Високий внутрішній попит і можливості експорту: бізнес-план підприємства по переробці волоських горіхів
1888

Високий внутрішній попит і можливості експорту: бізнес-план підприємства по переробці волоських горіхів

Ринок волоських горіхів характеризується рядом особливостей, обумовлених застосовуваним екстенсивним способом виробництва, обмеженими площами вирощування та іншими факторами. Для вирощування цієї рослини підходять тільки 4-7% землі планети. При цьому, близько 80% українського земельного фонду придатні для вирощування волоського горіха, що робить бізнес з виробництва даного продукту прибутковим в умовах вітчизняних реалій, а також з точки зору логістики. Крім того, вирощування горіхів не вимагає значних витрат - отримання першого врожаю можливо вже через 7 років після висадки, дерева продовжують плодоносити протягом 500 років. Як відзначають експерти ринку, вирощування 1 тонни горіхів набагато економніше з погляду витрат, ніж виробництво аналогічного обсягу пшениці.

На ринку існує постійний попит на всі продукти переробки горіхів - очищені волоські ядра, крихту, борошно, шкаралупу, перегородку. Незважаючи на економічну та політичну ситуацію, споживачі завжди готові купувати горіхи і сухофрукти. Крім того, європейські виробники горіхів не можуть задовольнити всі потреби місцевих ринків, що відкриває перспективи для українського бізнесу. Так, до кінця 2014 року українські виробники експортували 8 000 тон горіхів в країни ЄС і 19 000 тонн в країни Азії. Можна очікувати, що в майбутньому ця тенденція збережеться.

Наявні статистичні дані підтверджують, що обсяги світового ринку волоських горіхів в натуральному вираженні щорічно збільшуються на 5-10%. У топ-10 країн-експортерів цього продукту входить і Україна:

Малюнок. Світове виробництво волоських горіхів в натуральному вираженні по країнам протягом 2010-2015 рр., МТ т.

 

Джерело: Foreign Agricultural Service / USDA

Крім забезпечення світових потреб в горіхах, країни, відмічені на діаграмі вище, активно нарощують власні обсяги виробництва. Так, Китай демонструє приріст на рівні + 42% (в порівнянні з показниками 2010 року), Європейський Союз - + 32%, Чилі - + 30%, Україна - + 22%. Варто зазначити, що в нашій країні приріст виробництва волоських горіхів в 2014 році став наслідком збільшення врожайності на тлі загального скорочення площ горіхових садів в країні:

 Малюнок. Площа насаджень і врожайність волоських горіхів в Україні за 1995, 2000., 2005, 2010-2015 рр.

 

Джерело: Державна служба статистики України
1 - без урахування території АРК

У процесі організації роботи підприємства, що спеціалізується на переробці волоських горіхів, варто враховувати цілий ряд нюансів. Перш за все, рекомендується звернути увагу на вибір місця розташування майбутніх виробничих потужностей.
До факторів, що впливає на остаточний вибір відносяться:
• відстань до джерел водо- та енергопостачання;
• наявність газопроводу;
• наявність каналів збуту;
• наявність і стан інфраструктури;
• наявність сировинної бази.

Загальна сума інвестицій в підприємство, згідно з розрахунками аналітиків компанії Pro-Consulting, складе $ 1 млн. Значного фінансування потребують закупівля і установка необхідного обладнання. Більш детально структура передбачуваних витрат представлена ​​на малюнку нижче.

Малюнок. Орієнтовна структура необхідних інвестицій

 

 
Необхідна кількість працівників безпосередньо залежить від виробничої потужності. Так, для забезпечення функціонування підприємства, обсяги переробки якого складають 5 тонн за одну зміну, буде потрібно найняти 50-70 осіб. З цього штату 15 осіб увійдуть до складу адміністративного персоналу, а інші співробітники візьмуть на себе функції з обслуговування. Найбільшу частину адміністративного персоналу складуть фахівці із закупівель і продажів. Обслуговуючий персонал буде складатися з фахівців лінії переробки горіхів і вантажників.

Дохід підприємства ґрунтуватиметься на реалізації ряду продукції, а саме: ½ ядра горіха, ¼ ядра горіха і перегородки. Отримання першого прибутку можливо вже з першого року реалізації проекту. При цьому, власні інвестиції повністю окупляться протягом 1,5 років з моменту старту роботи підприємства.

Дата розміщення: 28.04.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами