Нова течія: аналітичний огляд ринку газощільних панелей в Україні
5532

Нова течія: аналітичний огляд ринку газощільних панелей в Україні

Екологізація енергетики в світі стає все більшим трендом в останні кілька років. До цього призвело зростання запасів сировини, а також зростання техногенної небезпеки, зміни клімату, які, в свою чергу, відбилися на пріоритетах розвитку світової енергетики. Одним з ключових напрямків розвитку даної галузі на сьогоднішній день є використання відновлюваних джерел енергії, а також пошук альтернативних видів палива та збільшення енергоефективності.

Для України розвиток сегмента альтернативної енергетики має досить велике значення, оскільки український енергетичний ринок досить довгий час був залежний від природного газу, нафти, і палива, який поставлялися для вітчизняних електростанцій з РФ. Внаслідок анексії Криму та конфлікту на Донбасі Україна втратила частину об'єктів енергетичного комплексу та території для розвідки енергетичних ресурсів. Ключовими проблемами енергетичного сектора в 2014-2016 роках стали дефіцит вугілля, проблеми його поставок на ТЕС, податкова політика в сфері газовидобування, а також невдала програма приватизації і підвищення комунальних тарифів.

Позитивними тенденціями в сфері енергетики стала диверсифікація поставок газу, впровадження нового законодавства в сфері енергетики, а також розробка програми енергоефективності і енергозбереження.

Оскільки енергетичний комплекс України має ряд проблем (технічна зношеність основних фондів, нестача коштів на їх ремонт, неефективність політики диверсифікації джерел енергії), була розроблена Енергетична стратегія України на строк до 2035 року. Крім того, наша країна сьогодні в рамках угоди світової спільноти, а також для вирішення наявних проблем в сфері енергетики, впроваджує проекти «екологізації» енергетики спільно з міжнародними організаціями. В рамках даного проекту здійснюються проекти з підвищення енергоефективності систем теплопостачання та ряду міст.

В цілому, систему теплопостачання в Україні можна розділити на централізоване та індивідуальне опалення. Централізоване теплопостачання відбувається від єдиного теплового центру, якими можуть виступати як ТЕЦ, так і котельні. У 2014 році загальна кількість котелень в Україні скоротилося з 35 до 31 тисяч одиниць, а котлів - з 80 до 68 тис. Подібна статистика пов'язана з анексією Криму і військовим конфліктом на Донбасі.

Варто відзначити, що ряд українських підприємств сьогодні використовують застарілі котли. Причина - скорочення споживання теплової енергії, а також виведення з експлуатації морально застарілих установок.

У той же час, в Україні останнім часом значно зросла кількість використовуваних котлів на біомасі. Найбільший приріст відзначався в групі незалежних виробників телпа, кількість експлуатованих котлів збільшилася в 6 разів і склало 1080 одиниць.


Також спостерігається введення в експулатаціі нових енергетичних об'єктів, серед яких - біогазовий завод в смт Рокитне. У 2016 році у Вінниці була введена в експлуатацію найпотужніша твердопаливна котельня в Україні.
Таким чином, можна констатувати, що за досліджуваний період в Україні значно збільшилася кількість використовуваних газопаливних панелей (діаграма нижче). Головним фактором впливу на ринок стала глибока девальвація гривні в 2014-2015 роки. Надалі даний сегмент також демонструє хороший потенціал для розвитку.

Джерело: Pro-Consulting
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами