in stock

Аналіз ринку алюмінію в Україні. 2020 - 7 міс. 2023 рр.

Загальна характеристика
Дата підготовки: Вересень 2023 року
Кількість сторінок: 24, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 13
Таблиць: 10
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
30900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-Consulting було проведено дослідження ринку алюмінію в Україні. Досліджено загальні тенденції на ринку, сировина база, експорт, імпорт та виробництво, основні оператори. Під роботою підведені висновки, проведений PEST LE аналіз та аналіз ризиків на ринку.
Найбільшим виробником алюмінію у світі є Китай, за перші два місяці 2023 року доля країни в світовому виробництві склала 58,9%, за 2022 рік – 57,8%.
Основним фактором, який визначає світову ринкову ситуацію алюмінію, залишається саме співвідношення попиту і пропозиції на нього в Китаї, а також стан запасів на біржі LME.
На початку 2022 року світові ціни на алюміній зросли до 14-річного максимуму. Основні причини даної динаміки:
 Обмеження виробництва алюмінію в Китаї для зменшення забруднення напередодні олімпіади в Пекіні;
 Спалах інфекції Covid-19 у китайському місті Байсі, в якому виробляють алюміній;
 Зменшення обсягів виробництва первинного алюмінію в Європі через високі ціни на газ;
 Початок повномасштабного вторгнення росії до України;
 Побоювання Лондонської біржі металів щодо перебоїв поставки а також на відсутність прогресу на переговорах щодо припинення вогню між Росією та Україною;
 Посилення проблем з поставками через заборону Австралії на експорт глинозему та алюмінієвої руди до Росії в рамках санкцій проти Москви, що вплинуло на виробництво RUSAL (поставки покривали близько 20% потреб у сировині для виробництва алюмінію). Крім того, зупинено Миколаївський глиноземний завод потужністю 1,75 млн т глинозему на рік.
Запаси алюмінію на складах LME становили 704,8 тис. т, що є найнижчим рівнем з 2007 року. Запаси алюмінію на біржових складах Шанхаї також впали на 4,2% – до 333,8 тис. т.
Згідно з даними Міжнародного інституту алюмінію, світове виробництво у травні 2022 року склало 5,805 млн. т, що на 0,4% більше за попередній рік. При цьому світове середньостатистичне виробництво первинного алюмінію в березні 2023 р. склало 186,3 тис. т, що на 1% менше, ніж у попередньому місяці, і на 0,5% більше, ніж попереднього року. Показники підприємств, які не повідомляють свої результати, IAI в лютому оцінила на рівні 5,16 тис. т на добу.
При цьому, за інформацією «Русал», за І півріччя 2023 року світовий попит на первинний алюміній знизився рік до року на 1,5% - до 33,7 млн. т. Сукупний попит без урахування Китаю знизився на 5,5% до 13,7 млн. т, тоді як попит у Китаї збільшився на 1,5% до року до 20 млн. т.
«Світові поставки первинного алюмінію зросли у І півріччі до 34,4 млн. т, що на 2,4% вище порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Виробництво у світі без урахування Китаю скоротилося на 2,1% порівняно з першою половиною 2022 року та становило 14,3 млн. тонн.
У першому півріччі обсяг китайського виробництва алюмінію зріс приблизно на 0,5 млн. тонн (+2,5% рік до року). Китай перезапустив потужності приблизно на 1,1 млн т і нівелював зменшення обсягу виробництва в провінції Юньнань, викликаного нестачею електроенергії».
В Україні одним із найбільш затребуваних видів продукції з алюмінію є алюмінієвий профіль. Розвиток ринку алюмінієвих профілів безпосередньо пов'язаний з тенденціями на ринку будівництва та ремонту приміщень, а також - виробництва меблів, транспортної та авіапромисловості тощо. Варто зазначити, що розвиток цих галузей безпосередньо залежить від загальної економічної ситуації в країні, оскільки характерний для стадії розвитку економіки.
У найбільшому за споживанням секторі - будівництві, профілі використовують під час зовнішнього оформлення приміщень (фасадні конструкції, вітражі, огорожі для балконів і лоджій) і внутрішнього (вікна та двері, жалюзі, вхідні групи, елементи інтер'єру). У цю підгрупу входить і світлове оформлення приміщень, для якого використовуються спеціальні шинні системи.
Саме через активне використання алюмінієвих профілів у сфері будівництва, можна зробити висновок, що попит на алюмінієві профілі тісно пов'язаний з тенденціями, які склалися на будівельному ринку.
Станом на 25 липня 2023 року, згідно зі статистикою сервісу оренди та купівлі житла ЛУН, 75% житлових комплексів продовжили будівельні роботи після припинення через повномасштабне вторгнення росії до України, в той час як 82% ЖК відновили продажі.
Проте, за словами Володимира Семенцова, співзасновника та керуючого партнера компанії INSPI Development, ризики для інвесторів та забудовників зараз чи не найбільші за останні 15 років. Так, за його даними, на межі банкрутства перебуває до 2/3 девелоперських компаній.
Основними лідерами з відновлення будівельних робіт є західні та центральні області України, де кількість активних будівельних майданчиків становить 88-96%. У столиці відновили роботу 62% житлових комплексів, в області – 68%. Найнижчу активність демонструють Харківська (19%), Миколаївська (35%) та Запорізька (32%) області.


Найбільшим виробником оксиду алюмінію в Україні є ТОВ “Миколаївський глиноземний завод”, який зупинив свою роботу 24 лютого 2022 року через повномасштабне вторгнення росії до України.
Наслідкам війни також є часткове/повне пошкодження/припинення діяльності компаній, які займались виробництвом алюмінію, адже структурування операторів за регіональною ознакою вказує на значну концентрацію гравців у Київській, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду повідомила, що 16 червня розглянула апеляційні скарги на рішення ВАКС від 16 лютого 2023 року про часткове задоволення позову Міністерства юстиції України до Олега Дерипаски та ПАТ «Об’єднана компанія «РУСАЛ» щодо конфіскації їх активів на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції»:
"За результатами розгляду колегія суддів залишила в силі рішення ВАКС про застосування санкції та конфіскацію 100% корпоративних прав ТОВ «Компанія «Алюміній України», ТОВ «Гуардон Україна», ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ТОВ «Глухівський Кар’єр кварцитів», ТОВ «Запоріжалюмінторг», ТОВ «Сервісний центр «Металург». В свою чергу, за відсутністю достатніх доказів щодо можливості підсанкційною особою розпоряджатися корпоративними правами ПрАТ «Хустський кар’єр» та ПрАТ «Жежелівський кар’єр» – у цій частині було відмовлено у позовних вимогах Міністерству юстиції України”. Таким чином, активи вказаних підприємств були передані державі.
Основні проблеми галузі:
- Відсутність власних потужностей з виробництва та переробки сировини для виготовлення алюмінію;
- Залежність від світових виробників алюмінію та рівня імпортних цін;
- Можлива дестабілізація ринку в разі збільшення рівня інфляції;
- Енергоємність виробництва;
- Необхідність розширення географії експорту;
- Необхідність відкриття власних підприємств з виробництва алюмінію для посилення позицій на світовому ринку.
Окремо варто виділити той факт, що в Україні алюмінієві руди знаходяться в Приазов'ї, на Закарпатті, в межах Українського щита, проти їх видобуток не здійснюється.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу, проблеми розвитку)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в 2020-7 міс. 2023 (виробництво + імпорт - експорт)
1.3. Сировинна база на ринку
1.4. Сегментація і структурування ринку (за видами, походженням (внутрішнє виробництво/імпорт))
2. Основні оператори ринку (імпортери, експортери та виробники)
2.1. Перелік основних операторів ринку (ТОП-20) та їх структурування (найменування, контактні дані підприємства, обсяги постачання)
2.2. Частки ринку основних операторів ринку
3. Виробництво продукції в 2020-7 міс. 2023 рр.
3.1. Динаміка виробництва в кількісних показниках
3.2. Динаміка виробництва в вартісних показниках
3.3. Частки виробників
4. Зовнішня торгівля та ЗЕД
4.1. Експорт алюмінію з України в 2020-7 міс. 2023 рр. (Обсяги, структура, географія, ціни, частки експортерів)
4.2. Імпорт алюмінію в Україну в 2020-7 міс. 2023 рр. (обсяги, структура, географія, ціни, частки імпортерів)
5. Висновки. Прогнозні показники ринку
5.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
5.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку в 2023-2025
6. Інвестиційна привабливість галузі
6.1. PEST LE - аналіз факторів впливу на ринок
6.2. Існуючі ризики і бар'єри на ринку

Перелік таблиць:

1. Ємність ринку алюмінію необробленого в 2020-7 міс. 2023 рр., в натуральному вираженні, тис. т
2. Ємність ринку алюмінію необробленого в 2020-7 міс. 2023 рр., у вартісному вираженні, млн. грн
3. Основні оператори ринку алюмінію за 2023 рік
4. Частки ринку основних операторів ринку алюмінію за 7 міс. 2023 р., в натуральному вираженні, тис. т, %
5. Частки експортерів алюмінію необробленого з України в 2020-7 міс. 2023 рр., у натуральному вираженні, т
6. Середні експортні ціни на алюміній необроблений за 2020-7 міс. 2023 року, з прив’язкою до Інкотермс, тис. грн/т
7. Середні імпортні ціни помісячно на алюміній необроблений за 2020-7 міс. 2023 рр., тис. грн/т
8. PESTLE - аналіз ринку алюмінію в Україні
9. Сегментація ринкових ризиків
10. Карта ризиків ринку алюмінію

Перелік графіків і діаграм:

1. Загальна площа житлових будівель, прийнятих в експлуатацію за 2022-6 міс. 2023 рр., тис. м2
2. Загальна площа нежитлових будівель, прийнятих в експлуатацію за 2022-6 міс. 2023 рр., тис. м2
3. Обсяг реалізованих автотранспортних засобів, причепів, напівпричепів та інших транспортних засобів за 2022-3 міс. 2023 рр., у вартісному вираженні, без ПДВ та акцизу, млн. грн
4. Структура ринку алюмінію за походженням, в натуральному вираженні, %
5. Виробництво алюмінію за 2020-7 міс. 2023 рр., в натуральному вираженні, тис. т
6. Виробництво алюмінію за 2020-7 міс. 2023 рр., в вартісному вираженні, млн. грн
7. Частки виробників алюмінію в Україні за 2022-7 міс. 2023 рр., в натуральному вираженні, %
8. Динаміка експорту алюмінію необробленого з України у 2020-7 міс 2023 рр., в натуральному вираженні, тис. т
9. Географія експорту алюмінію необробленого з України в 2020-7 міс. 2023 рр., у натуральному вираженні, %
10. Динаміка імпорту алюмінію необробленого з України у 2020-7 міс 2023рр., в натуральному вираженні, тис. т
11. Частки імпортерів алюмінію необробленого з України в 2020-7 міс. 2023 рр., у натуральному вираженні, %
12. Географія імпорту алюмінію необробленого з України в 2020-7 міс. 2023 рр., у натуральному вираженні, %
13. Прогнозна ємність ринку алюмінію в Україні на 2023-2025 рр., в натуральному вираженні, тис. т

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами