Скло - це той матеріал, який ізолюючи нас від несприятливих умов навколишнього середовища, одночасно пропускає до нас світло сонця, без якого не можуть жити ні людина, ні тварини, ні рослини. Тому скло залишається одним з найбільш затребуваних матеріалів в будівництві і промисловості, особливо автомобільної, і його виробництво в світовому масштабі динамічно розвивається.
Правда, на жаль, ця тенденція поки не відноситься до України. Все листове скло, яке використовується в нашій країні, імпортується. Ще кілька років тому в Україні функціонував Лисичанський склозавод «Пролетарій», які випускав флоат-скло і для автомобільної промисловості, але в 2014 році, після початку кризи і обвалу вітчизняного автопрому, він зупинився. Є надія, що виробництво листового скла на нашій території налагодять американці, які висловили намір побудувати в Київській області найбільший в Європі завод флоат-скла потужністю 600 тонн на добу. Однак, це перспектива не менше ніж двох років - саме стільки займе зведення такого масштабного об'єкту.
Можливо вашому бізнесу актуальна послуга з аналізу виробництва (аналітика, дослідження ринків)
У той же час, аналіз ринку флоат-скла в Україні, проведене консалтинговою компанією Pro-Consulting, показує, що в нашій країні існує значний попит на листове скло, який пов'язаний з пожвавленням в останні роки будівельної галузі. У загальній структурі вітчизняного споживання флоат-скла все ще переважає скло без енергозберігаючих властивостей, але у зв'язку з державним курсом на підвищення енергоефективності, очікується, що частка енергозберігаючого скла буде рости.
Завдяки спеціальному покриттю, енергозберігаюче скло пропускає в приміщення інфрачервоне випромінювання сонця, одночасно затримуючи довгі теплові хвилі від нагрівальних приладів всередині кімнати. Таким чином можна істотно економити на опаленні в холодну пору року.
В каталозі готових проектів доступний до покупки готовий аналіз ринку флоат-скла України. 2020 рік
За результатами аналізу ринку флоат-скла в Україні можна виділити три основні чинники, що стримують розвиток виробництва цього матеріалу на території нашої країни:
У разі успішного подолання зазначених вище проблем, Україна, що володіє величезними запасами сировини для випуску скла, а також недорогою і кваліфікованою робочою силою, може зайняти гідне місце в світовому виробництві цього матеріалу.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: