in stock

Аналіз ринку нерухомості на Кіпрі. 2022 рік

Аналіз ринку нерухомості на Кіпрі. 2022 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Липень 2022 року
Кількість сторінок: 37, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 6
Таблиць: 17
Спосіб оплати: наличный либо безналичный расчет, предоплата
Спосіб отримання: электронной почтой либо курьером в электронном или в печатном виде
Мова звіту: українська, російська, англійська
40300 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting проведено дослідження ринку нерухомості на Кіпрі у 2020-2021 роках. У ході дослідження виділено основні тенденції розвитку ринку, розраховано ємність ринку, проведено його сегментацію, проаналізовано державне регулювання галузі, виділено основних операторів-забудовників, охарактеризовано поточні та заплановані об'єкти, проаналізовано динаміку середніх цін, попит та пропозицію на ринку житлової та комерційної нерухомості, сформовано висновки та прогнози, надано рекомендації щодо виходу на ринок.

На Кіпрі сектор нерухомості, починаючи від купівлі/продажу землі та безпосередньо будівництва до реалізації житла на вторинному ринку, приносить значний дохід державі. Будівництво та діяльність у сфері нерухомості мають найбільший внесок у ВВП Кіпру – майже 16% у 2021 році. Це говорить про те, що ринок нерухомості на Кіпрі високо розвинений та відіграє ключову роль для кіпрської економіки. На ньому присутня велика кількість усталених операторів. До того ж, прибутковість сектора приваблює нових, що веде до постійного зростання пропозиції та, відповідно, конкуренції.

Для розуміння поточного стану ринку слід відстежити динаміку його розвитку. Так, ринок активізувався у 2000 році, коли після краху Кіпрської фондової біржі домогосподарства зосередили свою увагу на інвестиціях у нерухомість. Вступ Кіпру до Європейського Союзу (ЄС) спричинив значний приплив капіталу до країни, особливо з Великобританії. Завдяки збільшенню доступності кредитів та пом'якшенню критеріїв банківського кредитування ринок нерухомості досяг свого піку у 2008 році. У той же час вибухнула світова фінансова криза. Завдяки ліберальним правилам банківської системи Кіпр вважається вигідною офшорною зоною.

У 2010-2013 роках економіка країни перебувала в кризі. Девелопери та кінцеві власники нерухомості не витримали кредитного навантаження. Тоді Кіпр провів жорстку реформу банківської системи, що започаткувало процес відновлення економіки і підтримало забудовників і ринок нерухомості Кіпру в цілому. У фокусі уваги опинилися покупці, які шукають нерухомість для інвестування, оскільки локальний покупець не мав фінансових можливостей для покупки житла як постійного проживання. Незважаючи на економічний прогрес країни, потенційні кінцеві споживачі на ринку нерухомості відчували себе комфортно в орендованому житлі і купувати нерухомість не планували. В останні роки у цьому сегменті ринку з'явилася перспектива: створені привабливі фінансові умови відкрили можливості для цієї категорії та посилили попит на купівлю нерухомості для постійного проживання.

У 2014 році відновленню активності на ринку більшою мірою сприяла програма «золотих паспортів»: в обмін на мінімум 2 млн євро інвестицій, у тому числі й у нерухомість, інвестор отримував паспорт та громадянство. У 2020 році у зв'язку з низкою корупційних скандалів програму закрили. Найбільш популярна вона була серед росіян, українців та китайців. Вони інвестували в Кіпр із трьох причин:

- щоб отримати переваги статусу постійного мешканця, фактично – емігрувати;
- розглядали нерухомість як можливість вкладення коштів, розраховуючи на майбутнє зростання ринку;
- з метою здачі нерухомості в оренду.

Продажі на ринку нерухомості стабільно трималися на високому рівні до старту пандемії COVID-19 у 2020 році, що особливо зачепила туристичну галузь. У 2021 році сектор поступово відновлювався, демонстрував позитивну динаміку.

Оскільки значну частку покупців та інвесторів складали росіяни та українці, військове вторгнення росії в Україну значно позначилося на ринку, започаткувавши або поглибивши кілька суперечливих тенденцій. На тлі цього станом на травень-червень 2022 року ринок нерухомості на Кіпрі переживає так званий «бум»: зовнішня невизначеність стимулює потенційних покупців встигнути вкластися в нерухомість або придбати її для самостійного користування/оренди, поки це все ще вигідно. Подібний штучний попит породжує зростання цін. Тим не менш, передумов для подальшого їхнього зростання і, згодом, обвалу ринку немає. Підтримці ринку сприятиме переорієнтація на споживачів із інших країн.

Регіонально ринок нерухомості Кіпру переважно сконцентрований у Нікосії та Ліммасолі, оскільки там зосереджена найбільша міська активність. Пафос, Фамагуста та Ларнака є більш курортними регіонами, тим переважають готелі, вілли та гольф-клуби (популярна розвага на Кіпрі).

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку нерухомості на Кіпрі
1.1. Опис ринку
1.2. Аналіз тенденцій розвитку ринку (чинники впливу, проблеми розвитку)
1.3. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку у 2020-2021 роках.
1.4. Сегментація та структурування ринку (за видами: житлова, комерційна)
2. Державне регулювання галузі
2.1. Основні закони, що регулюють галузь (перелік, коротке резюме та особливості законів)
2.2. Податки та збори на ринку (загальне оподаткування бізнесу
3.Забудовники та об'єкти на ринку житлової та комерційної нерухомості
3.1. Основні забудовники (їх перелік, контакти, об'єкти, існуючі та заплановані). Наявність заморожених об'єктів, затримки за термінами введення в експлуатацію, проблеми
3.2. Характеристика існуючих житлових комплексів та комерційних проектів на ринку первинної нерухомості
3.3. Об'єкти, що плануються до введення в експлуатацію до 2024 року
5. Ціна та ціноутворення на ринку
5.1. Поточні середні ціни на первинному ринку житлової нерухомості (за кількістю кімнат) у доларах (по районах). Динаміка середніх цін на квартири в розрізі районів та кількості кімнат у 2020р.
5.2. Поточні середні ціни на вторинному ринку житлової нерухомості (за кількістю кімнат) у доларах (по районах). Динаміка середніх цін на квартири в розрізі районів та кількості кімнат у 2020р.
5.3. Поточні середні ціни на первинному та вторинному ринку комерційної нерухомості у 2020-поточний момент
6.Аналіз попиту та пропозиції на ринку первинної житлової нерухомості (купівля/продаж) на поточний момент. Оцінка рівня затребуваності за класами житла
7.Аналіз попиту та пропозиції на ринку комерційної нерухомості (купівля/продаж) на поточний момент
8. Висновки. Прогнозні показники
8.1. Висновки та прогнозні тенденції розвитку ринку, оцінка впливу міграції в ЄС та оцінка розвитку ринку у разі введення заборони на купівлю нерухомості в ЄС для громадян Росії
8.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку у 2022-2024 роках.
8.3. Рекомендації щодо виходу на ринок
9. Інвестиційна привабливість галузі
9.1. SWOT-аналіз ринкового спрямування
9.2. PESTLE-аналіз факторів впливу на ринок
9.3. Існуючі ризики та бар'єри входу на ринок. Побудова картки ризиків на ринку

Перелік таблиць:

3.1.1 Перелік основних забудовників на ринку нерухомості Кіпру
3.2.1 Паспорт Aktea Residences 2
3.2.2 Паспорт High Rise Apartments
3.2.3 Паспорт Althea
3.2.4 Паспорт Barbican Heights
3.2.5 Паспорт Bar Commercial Building – Tenant Eurobank
3.2.6 Паспорт Aphrodite Springs
3.3.1 Паспорт Trilogy Limassol Seafront
3.3.2 Паспорт 360 Business Center
3.3.3 Паспорт Galaxy Residences
5.1.1 Поточні середні ціни на первинному ринку житлової нерухомості за кількістю кімнат у розрізі районів, червень 2022 р., € тис.
5.2.1 Поточні середні ціни на вторинному ринку житлової нерухомості за кількістю кімнат у розрізі районів, червень 2022 р., € тис.
5.3.1 Поточні середні ціни на первинному та вторинному ринку комерційної нерухомості за площею в розрізі районів, червень 2022 р, $ тис.
9.1.1 Матриця результатів SWOT-аналіз ринку нерухомості на Кіпрі
9.2.1 Матриця результатів РESTLE-аналізу ринку нерухомості на Кіпрі
9.3.1 Сегментація ринкових ризиків
9.3.2 Карта ризиків для ринку нерухомості на Кіпрі

Перелік графіків і діаграм:

1.1.1 Частка будівництва та діяльності у сфері нерухомості у ВВП Кіпру, 2020 – 2021 рр., %
1.3.1 Кількість та обсяг проведених угод купівлі/продажу на ринку нерухомості Кіпру, 2019-2021 рр., € млрд, тис. шт
1.4.1 Кількість та обсяг проведених угод купівлі/продажу на ринку нерухомості у розрізі видів житла, 2021 рік.
6.1 Кількість та обсяг проведених угод купівлі/продажу на ринку нерухомості Кіпру за класами житла, 2020-2021 рр., € млрд, тис. шт
7.1 Кількість та обсяг проведених угод купівлі/продажу на ринку нерухомості Кіпру, 2020-2021 рр., € млрд, тис. шт
8.2.1 Прогнозні показники розвитку ринку нерухомості на Кіпрі, 2022 – 2024 рр., € млрд

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами