Семінар зібрав представників консалтингових компаній, а також українських компаній-виробників обладнання та комплектуючих для вітрових і сонячних електростанцій, які висловили свою точку зору щодо нових правил гри на ринку і виробничих потужностей українських підприємств.
Учасники дискусії проаналізували нове законодавство про "зелений тариф" і порядок розрахунку місцевої складової. Визначаючи частку останньої, експерти запропонували відійти від величини вартості проекту і розглядати її виходячи з інформації про виробництво компонентів і складових запасних частин у рамках реалізації конкретної ідеї.
"Суттєве значення мають сертифікати походження продукції (комплектуючих, запасних частин, сплавів і пр.), які видаються Торгово-промисловою палатою (ТПП) і є номерними, що є значним стимулом для національних виробників. Також, оскільки реєстр сертифікатів ТПП планують зробити відкритим, це дозволить побачити список компаній, акредитованих під роботу за «зеленим тарифом». Однак значною перешкодою в реалізації таких проектів є складність в отриманні цього сертифіката", - зазначила директор департаменту фінансового консалтингу компанії Pro-Consulting Наталія Галкіна.
Під час семінару обговорювався також новий проект постанови про місцевої складової, який передбачає введення нових понять - "збірка" і "лиття". Це означає, що якщо в комплектації є частина елементів національного виробництва і частина зарубіжного, то частка іноземного елемента не враховується. Відповідно, вважається, що комплектуючі зроблені в Україні, що збільшує частину місцевої складової.
Пропозиції з удосконалення механізмів розрахунку місцевої складової за «зеленим» тарифом незабаром повинні бути зареєстровані у відповідних органах влади для подальшого затвердження. Якщо новий порядок буде прийнятий, те з 1 липня 2013 року учасники програми ринку альтернативної енергетики будуть працювати за новими правилами.