Час гнучких: за результатами аналізу ринку еластичних полімерів в Україні
3701

Час гнучких: за результатами аналізу ринку еластичних полімерів в Україні

З еластичними полімерами сучасна людина стикається на кожному кроці. Важко назвати сферу життєдіяльності, де вони не використовуються: кабелі і шланги, одяг і взуття, будівельні матеріали, медичні вироби, техніка та предмети домашнього вжитку та багато іншого.

Аналіз ринку еластичних полімерів України показує, що найпоширенішим на нашому ринку є пластикат полівінілхлориду. Він володіє високою еластичністю в широкому діапазоні температур, діелектричними властивостями, водонепроникністю і стійкістю до багатьох агресивних хімічних речовин.

Для додання полімерів необхідних властивостей і здешевлення виробництва застосовуються всілякі добавки, найпоширенішою з яких є звичайна подрібнениа крейда. Це обумовлює завжди високий попит на крейдяний концентрат для полімерів.

Найменшу частку українського ринку еластичних полімерів займають термопластичні еластомери. Пояснюється це високою вартістю цих матеріалів. З іншого боку, особливі властивості ТПЕ, що поєднують в собі переваги пластмаси та гуми, сприяють все більшому їх застосування. За прогнозами, в 2019 році ємність світового ринку термопластичних еластомерів складе 6,7 млн ​​тонн або $24 млрд в грошовому вираженні.

Можливо, вам необхідна аналітика по ринку еластичних полімерів в РФ

За результатами аналізу ринку еластичних полімерів в Україні були виділені наступні чинники, які найбільшою мірою впливають на стан ринку:

- залежність від імпортної сировинної бази;

Собівартість і рентабельність виробництва еластичних полімерів залежить від коливань курсу національної валюти.

- світова ринкова кон'юнктура;

Завдяки відсутності значних коливань вартості нафти і нафтопродуктів, ціни на хімічну продукцію в минулому і на початку нинішнього року зберігали стабільність з невеликим висхідним трендом.

- вплив міжнародних санкцій;

Введення Росією спеціальних економічних заходів щодо деяких України призвело до втрати традиційних ринків збуту деякими вітчизняними виробниками. Наприклад, ТОВ "Промінвест-Пластик" раніше поставляло три четвертих імпортованих РФ ПВХ пластикатів.

- низька купівельна спроможність споживачів;

Для того щоб зберегти свою частку на ринку еластичних полімерів України виробники знижують виробничі витрати шляхом більш активного застосування дешевих наповнювачів. Так, використання крейдових добавок здатне на третину знизити собівартість готового виробу.

Рекомендуємо також почитати матеріал про ринок виробів із пластику України

У разі подолання учасниками ринку впливу зазначених вище негативних факторів, сектор еластичних полімерів України в середньостроковій перспективі буде розвиватися по шляху нарощування вітчизняного виробництва як для внутрішнього споживання, так і на експорт.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами