Імпорт лакофарбової продукції в Україну: період відновлення
3464

Імпорт лакофарбової продукції в Україну: період відновлення

Лакофарбові матеріали користуються стабільним попитом, який залежить від обсягів будівельних і будівельно-ремонтних робіт в країні, а також купівельної спроможності населення. В Україні переважають ЛФМ вітчизняних виробників. Але і імпортними постачальниками зайнята своя частка ринку, переважно, у вищій ціновій категорії.

Наслідки кризи 2014 року, що виразилися в девальвації національної валюти і виробничому спаді, привели до різкого зниження платоспроможності українців, що негативно вплинуло на попит на фарби і лаків. Це призвело, в тому числі, до зниження імпорту цієї продукції, який складає близько 5-10% українського ринку. Вплив ускладнився тим, що імпортна продукція дорожче вітчизняних аналогів, а значить більш чутлива до звуження платоспроможного попиту.

Так, в 2015 році, в порівнянні з 2014, обсяг поставок лакофарбових матеріалів з-за кордону зменшився на 52%. Однак період падіння імпорту був недовгим. Вже в 2016 році обсяг поставок почав відновлюватися разом із загальною стабілізацією економіки країни. Зростання склало 47,1%. У 1 кварталі 2017 року порівняно з 1 кварталом 2016 року зростання імпорту прискорився до 75%, що пов'язано з укладенням нових великих контрактів.

Головними країнами-імпортерами лакофарбових матеріалів в Україну є Росія, Німеччина, Польща, Південна Корея, Естонія. Станом на 2014 рік частка Росії в імпорті була переважаючою і становила 33,6%. Постачальники Німеччини займали 15,6%, Білорусі - 10,8%, Польщі - 8,9%, Фінляндії - 5%. Зниження імпорту 2015 року відбулася в основному за рахунок Росії. Її продажі впали до 8,3% від загального обсягу, а на перше місце вийшла Німеччина з 25,6%. До 13,3% зросла частка Польщі, до 7,6% - Італії, до 7% - Фінляндії.

Відновлення імпорту знову ж таки пов'язано з поставками з Росії. У 2016 році вона практично повернула свою частку українського ринку ЛФМ. На російських виробників в цьому році довелося 29,3% поставок, тоді як частка Німеччини знизилася до 16,9%, Польщі - до 10,8%. Серед основних постачальників з'явилися такі країни, як Південна Корея - 7,4% і Естонія - 4,3%.

На сьогоднішній день структура імпорту лакофарбової продукції не може вважатися сталою. Через ймовірне подальше загострення відносин з Російською Федерацією імпорт продукції з неї може бути заблокований, а частка ринку в такому випадку буде перерозподілена на користь виробників інших країн.

Імпортні ціни на лаки та фарби в 2016 році становили близько 53,9 грн за 1 літр. Даний показник більш ніж в два рази перевищує вартість аналогічної продукції вітчизняних виробників, що відправляється на експорт. Така розбіжність пояснюється більш високою якістю імпорту. Найбільша активність споживачів спостерігається в літній час, коли активізується проведення ремонтних робіт. У цей період попит на імпортні лаки і фарби збільшується, а ціни поставок знижуються.

Дата розміщення: 04.09.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами