Імпорт азотних добрив в Україну перевищує експорт в 7,5 разів - аналітики компанії Pro-Consulting. Delo.ua
2418

Імпорт азотних добрив в Україну перевищує експорт в 7,5 разів - аналітики компанії Pro-Consulting. Delo.ua

Незважаючи на високий рівень імпорту, Україна все одно залишається країною з одним з найнижчих показників по використанню добрив на гектар землі.

В період січня-лютого 2019 року імпорт азотних добрив склав 489,9 тисяч тонн, в той час як експорт тільки 64,9 тонн. Це в 7,5 разів менше. Такі дані надає Державна служба статистики України. Всього ж за 2018 рік до України було імпортовано 1358,2 тисячі тонн азотних добрив, експорт за той же період склав 341,4 тисяч тонн.

Аналітики компанії Pro-Consulting відзначають, що частка імпортних добрив значно вище вітчизняних на українському ринку у зв'язку з низькою пропозицією продукції українського виробництва і постійними простоями, викликаними економічними та політичними причинами.

Також експерти відзначають, що в плані використання добрив Україна відстає від більш розвинених країн, де рівень внесення добрив у 2-3 рази вище, ніж в Україні. Навіть якщо не враховувати той факт, що Україна має найбільш родючі землі (чорнозем) в порівнянні з іншими країнами, експерти відзначають, що обсяг застосування все ще залишається на мінімальному рівні. Низький обсяг використання добрив пов'язаний з високою часткою інших складових собівартості сільськогосподарської продукції: високі кредитні ставки, нестабільність курсу національної валюти й залежність цін на с / г продукцію від ситуації на світових ринках.

Надалі аналітики прогнозують збільшення використання добрив на тлі зростаючих обсягів валового збору врожаю зернових і плодоовочевих культур. Нагадаємо, в січні Союз хіміків України (СХВ) подав заяву до Міністерства економічного розвитку і торгівлі про залучення додаткових обмежень на імпорт добрив.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 22.03.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами