Наріжні камені на потоці: дослідження ринку цегли в Україні
2863

Наріжні камені на потоці: дослідження ринку цегли в Україні

Цегла вже довгий час є одним з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Перші цегляні споруди з'явилися багато століть тому, з тих пір, як людина навчилася обпалювати глину. Поряд зі звичайною цеглою, важливу роль у розвитку цивілізації відіграє вогнетривка, з якої виготовляються як побутові печі, так і промислові установки в металургійній, склодувній, хімічній промисловості.

В Україні добре розвинене виробництво цегли. Воно досить рівномірно розподілено по всіх регіонах, так що вітчизняним будівельникам не доводиться витрачати зайві кошти на логістику. Крім того, внутрішній ринок цегли захищений 10-відсотковим ввізним митом. Тому в Україні в основному будують з вітчизняного матеріалу, а частка імпортної цегли склала в минулому році всього 3,3%.

Природно, що попит на цеглу, а значить і обсяг його виробництва, залежить від динаміки розвитку будівельної галузі. У 2017 році відзначалися високі темпи зростання будівельного ринку. У гривневому еквіваленті він збільшився на 43%. У першій половині 2018 року темп зростання знизився до 29%. Перенасичення ринку житла і введення нових норм будівництва, які збільшили собівартість будинків в середньому на 10%, привели до того, що з початку року було закладено менше нових об'єктів, ніж роком раніше. Це призвело до великих залишків цегли на складах на початок весни, коли попит на цю продукцію традиційно найвищий, і зниження його виробництва за підсумками півріччя на 8,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Неоднозначна ситуація і у виробників вогнетривкої цегли, хоча рівень конкуренції в їх сегменті ринку менший. Основні споживачі - «гарячі» виробництва демонструють різноспрямовану динаміку розвитку. Після злагодженого зростання в 2016 році, настав період спаду в 2017-м в металургійній, коксохімічній і цементній промисловості. Лише виробники скла продовжили збільшувати випуск своєї продукції.

Численні учасники ринку цегли в Україні сподіваються на продовження відновлення економіки країни після кризи. Тільки в цьому випадку у них буде простір для подальшого розвитку, так як вони орієнтовані виключно на внутрішній ринок, а виробники невогнетривкої будівельної цегли реалізують продукцію в основному в регіонах свого розташування.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами