Стояти краще правильно: з'явилося більше законних методів боротьби з порушниками правил паркування
2529

Стояти краще правильно: з'явилося більше законних методів боротьби з порушниками правил паркування

27 вересня цього року вступив в дію Закон України № 2262-VIII, який регулює правила паркування транспортних засобів. Він був прийнятий ще в грудні 2017 року і тепер, через півроку після опублікування, вступив в силу. Такий термін був наданий законодавцями уряду місцевим органам влади на проведення підготовчих заходів для безпроблемного впровадження зміненої системи. Як вони з цим впоралися, і наскільки успішно проведена підготовка до нових правил паркування покаже найближчий час.

Зміни дійсно досить істотні і спрямовані вони на боротьбу з порушниками правил паркування і тими, хто ухиляється від її оплати. Тепер, поряд з поліцейськими, фіксувати порушення і виписувати штрафи будуть інспектори з паркування - призначені місцевими органами влади держслужбовці.
Так само змінився і порядок фіксації порушень правил паркування. З моменту вступу в дію закону стала можлива фото-відео фіксація як в автоматичному, так і в ручному режимі. Тобто присутність водія для винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності вже не потрібно. Вона може бути залишено на лобовому склі автомобіля або прийти в листі поштою. Апаратура для фіксації порушень повинна бути сертифікована в установленому порядку і захищена від можливості підробки зображень.

У разі порушень правил паркування, які заважають дорожньому руху або створюють загрозу безпеці, інспектор або поліцейський має право викликати евакуатор. Всього список порушень, які тягнуть за собою грошові стягнення складається з 17 пунктів і до них відносяться: стоянка на проїзній частині в два і більше ряди, залишення машин на залізничних переходах, трамвайних коліях, мостах, естакадах, в тунелях, на пішохідних переходах, перехрестях , зупинках громадського транспорту та інші.

Процес евакуації автомобіля буде фіксуватися інспектором або поліцейським на фото або відеокамеру. Про евакуйовану машину і місце її знаходження повинні будуть повідомлені підрозділ поліції і власник авто за вказаним при реєстрації автомобіля номером телефону. Крім того, інформація про місце знаходження машини буде розташовуватися на сайті місцевого органу влади.

Тепер про розміри штрафів. Якщо автомобіль знаходиться на платній парковці більше 10-ти хвилин, а оплата за це не проведена, то доведеться заплатити 20-кратну вартість такої парковки, а якщо машина стоїть на місці для інвалідів - то 30-кратну вартість. Послуги евакуатора коштують 720 гривень, а зберігання авто на штрафмайданчику - 144 гривні на добу протягом першого тижня, потім - 24 грн за наступні. Передбачено й заохочення для сумлінних, і покарання для недобросовісних платників штрафів. Протягом перших 10-ти банківських днів після винесення можна заплатити тільки половину нарахованої суми. Ну а в разі затримки з оплатою понад місяць, штраф подвоюється.

Якщо нові правила паркування запрацюють на повну силу і так як це задумано, є надія, що на дорогах наших міст додасться порядку і стане менше пробок через залишені, де доведеться автомобілі. Головне, щоб рух до цивілізованої поведінки було рівнозначним: з боку громадян - це дотримання правил паркування, а з боку влади - обладнання достатньої кількості місць для неї.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами