Дата підготовки: | Листопад 2019 року |
Кількість сторінок: | 14, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 9 |
Таблиць: | 5 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | українська |
Аналітиками Pro-Consulting був проведений аналіз ринку пелет в Україні.
В ході дослідження було охарактеризовано основні тенденції розвитку ринку, проаналізовані обсяги імпорту та експорту продукції, визначені основні торгові марки, що представляють пелети в Україні та їх ключові характеристики, проведено оцінку факторів і ризиків розвитку ринку пелет в Україні, побудовано прогноз на найближчі роки та проаналізовано фактори, що справлятимуть вплив на ринок пелет України в майбутьому.
Пелетний бізнес у багатьох країнах успішно працює або перебуває на етапі становлення.
Привабливість пелет, у якості палива, полягає в тому, що за незначного обсягу вони мають високу теплотворну здатність, екологічно безпечні та економічно вигідні. Одна з найважливіших переваг - висока постійна насипна щільність, що дозволяє легко перевозити їх на великі відстані. А завдяки правильній формі, невеликому розміру та однорідній консистенції гранул, можна автоматизувати процес завантаження-розвантаження та спалювання цього палива. Теплота, виділяється під час згоряння пелет, у півтори рази більше, ніж у звичайних дров її можна прирівняти до вугільної. Викиди вуглекислого газу у 10-50 разів менші, а зольність у 15-20 разів менша, ніж у вугілля. Від звичайної деревини гранули відрізняються більш низьким вмістом вологи 8-12% у порівнянні з 30-50% у звичайних дровах, і приблизно у півтора рази більшою щільністю.
Варто зазначити, що до 2016 року у світі переважало споживання пелет у потребах населення, однак з 2016 року споживання пелет в потребах виробництва перевищило використання у власних господарствах і з кожним роком розрив у об’ємах споживання дедалі збільшується.
В Україні ж напрямок виробництва твердого біопалива є досить молодим. Дане паливо виробляється з деревних відходів, торфу, соломи, лушпиння соняшнику. Паливо подається у вигляді брикетів, пелет або гранул.
Ринок твердого біопалива розвивається досить швидко. Основним спонукальним чинником розвитку стало питання скорочення споживання природного газу.
Виробництво пеллет в Україні є галуззю, що розвивається, воно стикається як з типовими проблеми для галузей, що розвиваються, так і з специфічними проблемами:
- Сезонність збору агровідходів, що приводить до простою техніки. Техніка, яка була використана для збору та перевезення, що має початкову високу вартість, а також необхідні капіталовкладення для обслуговування. Проте сезонність її використання і висока вартість призводять до більш довгого періоду окупації інвестицій.
- Непристосовані агротехнології. Обробка полів, посівів і складання зібраних культур здебільшого не передбачають подальший збір та використання відходів. Через це часто виникають проблеми з розрахунком витрат на експлуатацію техніки для збору відходів.
- Складнощі збереження сировини. Збереження соломи на полях можливо в теплий період часу. В решту часу необхідно мати склад для зберігання сировини.
- Нестача спеціалізованих транспортних засобів для перевезення пеллет. У світі існують спеціалізовані транспортні засоби, які займаються перевезенням пелет. Проте в Україні їх перевезення здійснюється вагонами - хоперами, зерновозами, які мало пристосовані до перевезення пелет, що призводить до втрати продукції під час доставки та погіршення якісних характеристик.
- Розвиток ринку логістики. Ріст витрат на перевезення продукції підвищує обсяги витрат на доставку товарів.
Наявність біржи біомаси. Раніше закупка біомаси здійснювалась через тіньові схеми. Аграрна біржа, де реалізується біомаса на сьогоднішній день, тільки починає свою роботу. Після проведення тестових торгів, перші контракти на поставку біомаси були підписані 20 вересня 2018 року.
- Складнощі доступу незалежної компанії до первинних ресурсів біомаси. На сьогоднішній день перед незалежною компанією відновлюються складності щодо доступу до лісів, земель сільськогосподарського призначення. Для прикладу, лісові господарства на перебувають в державній власності, керуються неефективно, мають власні плани з вирубки лісів. Отже, у співпраці з незалежними компаніями можуть бути не зацікавлені й не готові переглядати під них свою виробничу діяльність.
1. Загальна характеристика ринку пелет в Україні
2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку пелет в 2016-3 міс. 2019 роки. – оцінка
3 Динаміка виробництва продукції в 2016-3 міс. 2019 роки.
4. Зовнішня торгівля на ринку пелет в 2016-3 міс. 2019 рр.
-Експорт пелет
- Імпорт пелет
5. Споживання продукції на ринку пелет України
6. Висновки на основі проведеного дослідження
1. Динаміка експорту пелет з дерева з України в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в натуральному і грошовому вираженні, тис. т і млн. грн.
2. Динаміка експорту пелет з соняшнику з України в 2016 – 3 міс. 2019 рр., в натуральному і грошовому вираженні, тис. т і млн. грн.
3. Динаміка експорту пелет з біомаси з України в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в натуральному і грошовому вираженні, тис. т і млн. грн.
4. Динаміка експорту пелет з торфу з України в 2016 - 2018 рр. в натуральному і грошовому вираженні, тис. т і млн. грн.
5. Основні показники імпорту пелет в Україні в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в натуральному і грошовому вираженні, т і тис. грн.
1. Динаміка світового споживання пелет в 2010-2018 рр. та прогноз на 2019-2025 рр., млн. т
2. Динаміка ємності ринку пелет в Україні в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в натуральному вираженні та грошовому вираженні, тис. т та млн. грн.
3. Сегментація ринку пелет за видами продукції, що виготовляється в Україні в 2016 - 2018 рр., в натуральному вираженні,%
4. Динаміка виробництва пелет в Україні в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в натуральному вираженні, тис. т
5. Динаміка виробництва пелет в Україні в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в грошовому вираженні, млн. грн.
6. Географія експорту пелет з дерева з України в 2016 - 3 міс. 2019 рр., в натуральному вираженні,%
7. Географія експорту пелет з соняшнику з України в 2016 – 3 міс. 2019 рр., в натуральному вираженні,%
8. Географія експорту пелет з біомаси з України в 2016 - 1 пол. 2018 рр., в натуральному вираженні,%
9. Динаміка середніх експортних цін на пелети з торфу з України в 2016 - 2018 рр., грн. за т