення водопостачання.

Одним з рішень проблеми водопостачання є створення запасів води, проте не усі респонденти розуміють ресурси, які можуть допомогти забезпечити їм такі запаси.

З повним звітом з дослідження можна ознайомитись за посиланням

Дата розміщення: 20.09.2023
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами