Ринок вторинних полімерів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2017 - 1 півріччя 2020 року. Маркетингове дослідження ринку включало визначення його основних параметрів, таких як загальна ємність, обсяги виробництва, імпорту і експорту. Також розглянута діяльність найбільших операторів ринку вторинних полімерів в Україні, виявлені фактори, які впливають на цю галузь, і характерні для неї тенденції розвитку. Готовий аналіз ринку вторинних полімерів в Україні можна придбати на сайті компанії.
Ринок вторинних полімерів в Україні, як і в світі в цілому, розвивається під впливом суспільного запиту на турботу про екологію навколишнього середовища шляхом переробки відходів, зокрема пластикового сміття. Сировина для ринку вторинних полімерів має незаперечну перевагу - низьку вартість. Разом з тим, відходи з пластика мають і ряд істотних недоліків, таких як:
Почитайте про аналіз імпорту як частину маркетингового дослідження
Моніторинг ринку вторинних полімерів в Україні свідчить про наявність в нашій країні виробничих потужностей, здатних переробити набагато більше пластикових відходів, ніж це реально відбувається. До 93% придатного до переробки пластику вивозиться разом з іншим сміттям на полігони, в той час як кількість підприємств, що займаються переробкою відходів в Україні скорочується, а деякі з залишаються змушеними закуповувати вторинну сировину за кордоном.
Аналіз ринку вторинних полімерів в Україні дозволив виділити наступні основні фактори впливу:
Обсяг сировини для ринку вторинних полімерів в Україні залежить від кількості і якості товарів з пластику, які виробляються і імпортуються. Поширення первинного сортування сміття дозволить значно збільшити сировинну базу.
Розташування переробного підприємства від джерел пластикових відходів, вартість палива, цінові політики транспортних компаній впливають на собівартість вторинних гранул.
Працюючі в даний час на ринку вторинних полімерів в Україні підприємства не тільки повністю справляються з переробкою вітчизняної сировини, яка до них надходит, але і змушені щорічно імпортувати до 2,3 тис. тонн пластикових відходів.
Декларуючи прагнення імплементувати європейське законодавство в області переробки відходів, український уряд не поспішає це робити на практиці, тому рівень держпідтримки поки низький.
На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку вторинних полімерів в Україні (2020р.) - ознайомтеся зі структурою звіту
Споживчі сфери ринку вторинних полімерів і ринку первинних полімерів багато в чому перетинаються. Різні види полімерів можуть використовуватися для виробництва пластикових труб, упаковки, кришок і ковпаків, корпусів електроприладів, поліефірного волокна та іншої продукції. Переорієнтація пластикового виробництва на використання, де це можливо, перероблених гранул, призведе до збільшення ємності ринку вторинних полімерів в Україні, знизить його імпортозалежність, позитивно відіб'ється на екологічній обстановці в країні.
Детальніше про поточний стан і перспективи даної сфери бізнесу читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку вторинних полімерів в Україні, розміщеного в магазині готових проектів Pro-Consulting.
Якщо у вас є ще пара хвилин, почитайте про ринок еластичних полімерів в Російській Федерації