В Ірпені пройшов конкурс підприємницьких проектів для ветеранів АТО STARTUP IRPIN. У ньому взяли участь бійці, які пройшли війну на сході України і проживають в Приірпінні. Експерти Pro Capital Investment в рамках партнерства в конкурсі допомогли учасникам розробити бізнес-плани, які брали участь у відборі на отримання фінансування для старту своєї справи.
Як зазначила Антоніна Кутова, керуючий партнер компанії Pro Capital Investment, участь в такому проекті є важливою подією, як для компанії, так і для неї особисто.
«Багатьом ветеранам буває складно адаптуватися до мирного життя. Важливо допомогти їм знайти справу до душі, почати свій бізнес і заробляти. Величезна подяка організаторам (ГО «Ірпінський міський союз воїнів-інвалідів АТО», ОС «Ірпінський Агентство Розвитку») за прекрасну ініціативу проведення подібного конкурсу, який проходив в Україні вперше, і за можливість до неї приєднатися. Ми з командою фінансових аналітиків Pro Capital Investment на волонтерських засадах провели тренінг, де кожен учасник отримав анкету з питаннями з різних розділів бізнес-плану. Ми разом покроково «пройшли» етапи створення бізнесу і склали план, який дає уявлення про те, що конкретно потрібно зробити, що необхідно передбачити і як правильно розрахувати свої фінансові потреби. Нам, як консультантам, такий підхід дав більш детально зрозуміти суть передбачуваного бізнесу, розрахувати необхідні вкладення, поточні витрати, можливі ризики і т.д. Кожен проект має свою «родзинку» і безумовно заслуговує на особливу увагу. Вірю, що учасники конкурсу не зупиняться на досягнутому, і все задумане втілять в реальність. Мені приємно, що ми зробили перший крок до реалізації проектів спільно. Адже конкурсанти - це люди, які налагоджують не тільки своє власне життя, а й допомагають заново себе знайти іншим ветеранам АТО».
Всього на участь в заході зареєструвалося 55 осіб, 22 з них подали остаточну заявку у вигляді бізнес-плану. Саме з 22 кандидатів комісія і вибирала переможців.
Першу премію - 100 тис. грн та право безкоштовної оренди приміщення розміром 60-100 кв. м на один рік отримав Денис Дудник, який запропонував проект виробництва ножів.
Денис з травня 2014 по грудень 2016- го служив у батальйоні "Київ-2". У зоні АТО проходив службу в Чорнухине під Дебальцеве і на блокпосту під Волновахою.
"Це тестова франшиза проекту "Ветеранські ножі " торгової марки "Ветеран пром", - розповів переможець про свій проект. - Засновником марки є громадська організація СУВІАТО (Спілка учасников ветеранів-інвалідів АТО). Ми хотіли б зробити підприємство, на якому працюватимуть інваліди. Самі хлопці кажуть, що їх така тонка робота заспокоює. Упевнений, що далі у нас будуть і інші проекти".
Другу премію - 50 тисяч гривень та право безкоштовної оренди приміщення розміром 60 кв. м на рік отримав Володимир Шиповський. Він представив проект з виготовлення декору в стилі стім-панк.
Володимир з квітня 2015 року був у складі Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і розмежування території (СЦКК). Потрапляв під обстріли в Авдіївці, Попасній, Пісках.
"Зараз я поки роблю це все на балконі. Але мені надали приміщення. Я просто в шоці! А почалося все з ремонту у батьків. Залишилося сміття - каністра, запчастини, залишки труб. Я просто все це зліпив разом і вмонтував лампочку. Так ця виробка і стояла, як свічник. Якось в гості прийшов товариш, запитав, скільки я за це заплатив. Кажу: "Сам зробив, це просто сміття". Він дуже здивувався і сказав, що це можна продавати за хороші гроші. Я виклав оголошення, і цей свічник швидко купили. Сенс в тому, що це було не дуже затратно, а людям сподобалося", - зазначив Шиповський.
Третє місце і 50 тис. грн отримав Віталій Івахненко. Він служив в 11-му батальйоні "Київська Русь", воював в Дебальцеве. Віталій запропонував проект по організації виробництва з металобрухту. Він зазначає, що його справа є не стільки бізнесом, скільки місцем для соціальної адаптації ветеранів: "Ми існуємо вже рік. По суті, це реабілітація для хлопців. Вони приходять, відволікаються, щось створюють своїми руками".
Головною вимогою до конкурсантів було створення проекту, який в перспективі може стати інноваційним, актуальним і прибутковим бізнесом.