Незважаючи на песимізм щодо швидких перспектив отримання Україною траншу МВФ, аналітик Pro-Consulting Роман Соловей розповів УНІАН, що панікувати і чекати якихось різких змін курсу національної валюти в кінці року не варто.
«Починаючи з середини вересня, курс зростав не так швидко, після чого в жовтні дійшов до позначки 28,1-28,3 грн/дол. і коливається в цих межах. За нашим прогнозом, ця тенденція продовжиться до кінця року, завдяки чому курс так і буде перебувати в інтервалі 28,1 - 28,6 грн/дол. », - сказав Соловей.
За його словами, про відносну стабільність курсу свідчить і стабільність золотовалютних резервів України, які за останній рік збільшилися на 3,3 відсотки, незважаючи на скорочення резервів на 2,5 мільярди доларів у вересні в зв'язку з виплатами за зовнішніми боргами.
«Якщо говорити про зміцнення валюти, то на початку листопада спостерігалося зміцнення гривні по відношенню до долара США, а не навпаки. Ситуація з євро така ж. На даний момент немає передумов до того, щоб все стало навпаки, що теж позитивно впливає на курс гривні по відношенню до іноземних валют», - підкреслив аналітик.
Більшість опитаних експертів не очікують драматичних змін курсу національної валюти, незважаючи на загрозу нового локдауну і несвоєчасне отримання чергового траншу МВФ.
Почитайте також статтю про ринок курсу валют і його вплив на банківські депозити, вартість нерухомості і будівельних матеріалів в Україні
При цьому при підготовці проекту держбюджету на 2021 рік уряд використовував прогнозний курс 29,1 грн/дол., що дає простір для маневру. І якщо гривня знизиться ще, то це буде в межах очікуваного коридору.
Адже на тлі поганого стану української економіки, невизначеності з фінансовою підтримкою міжнародних партнерів і ще більшого тиску на бізнес через жорсткість карантинних заходів, незначні коливання гривні не зможуть зіпсувати співгромадянам прийдешні новорічні свята.
Джерело: UNIAN