Тенденції глобальної космічної промисловості – Pro-Consulting
2033

Тенденції глобальної космічної промисловості – Pro-Consulting

Сьогодні, незважаючи на державну монополізацію деяких галузей, загалом глобальна космічна індустрія стала доступнішою для приватних підприємців, при цьому як для великого бізнесу, так і МСП. Одним із основних двигунів у цьому напрямку стало впровадження сучасних технологій, таких як штучний інтелект, Інтернет речей, хмарні технології, машинні обчислення тощо.

На даний момент глобальна космічна індустрія має тенденцію до позитивної динаміки, а темпи зростання, незважаючи на кризу на тлі глобальної пандемії COVID-19, починаючи з 2018 року становить 3-4%.

Більше 2000 готових звітів по ринках України та світу – перейдіть до каталогу та знайдіть звіт по своєму ринку

Цю індустрію можна сегментувати на дві основні галузі: пускові послуги та супутникові технології.

Пускові послуги охоплюють такі види діяльності, як доставка вантажу до космосу (зокрема виведення супутників на орбіту), переміщення вантажів орбітою, космічний туризм. Ситуація цьому ринку почала змінюватися у 80-х роках, коли був запущений процес руху ринку від державних монополій до конкуренції приватних компаній.

Готовий аналіз світового ринку пускових космічних технологій (2022 рік) – ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку

Можна сказати, що одну з найважливіших революцій в області комерційних пускових послуг зробила компанія SpaceX, забезпечивши істотне зниження витрат на запуск вантажних і комунікаційних супутників на низьку навколоземну орбіту завдяки додаванню модулів, що повертаються, до своїх ракет Falcon 9. Ці модулі дозволили SpaceX повторно використовувати свої ракети- носії, що дозволило значно заощадити на експлуатаційних витратах та витратах на запуск.

Може стати в нагоді: Аналіз ринку авіаційного палива, метанолу та зрідженого газу в Україні та країнах Європи (2022 рік)

Деякі компанії, що виробляють ракети та їх частини, використовують виробництво за допомогою 3D-принтерів. Це дозволяє значно прискорити та здешевити виробництво за рахунок скорочення кількості деталей та часу на складання. Також за допомогою технології 3D-друку можуть створюватися деталі складної форми, зробити які інакше було б неможливо або дуже трудомістко.

Також на тему: Аналіз світового ринку космічних технологій (2022 рік)

Сфера переміщення вантажів орбітою також стоїть на місці, хоча всі її технології можна зарахувати до інноваційних, оскільки науково-технічна база цієї галузі лише починає розвиватися. Основними досягненнями тут є низькоенергетичні одноразові буксири, а також багаторазові буксири, обслуговування супутників на орбіті за допомогою штучного інтелекту, технології переробки космічного сміття і т.д.

Основна мета компаній космічного туризму — надати можливість польоту в космос клієнтам, які готові платити. Для цього приватні компанії розробляють власні космічні кораблі, щоб стати незалежними від державних компаній. Такі компанії включають Virgin Galactic, SpaceX, Blue Origin і Boeing.

Готовий аналіз світового ринку супутникових технологій (2022 рік) – вас може зацікавити це дослідження ринку

Сегмент супутникових технологій включає виробництво самих супутників та їх підсистем, супутникові послуги та наземне обладнання (мобільні термінали, наземні станції (телепорти), супутникові антени, чіпсети і т.д.). Супутникова галузь тривалий час залишалася закритою для приватних компаній та на деяких ринках, таких як геолокаційні супутникові технології, досі існує державна монополія.

Поворотним моментом для галузі стала можливість мініатюризації та стандартизації розмірів супутників. Головним чином наносупутники, вагою від 1 до 10 кг, і CubSat – клас мініатюрних супутників, заснований на форм-факторі, що складається з 10-сантиметрових кубів («U» – 10 х 10 х 10) – зробили створення супутників доступним не тільки для компаній , а навіть наукових лабораторій на базі університетів.

Типова структура дослідження ринку – за нею можна проаналізувати будь-який ринок України та світу

Серед технологій, що використовуються для розвитку супутникового сегменту, також можна виділити Інтернет речей для оптимізації супутникового зв'язку, штучний інтелект для забезпечення автономних супутникових місій, обчислювальну техніку для покращення пропускної спроможності супутників, а також додаткові сервісні блоки для автономного орбітального обслуговування тощо.

Загалом очікується, що глобальна космічна індустрія активно розвиватиметься протягом найближчого десятиліття завдяки впровадженню інноваційних технологій. Проте зростаюча кількість супутників, запусків ракет та інших космічних установок збільшить обсяги космічного сміття та створить нові виклики для безпеки космічного простору, що призведе до необхідності вирішення нових завдань вже найближчим часом.

Читати також: Особливості розвитку галузі СЕС на Балканському півострові

Джерело: Pro-Consulting

Дата розміщення: 23.08.2022
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами