in stock

Аналіз ринку праці України. 2023 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Жовтень 2023 року
Кількість сторінок: 20, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 7
Таблиць: 4
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
7900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-Consulting, було проведено дослідження ринку праці в Україні за 2023 рік. Було вивчено основні показники ринку: зайнятість та безробіття, зарплати, відтік та притік населення, зміни у законодавстві та огляд світових трендів. За отриманими даними було зроблено висновки та прогнози ринку.
В останні роки ринок праці в Україні значно змінився через вплив пандемії та вторгнення Росії. Внаслідок війни мільйони українців втратили роботу, і бізнесові структури змушені адаптуватися до нових реалій.
За видами економічної діяльності, у січні-серпні 2023 року найбільше громадян працевлаштовано:
- у сфері торгівлі (19%),
- у переробній промисловості (18%),
- у сільському господарстві (15%),
- в охороні здоров'я та соц. допомозі (8%),
- в державному управлінні та обороні (7%),
- в освіті (7%).
Станом на 1 вересня 2023 року кількість безробітних становила 108,7 тисяч осіб, і на той момент було 71,3 тисяч вакансій, зареєстрованих у Державній службі зайнятості. Середня заробітна плата в цих вакансіях, які були в базі даних Державної служби зайнятості, складала 11 тисяч гривень.
За даними мережі центрів інформаційної підтримки бізнесів, головними трендами ринку праці в 2023 році стали наступні:
Роботодавці стають постачальниками не лише робочих місць, але і послуг, необхідних для комфортної роботи своїх працівників, таких як освітлення, доступ до інтернету та опалення. Компанії прагнуть задовольняти основні потреби своїх працівників і активно враховувати їхні побажання. Ця підтримка та турбота про благополуччя родин працівників сприятиме збереженню їхньої відданості компанії.
Виникнення дисбалансу. Наразі спостерігається нестача кваліфікованих кандидатів на ринку праці. За даними Work.ua, в західних областях України кількість вакансій перевищує 90% в порівнянні з лютим 2022 року, а в Києві та центральних і південних областях ринок праці поки що відновився лише на третину. Багато фахівців залишили країну або не готові розглядати нові пропозиції через невпевненість. Якщо не відбудеться повернення спеціалістів з інших країн, може виникнути дефіцит кваліфікованих працівників, яких роботодавці будуть конкурувати за найняття.
Несумісність між ризиком та можливістю розвитку кар'єри. Зміна місця роботи в умовах війни призводить до психологічного та фінансового стресу, через що багато людей відкладають свої професійні та фінансові амбіції на потім.
Оцінка результатів роботи, а не лише відпрацьованих годин. Обставини, такі як ракетні обстріли, відключення електроенергії та проблеми зі зв'язком, можуть впливати на бізнес, проте компанії готові надавати підтримку та захист своїм співробітникам. Співробітники, у свою чергу, готові підтримувати бізнес і працювати в будь-який час - рано зранку, ввечері або навіть вихідні дні. Переважають результати роботи над процесами.
Збільшення можливостей для людей, які готові навчатися. Набір персоналу переходить від концепції "знайти вже готового працівника" до "знайти працівника з потенціалом, який готовий вчитися новому".
Емоційна стійкість стає конкурентною перевагою. Роботодавці більше уваги приділяють емоційному стану кандидатів, оцінюючи їх готовність до змін та швидку адаптацію до ситуацій без втрати продуктивності. Ця якість стає важливою для як кандидатів, так і для майбутніх роботодавців.
Скасування стереотипів "чоловічих" та "жіночих" професій. Також роботодавці змінюють свій підхід до відбору працівників, уникаючи стереотипів щодо "чоловічих" та "жіночих" професій і розглядаючи професіоналізм незалежно від статі, віку та інших обмежень.

За даними Пенсійного фонду України, на 23.08.2023 року середня заробітна плата в Україні, з якої сплачувалися страхові внески, склала 13626,02 гривень.
Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну призвело до найбільшої кризи на ринку праці в Україні. Внаслідок міграції населення та призупинення діяльності окремих підприємств ринок праці скоротився, що викликало недопасованість за географічною та галузевою спрямованістю між попитом і пропозицією робочої сили. Наприклад, до початку конфлікту роботодавці щомісяця розміщували понад 100 000 вакансій на Work.ua, але в березні 2022 року кількість вакансій зменшилася в 15 разів.
Цієї весни ділова активність нарешті пожвавилася, кількість резюме стабілізувалася, і збільшилася кількість вакансій. Українські компанії поступово адаптуються до умов роботи в умовах воєнних ризиків. Відповідальні роботодавці перебудовують свої процеси, беручи до уваги не лише виробничу ефективність, а й інтереси свого персоналу. Кращі роботодавці об'єднують кілька важливих завдань:
1. Забезпечення безпеки: в умовах війни вони забезпечують безпечні умови праці та можливість релокації працівників по Україні та за кордоном, надають фінансову підтримку та облаштовують укриття.
2. Збереження робочих місць: враховуючи масштабну міграцію населення, вони застосовують заходи, такі як перенавчання, тимчасове переведення на неповний робочий день та інші заходи для збереження робочих місць.
3. Підтримка ЗСУ: компанії фінансово, матеріально та організаційно підтримують війська та підтримують корпоративне волонтерство.
4. Забезпечення офісів усім необхідним для забезпечення роботи в разі відключення електроенергії.
Україна переорієнтовується на нові професії, які мають попит у зв'язку з війною. Роботодавці намагаються полегшити умови праці для свого персоналу та переглядають свої стратегії з найму працівників. Основними платформами для пошуку роботи в Україні є Work.ua, Robota.ua, OLX.ua, а також соціальна мережа LinkedIn, яка набуває популярності в Україні.
Незважаючи на складні обставини, кращі роботодавці успішно адаптувалися до нових воєнних реалій та працюють над покращенням економіки країни. Трудове законодавство зазнало змін у 2022 році через введення воєнного стану, але в 2023 році кількість таких змін зменшилася. Національний банк України прогнозує покращення економічної ситуації в країні, що може призвести до позитивних змін на ринку праці.
У короткостроковій перспективі ключовими факторами, які впливатимуть на ринок праці, залишаться безпека розташування офісів, виробничих потужностей та забезпечення безперебійним постачанням світла на випадо повтору періоду блекаутів.

Детальний зміст:

1. Основні тенденції на ринку праці в Україні
2. Зміна основних показників ринку праці
2.1 Зайнятість та безробіття
2.2. Зарплати
2.3. Відтік-приплив населення
3. Зміни у законодавстві
4. Новини компаній як роботодавців (інновації, зміни кадрової політики тощо)
5. Зміни за умов праці
6. Зміни у розрізі галузей (як результат зміни бізнес-активностей)
7. Огляд світових трендів
8. Висновки та прогнози розвитку ситуації на ринку праці (короткострокові – місяць, середньострокові – до 6 місяців)

Перелік таблиць:

1. Кількість вакансій щодо відповідних розмірів заробітної плати на 1 вересня 2023 р.
2. Чисельність населення та його приріст за типами 2017-2022 рр., травень 2023 р.
3. Кількість вакансій щодо видів економічної діяльності, зареєстрованих у Державній службі зайнятості
4. Кількість зайнятого населення за видами економічної діяльності, тис. осіб

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка чисельності зайнятого населення у 2017-2021 рр., тис. осіб
2. Динаміка середньооблікової кількості штатних працівників у 2017-2021 рр., тис. осіб
3. Динаміка кількості офіційно зареєстрованих безробітних 2017-2022 рр., тис. осіб
4. Частка осіб, які мали статус безробітного (за видами економічної діяльності підприємств, на яких вони раніше працювали), станом на 01.09.2022р.
5. Частка осіб, які мали статус безробітного (за видами економічної діяльності підприємств, на яких вони раніше працювали) станом на 01.09.2023р.
6. Чисельність осіб, які мають статус безробітного, за статтею станом на 01.09.2023р.
7. Динаміка середньомісячної заробітної плати у 2017-2022 рр., грн.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами