Дорогоцінний метал минулого - буденність сьогодення: аналіз ринку алюмінієвих профілів в Україні
5461

Дорогоцінний метал минулого - буденність сьогодення: аналіз ринку алюмінієвих профілів в Україні

Легкий, пластичний, стійкий до корозії алюміній сьогодні широко застосовується в промисловості, будівництві, побуті та інших сферах життєдіяльності людини. Важко повірити, що так було не завжди, і вперше в чистому вигляді алюміній вдалося отримати лише в 1825 році, і це, незважаючи на те, що він займає перше місце серед металів за поширеністю в земній корі. До тих пір, поки в кінці 19-го століття не було відкрито промисловий електролітичний спосіб отримання алюмінію з глинозему, цей сріблястий метал був дорожче золота. У 21-му столітті ми легко можемо знайти алюмінієві профілі в складі наших будинків, автомобілів, меблів, побутової техніки та інших конструкцій, що нас оточують.

У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку алюмінієвих профілів України - ознайомтеся зі структурою звіту

Світове виробництво алюмінію в даний час складає близько 65 млн тонн і має тенденцію до зростання. Попит на алюміній зростає ще швидше, і за оцінкою компанії RUSAL, до 2021 року на міжнародному ринку очікується дефіцит одного-двох мільйонів тонн цього металу.

В Україні первинний алюміній вироблявся на Запорізькому алюмінієвому комбінаті, який приватизований і перейшов у власність російської компанії RUSAL. В даний час комбінат частково реприватизовано, він перебуває у важкому фінансовому становищі і алюміній не випускає. Вторинний алюміній з брухту виробляє спільне українсько-іспанське підприємство «Інтерсплав».

Повідомляємо вас в тому, що у нас є ще одне готове дослідження ринку алюмінієвих профілів України - ми можемо адаптувати структуру звіту під ваші цілі і завдання, а також актуалізувати його

Незважаючи на відсутність виробництва первинного алюмінію, випуск профілів з цього металу в Україні здійснюється і навіть потроху зростає. Так, в минулому році це зростання склало 1,2% в порівнянні з 2018-м. 86% від загального обсягу виготовлених в Україні профілів зроблено на заводі компанії «Алюпол», що входить до складу польського холдингу «Група Кенти С.А.». З вироблених на території нашої країни 17,1 тис. тонн профілів, майже половина - 8,4 тис. тонн - пішло на експорт. У той же час в країну було імпортовано 17,4 тис. тонн алюмінієвих профілів. Ємність даного ринку в 2018 році була на 3,16% більша, ніж в 2017-му.

Можливо, вам стане в нагоді матеріал про ринок житлової нерухомості Києва

Оскільки основний виробник українських профілів тісно пов'язаний з Польщею, закономірно, що 83,5% всього обсягу експорту даного товару вирушило саме в цю країну. Серед інших напрямків поставок значиться Білорусь (5,9%), Грузія (2,7%), Литва (2,5%) і Голландія (2,4%).

Імпорт алюмінієвих профілів в основному здійснюється з Китаю (44,5% від загального обсягу). Значно менші партії надходять з Білорусі (10,4%) і Росії (7,2%). Першість Китаю пояснюється низькою вартістю його продукції.

Припускаємо, що вам буде цікаво прочитати про ринок модульних будівель в Україні

Триваюче відновлення економіки України після економічної кризи супроводжується підвищенням виробничих показників в галузях, які є споживачами алюмінієвих профілів. Тому можна сміливо прогнозувати подальше зростання обсягу профільного ринку в середньостроковій перспективі. Покриватися збільшуючий попит буде, в основному, за рахунок імпортних поставок. Українським виробникам важко конкурувати з колегами з Китаю і інших країн через відсутність власної сировини і інфляційної нестабільності на енергетичному ринку країни.

 Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте про результати дослідження ринку будівельних матеріалів (рітейл) в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами