Аналіз ринку цементу (в т. ч. цементних клінкерів), бетону (товарний бетон та ін.) України. 2018 рік

Аналіз ринку цементу (в т. ч. цементних клінкерів), бетону (товарний бетон та ін.) України. 2018 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Квітень 2018 року
Кількість сторінок: 73, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 47
Таблиць: 36
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: російська
13950 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Одним з найпоширеніших в'яжучих будівельних матеріалів є цемент. 97% виробленого цементу в Україні - портландцемент, який складається в основному з силікатів кальцію. До основних властивостей цементу відноситься: міцність, період застигання, зернистість помелу, щільність, стійкість до морозів, зчеплення з арматурою і тепловиділення. Бетон - будівельний матеріал з суміші цементу з водою, піском і щебнем, твердіє після укладання. При проектуванні бетонних і залізобетонних конструкцій призначають необхідні характеристики бетону: клас (марку) міцності, марки морозостійкості і водонепроникності. Товарний бетон - це бетонна суміш, що випускається в промислових умовах, готова до використання і доставляються безпосередньо на будівельні об'єкти. У товарного бетону багато переваг, проте, транспортування не може проводитися на великі відстані. Тому замовник змушений шукати завод, розташований якомога ближче до об'єкта.

Ринок цементу в ООН розглядають як один з показників рівня економічного розвитку тієї чи іншої країни. Україна при нинішніх темпах видобутку, забезпечена цементною сировиною на 320 років. За статистикою Україна виробляє 213 кг цементу на душу населення - це один з найнижчих показників в Європі, в тій же сусідній Польщі він становить 489 кг, в Росії - 374 кг, Німеччині - 342 кг. Продажі цементу в Україні останнім часом стабільно зростають.

Конкуренція на бетонному ринку України має нерівномірний характер і має локальні особливості. Одним з основних чинників стрімкого зростання на ринку товарного бетону є розвиток будівельного ринку, зокрема в даний час найбільш широко застосовується монолітно-каркасна технологія, де бетон - основна складова. Раніше у покупця попитом користувався переважно бетон марки 200, зараз же активніше продається бетон марки 300. Що стосується тенденцій укладання цементобетонних доріг в Україні, на сьогоднішній день дане покриття не є пріоритетним. Однак асоціація «Укрцемент» постійно веде переговори з урядом з приводу переходу на даний вид доріг.

Ринок цементу України представлений 10 операторами ринку:

- Криворізький і Кам’янський завод належать німецької корпорації HeidelbergCement;

- ПАТ «Подільський цемент», ПАТ «Миколаївцемент» та ТОВ «Цемент» належать ірландському холдингу Cement Roadstone Holdings;

- ПАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» належить російському промисловому холдингу «Євроцемент груп». Володіє найбільшими виробничими потужностями серед заводів в Україні - 4050 тис. т в рік;

- ПАТ «Волинь-Цемент» і ПАТ «Південь-Цемент» належать німецькій компанії Dyckerhoff, яка в свою чергу входить до складу італійського конгломерату Buzzi Unicem;

- ПАТ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКЦЕМЕНТ» належить швейцарській компанії CemIn West SA. Даний завод був найбільшим за обсягом виробництва в 2017 р. - 2406 тис. т цементу.

- ПП «Київ-Ресурс» - українська компанія.

Основним оператором ринку товарного бетону є ПАТ «Завод ЗБК ім. Світлани Ковальської».

Асортимент українського ринку цементу і бетону досить великий. З цементів в основному виробляють портландцемент марки 400 і 500. Найбільш затребуваними видами серед товарного бетону є суміші з класом міцності В20-В25 і маркою М250-М400.

Ємність ринку клінкеру цементного, цементу і товарного бетону знижувалася до 2015 року, в зв'язку, як з втратою деяких заводів, так і самих територій на сході України і АР Крим. Але вже в 2016 р. ємність ринку почала рости, тому що будівельний ринок почав стабілізуватися. Більшу частину клінкеру цементного і самого цементу виробляють в західних регіонах країни. А половина виробництва товарного бетону доводиться на Київську обл. (в т. ч. м. Київ).

Оскільки експорт і імпорт цементу і бетону не має сильного впливу на ємність ринку даних товарів, то динаміка виробництва показує таку ж тенденцію, як і динаміка місткості ринку цементу та бетону. В Україні все більше починають будувати і проводити ремонти різних будівель і споруд, тим самим сприяючи збільшенню виробництва цементу та бетону. 



Динаміка виробництва клінкеру цементного в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т

Джерело: за даними Державної служби статистики України, оцінка Pro-Consulting

 

 У структурі експорту всіх видів цементів переважає портландцемент. Щорічно його частка серед усього експортованого цементу з України знаходиться в діапазоні 99,8-99,9%. Динаміка експорту різних видів цементу і бетону абсолютно різна. Однак за минулий рік всі види цементу і бетону показали приріст.

В останні роки імпорт клінкеру цементного і самого цементу зростав, а ось імпорт вогнетривких бетонних сумішей в минулому році знизився. Основною країною експортером клінкеру цементного в Україні була і залишається Росія. Обсяг імпорту цементу в минулому році перевищив обсяги імпорту за попередні 4 роки. 81% імпортного цементу в 2017 р ввозилося з Білорусі, тому що Білорусь створила сприятливі умови для експорту в Україну.

У найближчі роки ринок цементу та бетону буде вельми перспективним: валютний курс, як і економіка країни в цілому стабілізується, будівництво будівель і споруд збільшується, розглядається питання про перехід на цементобетонне покриття доріг. 

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Опис ринку
1.2. Аналіз тенденцій і перспективи розвитку ринку в Україні
1.2.1. Аналіз можливих товарів і / або компонентів замінників, поява яких може привести до заміни технологій виробництва (аналітика по альтернативним і енергоефективним технологіям в Україні, які знижують собівартість виробництва)
1.3. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку
1.4. Сегментація і структурування ринку цементів та бетону
1.5. Сировинна база, технологія виробництва (в т. ч. перспективи модернізації технології, враховуючи іноземний досвід)
2. Державне регулювання галузі (наявність програм підтримки галузі, перспективність попиту з боку дорожнього будівництва, державні стратегії та т.і.)
3. Виробництво та динаміка реалізації у 2013-2017 рр.
3.1. Обсяг і динаміка виробництва в кількісних показниках
3.2. Обсяг і динаміка виробництва у вартісних показниках
4. Основні оператори ринку
4.1. Перерахування основних операторів ринку і їх опис
4.2. Структурування операторів (за сегментами, групами, спеціалізацією, регіонально)
4.3. Частки ринку основних операторів
4.4. Ступінь конкуренції і ризики
4.5. Конкурентні переваги основних гравців (наприклад, наявність енергозберігаючих технологій та ін., що дозволяє знижувати витрати на виробництво)
5. Зовнішня торгівля в динаміці в 2013-2017 рр.
5.1. Експорт (обсяг в натуральних одиницях і грошовому вираженні, структура, ціни, географія поставок по країнах, основні компанії-експортери)
5.2. Імпорт (обсяг в натуральних одиницях і грошовому вираженні, структура, ціни, географія поставок по країнах, основні компанії-експортери)
6. Ціна та ціноутворення на ринку цементу і бетону
6.1. Динаміка цін на продукцію в 2013-2017 рр.
6.2. Опис факторів, що впливають на формування ціни, структура
6.3. Собівартість продукції за компонентами, рентабельність, валова маржа, EBITDA - розрахунки усереднено по ринку і по ТОП 5 найбільших виробників на підставі даних фін. звітності лідерів ринку
7. Асортимент продукції, який представлений на ринку
7.1. Цемент і цементні клінкери, бетон (в т. ч. товарний бетон, газобетон, пінобетон і т.д.) - упаковка, маркування і т.д .; по іншим видам бетону - за наявністю інформації
8. Висновки по перспективності інвестування в розглянуті ринки
9. Інвестиційна привабливість галузі
9.1. SWOT - аналіз ринкового спрямування
9.2. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок

Перелік таблиць:

1.1.1. Поділ бетону за видами і типами
1.1.2. Співвідношення між класом і марками бетону по міцності
1.3.1. Динаміка ємності ринку клінкеру цементного України в розрізі складових в 2013-2017 рр.
1.3.2. Динаміка ємності ринку портландцементу України в розрізі складових в 2013-2017 рр.
1.3.3. Динаміка ємності ринку цементу глиноземистого, безклінкерного, шлакового, гідравлічного та ін. України в розрізі складових в 2013-2017 рр.
1.3.4. Динаміка ємності ринку цементу, будівельних розчинів, бетону та інших подібних вогнетривких сумішей України в розрізі складових в 2013-2017 рр.
1.3.5. Динаміка ємності ринку товарного бетону України в розрізі складових в 2013-2017 рр.
1.5.1. Діючі ДЕСТи і технічні характеристики цементів в Україні
2.1. Використання інструментів економічної дипломатії для розвитку ЗЕД підприємств цементної галузі
2.2. Основні необхідні процедури для проходження митного контролю при імпорті цементу в Україні
2.3. Переваги та недоліки цементобетонного покриття доріг
4.2.1. Структурування підприємств цементної промисловості в розрізі власників станом на 2017 рік
4.2.2. Виробничі потужності основних цементних заводів України, та їх завантаження за підсумками 2017 року
4.2.3. Структурування діючих цементних заводів за способом виробництва цементу за підсумком 2017 року
4.4.1. Частки виробництва підприємств з виробництва цементу в Україні в 2017 р в натуральному вираженні,%
5.1.1. Динаміка експорту клінкеру цементного з України в грошовому вираженні в 2013-2017 рр., млн. грн.
5.1.2. Динаміка експорту портландцементу та інших видів цементу з України в грошовому вираженні в 2013-2017 рр.
5.1.3. Середня ціна експортованого з України портландцементу та інших видів цементу в 2013-2017 рр.
5.1.4. Динаміка експорту вогнетривкого цементу з України в грошовому вираженні в 2013-2017 рр.
5.1.5. Динаміка експорту вогнетривких бетонних сумішей з України в грошовому вираженні в 2013-2017 рр.
5.2.1. Динаміка імпорту клінкеру цементного в Україну в грошовому вираженні в 2013-2017 рр., млн. грн.
5.2.2. Середня ціна імпортованого в Україну клінкеру цементного в 2013-2017 рр.
5.2.3. Динаміка імпорту портландцементу та інших видів цементу в Україну в грошовому вираженні в 2013-2017 рр., млн. грн.
5.2.4. Середня ціна імпортованого в Україну портландцементу та інших видів цементу в 2013-2017 рр.
5.2.5. Динаміка імпорту вогнетривкого цементу в Україну в грошовому вираженні в 2013-2017 рр., млн. грн.
5.2.6. Динаміка імпорту вогнетривких бетонних сумішей в Україні в грошовому вираженні в 2013-2017 рр., млн. грн.
6.1.1. Порівняльна таблиця цін на бетон і будівельні розчини за 2013-2017 рр., грн. за 1 м³
6.1.2. Порівняльна таблиця середньої вартості перевезення 1 м³ бетонних сумішей автобетонозмішувачами на відстань за 2013-2017 рр. (за умови повного завантаження автобетонозмішувача)
6.1.3. Порівняльна таблиця середньої вартості перевезення бетонних сумішей само- звалюваннями за 1 рейс на відстань за 2013-2017 рр.
6.2.1. Динаміка цін на газ і електроенергію в 2013-2017 рр.
6.3.1. Рентабельність, валова маржа, EBITDA усереднено по ринку і по ТОП 5 найбільших виробників за 2016 р.
6.3.2. Собівартість продукції за компонентами 5 найбільших виробників цементу України,%
7.1.1. Структурування діючих цементних заводів за асортиментом випускаємого цементу за підсумком 2018 року
7.1.2. Основні види товарного бетону
9.1.1. SWOT-аналіз ринку цементу в Україні
9.2.1. Ризики, що впливають на розвиток ринку цементу України

Перелік графіків і діаграм:

1.2.1. Особливості реалізації цементу в Україні (частка оригінального бренду, пакувальника, контрафактної продукції),%
1.2.2. Динаміка за обсягом виконаних будівельних робіт в Україні в грошовому вираженні в 2013-2017 рр., млн. грн.
1.3.1. Динаміка ємності ринку клінкеру цементного України в натуральному вираженні в 2013-2017 рр., тис. т.
1.3.2. Динаміка ємності ринку портландцементу України в натуральному вираженні в 2013-2017 рр., тис. т.
1.3.3. Динаміка ємності ринку цементу глиноземистого, безклінкерного, шлакового, гідравлічного та ін. України в натуральному вираженні в 2013-2017 рр., тис. т.
1.3.4. Динаміка ємності ринку цементу, будівельних розчинів, бетону та інших подібних вогнетривких сумішей України в натуральному вираженні в 2013-2017 рр., тис. т.
1.3.5. Динаміка ємності ринку товарного бетону України в натуральному вираженні в 2013-2017 рр., тис. т.
1.4.1. Структура виробництва клінкеру цементного в Україні по регіонах в натуральному вираженні в 2017 р,%
1.4.2. Структура виробництва цементу в Україні по регіонах в натуральному вираженні в 2017 р,%
1.4.3. Структура виробництва вогнетривкого цементу, бетону, сумішей в Україні по регіонах в натуральному вираженні в 2017 р,%
1.4.4. Структура виробництва товарного бетону в Україні по регіонах в натуральному вираженні в 2017 р,%
3.1.1. Динаміка виробництва клінкеру цементного в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
3.1.2. Динаміка виробництва портландцементу в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
3.1.3. Динаміка виробництва інших видів цементу в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
3.1.4. Динаміка виробництва цементу, будівельних розчинів, бетону та інших подібних вогнетривких сумішей в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
3.1.5. Динаміка виробництва бетону товарного в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
3.2.1. Динаміка виробництва клінкеру цементного в Україні в 2013-2017 рр. в грошовому вираженні, млн. грн.
3.2.2. Динаміка виробництва портландцементу в Україні в 2013-2017 рр. в грошовому вираженні, млн. грн.
3.2.3. Динаміка виробництва інших видів цементу в Україні в 2013-2017 рр. в грошовому вираженні, млн. грн.
3.2.4. Динаміка виробництва цементу, будівельних розчинів, бетону та інших подібних вогнетривких сумішей в Україні в 2013-2017 рр. в грошовому вираженні, млн. грн.
3.2.5. Динаміка виробництва бетону товарного в Україні в 2013-2017 рр. в грошовому вираженні, млн. грн.
4.2.1. Регіональне розташування діючих цементних заводів в Україні
4.3.1. Частки виробництва основних операторів за підсумками 2017 року натуральному вираженні,%
4.3.2. Частки виробництва власників, які володіють українськими цементними заводами, за підсумками 2017 року натуральному вираженні,%
5.1.1. Динаміка експорту клінкеру цементного з України в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.1.2. Динаміка експорту клінкеру в натуральному вираженні в розрізі країн призначення продукції і компаній експортерів в 2013 та 2017 років рр.,%
5.1.3. Динаміка експорту портландцементу та інших видів цементу з України в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.1.4. Динаміка експорту портландцементу та інших видів цементу в натуральному вираженні в розрізі країн призначення продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.1.5. Динаміка експорту портландцементу та інших видів цементу в натуральному вираженні в розрізі компаній-експортерів продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.1.6. Динаміка експорту вогнетривкого цементу з України в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.1.7. Динаміка експорту вогнетривкого цементу в натуральному вираженні в розрізі країн призначення продукції і компаній експортерів в 2013 та 2017 років рр.,%
5.1.8. Динаміка експорту вогнетривких бетонних сумішей з України в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.1.9. Динаміка експорту вогнетривких бетонних сумішей в натуральному вираженні в розрізі країн призначення продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.2.1. Динаміка імпорту клінкеру цементного в Україну в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.2.2. Динаміка імпорту клінкеру цементного в натуральному вираженні в розрізі країн походження продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.2.3. Динаміка імпорту портландцементу та інших видів цементу в Україну в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.2.4. Динаміка імпорту портландцементу та інших видів в натуральному вираженні в розрізі країн походження продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.2.5. Динаміка імпорту портландцементу та інших видів в натуральному вираженні в розрізі компаній-імпортерів в 2013 та 2017 років рр.,%
5.2.6. Динаміка імпорту вогнетривкого цементу в Україну в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.2.7. Динаміка імпорту вогнетривкого цементу в натуральному вираженні в розрізі країн походження продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.2.8. Динаміка імпорту вогнетривкого цементу в натуральному вираженні в розрізі компаній-імпортерів продукції в 2013 та 2017 років рр.,%
5.2.9. Динаміка імпорту вогнетривких бетонних сумішей в Україні в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, тис. т
5.2.10. Динаміка імпорту вогнетривких бетонних сумішей в натуральному вираженні в розрізі країн походження продукції в 2013 та 2017 рр.,%
6.1.1. Динаміка середньої ціни виробленого цементу в Україні в 2013-2017 рр., грн. за 1 тонну
6.1.2. Динаміка середньої ціни виробленого бетону товарного в Україні в 2013-2017 рр., грн. за 1 тонну
8.1. Прогнозні показники ємності ринку цементу в Україні в 2018-2020 рр., тис. т
8.2. Прогнозні показники ємності ринку товарного бетону в Україні в 2018-2020 рр., тис. т

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами