Ех, політаємо! Український авіаційний транспорт планують посилено розвивати
4105

Ех, політаємо! Український авіаційний транспорт планують посилено розвивати

Ми знаходимося на порозі бурхливого розвитку української авіаційної галузі. Принаймні, саме такі плани заявлені Міністерством інфраструктури України. Вони оформлені у вигляді проекту Авіаційної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Планується, що після громадського обговорення цей документ буде винесено на розгляд Кабінету міністрів.

Стратегія ставить перед авіаторами досить амбітні цілі на найближчі дванадцять років. Досить сказати, що заплановане активне зростання пасажиропотоку - з сьогоднішніх 13 млн до 71,2 млн до 2030 року. Щорічний приріст складе 15% до 2023 року і 10% на наступний період. Правда, існує і базовий сценарій на випадок, якщо не вдасться залучити досить інвестицій, де закладені більш скромні очікування - зростання до 36 млн пасажирів у 2030 році.

Особлива роль в стратегії відводиться регіональним аеропортам. Вони повинні будуть пропустити до 50% усього пасажиропотоку. З цією метою підготовлена ​​велика програма їх модернізації. Так само заплановано зростання доходів аеропортів - 25 млрд гривень, авіакомпаній - 53 млрд гривень, а кумулятивний ефект на річний ВВП України - 408 млрд гривень.

Природно, що очікувану кількість пасажирів важко буде залучити на авіаційний транспорт, якщо не подбати про його більшу доступність для громадян. У стратегії приділяється досить багато уваги і цьому питанню. Зокрема, заплановані заходи щодо зменшення собівартості рейсів для авіакомпаній і розширення присутності в Україні лоукостерів. Передбачається, що до закінчення дії стратегії вони повинні перевозити 35% всіх пасажирів.

Згідно з планами Міністерства, на кожного жителя нашої країни до 2030 року припадатиме в середньому від 0,5 до 1 польоту, а найдешевший квиток на літак буде коштувати 25-30 євро. При цьому, кількість внутрішніх маршрутів збільшиться втричі, а міжнародних - вдвічі.

Сміливі плани уряду в галузі авіаційного транспорту можна тільки вітати. Як зазначено в проекті Концепції: «розвинена авіаційна галузь сприяє підвищенню інвестиційної привабливості країни». Про те, що  підвищується привабливість українського авіаринку свідчить інтерес до нього нових іноземних компаній, що працюють в форматі лоукост. Після успішного старту діяльності Ryanair, з'явилася інформація про зацікавленість британської EasyJet і німецької Germanwings здійснювати рейси з Києва в аеропорти Німеччини. З ними веде переговори керівництво столичного Борисполя.

 


Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 06.04.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами