Дата підготовки: | Травень 2020 року |
Кількість сторінок: | 57, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 24 |
Таблиць: | 28 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | українська, російська, англійська |
Компанія Pro-Consulting провела дослідження ринку мельтблауну і спанбонду в Україні, в якому представлені основні тенденції, ємність, динаміка і структура ринку мельтблаун і спанбонду в Україні.
Ринок мельтблаун і спанбонду в Україні необхідно розглядати в загальній структурі ринку нетканих матеріалів.
Неткані матеріали являють собою матеріали, подібні тканині, виготовлені з штапельного (короткого) або довгого (безперервного) волокна, скріплені один з одним за допомогою механічного, фізико-хімічного або комбінованого способу. Цей термін використовується в текстильній промисловості для позначення матеріалів з волокон або ниток (таких як повсть або ватин), які з'єднані між собою без застосування методів ткацтва. Деяким нетканим матеріалам не вистачає міцності, якщо вони не будуть ущільнені або посилені основою. В останні роки неткані матеріали стали альтернативою пінополіуретану.
Неткані матеріали застосовуються практично у всіх сферах життя. Крім простих призначень, ці тканини відкривають інноваційні можливості для всіх типів галузі промисловості.
Неткані матеріали можуть являти собою одноразову тканину з обмеженим терміном служби або дуже міцну тканину багаторазового використання. Неткані матеріали забезпечують специфічні функції, такі як здатність вбирати в себе, водовідштовхувальна здатність, пружність, розтягнення, м'якість, міцність, вогнестійкість, миюча здатність, амортизація, фільтрація, бактеріальні бар'єри і стерильність. Ці властивості часто поєднуються для створення тканин, придатних для конкретних робіт, при цьому досягається хороший баланс між терміном служби продукту і вартістю. Вони можуть імітувати зовнішній вигляд, текстуру і міцність тканого матеріалу.
Виробництво нетканих матеріалів складається з трьох основних технологічних процесів - підготовка сировини, формування волокнистої основи і її скріплення.
У класифікації нетканих матеріалів виділяють 3 способи виробництва – механічний, фізико-хімічний і комбінований спосіб.
Механічна технологія об'єднує способи, в яких скріплення нетканих матеріалів здійснюється за рахунок сил тертя або зчеплення волокон. За цією технологією для отримання нетканих матеріалів застосовують: звалювання і валка - волокнисту основу ущільнюють у вологому середовищі і при підвищеній температурі (валяльно-повстяні вироби), основу пров'язують нитками, пряжею або волокнами (вязально-прошивні або полотно -, ніте-, ткано- і плівкопрошівні неткані матеріали) і голкопробивання - нескріплену або попередньо скріплену основу проколюють голками з щербинами (голкопробивання нетканих матеріалів). Підклас (метод) виробництва - вязально-прошивний, голкопробивний, валяльно-повстяний. Більш новий метод скріплення матеріалів - струменевий, його перевага в порівнянні з голкопробиванням полягає в тому, що він не пошкоджує структуру матеріалу (при голкопробиванні, щербини на голках ушкоджують волокна).
Фізико-хімічна технологія - скріплення настилу здійснюється сухими або рідкими сполучними речовинами (клейовими емульсіями). Волокнисте полотно просочують водним розчином сполучного речовини, який проникає в міжволокнистий простір і взаємодіє з активними групами полімерної речовини волокон. Надлишки рідини віджимаються валками, після чого в термокамері відбувається полімеризація сполучної речовини. Підклас (метод) виробництва - формування з розплаву полімеру (фільерний), термоскріплення, просочення, папероробний, аеродинамічний, гідродинамічний.
Комбінований спосіб - з'єднання механічної та фізико-хімічної технології (при виготовленні одного матеріалу поєднується два способи) Підклас (метод) виробництва - тафтінговий, електрофлокірування, голкопробивний з просоченням, склеювання ниток.
Ринок мельтблаун і спанбонду в Україні характеризується тим, що м світі, у зв'язку з пандемією COVID-19, сталося проникнення одноразових медичних виробів, особливо масок, в щоденне споживання, тому випуск матеріалів гігієнічного та медичного призначення придбав більшої актуальності. Нинішній високий попит на неткані матеріали, в разі подальшого розвитку ситуації, збережеться як мінімум до кінця 2020 року.
Спанбонд. Спанбонд або флізелін (англ. Spunbond) - нетканий матеріал термоскріплений з розплаву поліпропілену, виготовлений фільєрним способом.
Технологія виробництва
Розплав поліпропілену виділяється через фільєри у вигляді тонких безперервних ниток, які потім витягуються в повітряному потоці і, лягаючи на рухомий транспортер, утворюють текстильне полотно. Нитки на сформованому полотні згодом термічно скріплюються. Такий спосіб скріплення дозволяє виробляти полотно щільністю від 11 г / м² до 150 г / м². Полотно може формуватися різними способами - методом голкопробивання, хімічним просоченням або термоскріпленням (гарячим повітрям) на машині з двома обертовими валами, через які пропускається волокно.
Залежно від можливостей обладнання, спанбонд має такі властивості:
• геометричні, що характеризують товщину, ширину і довжину матеріалу;
• щільність від 11 г / м² до 140 г / м²;
• колір
• Діаметр волокна від 15 до 35 мікрон.
Області застосування
З огляду на особливості виробництва і багатогранність фізико-механічних властивостей нетканих матеріалів «спанбонд», вони широко використовуються в багатьох галузях промисловості і народного господарства:
• матеріал, який застосовується в легкій промисловості, в тому числі виробництві м'яких меблів, ортопедичних матраців, виготовленні чохлів, сумок;
• агротекстиль, укривние полотно (Різновидом спанбонду є агроволокно, яке використовується в сільському господарстві для захисту особливо чутливих рослин від зовнішніх факторів і боротьби з бур'янами);
• матеріал для гігієнічних виробництв;
• матеріал для виготовлення одноразового одягу, в тому числі медичного (це хімічно стійкий, міцний матеріал (стійкий до високих температур, володіє стійкістю до лугів та кислот), завдяки чому може піддаватися стерилізації. Спанбонд широко використовується для виготовлення одноразових постільних речей, одноразового медичного одягу, серветок, а також у виробництві засобів гігієни);
• основа для будівельних мембран і гідроізоляційних матеріалів. (Поєднання високої проникності для напору води із захисним впливом проти дощу, снігу і забруднень, а також стійкість до атмосферних і мікробіологічними впливів (не схильний до гниття), дозволяють використовувати спанбонд для ізоляції покриттів в будівництві.)
Мельтблаун. Мельтблаун так само, як і спанбонд, виготовлюється фільєрним методом. Однак його волокна мають обмежену довжину і укладаються на приймальний конвеєр без витягування. В результаті матеріал стає схожий на поліпропіленову вату. Для цього методу в якості вихідної сировини застосовуються спеціальні марки поліпропілену ( «LG», «Formoza», «Sabic») з дуже високим значенням показника плинності розплаву (ПТР), до 800-1500 г / 10 хв.
Структура, отриманого матеріалу Meltblown, складається з хаотично розташованих пористих волокон поліпропілену.
Область застосування нетканого матеріалу мельтблаун:
• захист органів дихання: виготовлення медичних масок, респіраторів;
• фільтрація повітря, застосування полотна в фільтровентиляційних установках;
• фільтрація води;
• сорбція нафти і аварійних хімічно небезпечних речовин (АХНР).
Залежно від щільності нетканого полотна Meltblown, визначається і область його застосування. Так наприклад для медичних масок застосовується матеріал щільністю 10-50 г / кв.м, для респіраторів 60 ÷ 80 г / кв.м, для повітряних фільтрів 150-180 г / кв.м, для сорбирующих виробів 200-600 г / кв .м. Діаметр волокон становить 1-5 мікрон
1. Загальна характеристика ринку нетканих матеріалів в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр.
1.1. Основні характеристики, класи, категорії і типи нетканих матеріалів. Визначення ключових областей застосування нетканих матеріалів.
1.2. Обсяг ринку нетканих матеріалів за типами тканин і областями застосування.
1.3. Сегментація нетканих матеріалів: за походженням продукції (вітчизняна / імпортна продукція)
2. Загальна характеристика ринку мельтблауну і спанбонду в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр.
2.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку в Україні і в світі в цілому (основні тенденції розвитку ринку, фактори впливу та проблеми розвитку ринку). Поточні особливості ринку, проблеми на ринку (якість, доступність матеріалу) з точки зору розвитку сфер споживання (виробництво масок і медичного одягу)
2.2. Особливості технології виробництва і застосування нетканих матеріалів спанбонд і мельтблаун, а також тканин спанлейс, агротекс тощо, які можуть виступати в якості альтернативи для спанбонду і мельтблауну
2.3. Типи обладнання для виробництва спанбонду і мельтблауну, опис технологічного процесу виробництва. Особливості застосування для виробництва масок медичних
2.4. Сировинна база для виробництва спанбонду і мельтблауну в Україні (полімерні матеріали, СМС-матеріали); типи, класифікація сировини. Основні українські виробники і постачальники полімерних матеріалів для виробництва спанбонду і мельтблаун.
2.5. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр. - оціночно на підставі даних митної бази України, обсягів виробництва, фін. звітності, держ. служби статистики України, відкритих джерел інформації.
2.6. Аналіз споживання СМС-матеріалу в Україні: динаміка ринку медичних масок, халатів, простирадл і т.п. в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр. - як один з ключових чинників впливу на ринок спанбонду і мельтблауну - оцінка на підставі даних митної бази України, обсягів виробництва
3. Державне регулювання на ринку (з точки зору виходу нового гравця, виробника)
4. Динаміка виробництва на ринку в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр. - при наявності даних
4.1. Динаміка виробництва в натуральному вираженні
4.2. Динаміка виробництва та реалізації в грошовому вираженні
5. Основні оператори ринку в Україні
5.1. Основні оператори ринку (виробники та імпортери), їх перелік, короткий опис, контакти, їх основні ТМ.
5.2. Сегментація і структурування основних операторів ринку (регіонально, за асортиментом, за спеціалізацією)
5.3. Частки ринку основних операторів - за даними операторів ринку
5.4. Ступінь конкуренції і ризики
6. Зовнішня торгівля на ринку мельтблауну і спанбонду в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр.
6.1. Експорт продукції в 2018-1 кв. 2020 рр. - тільки обсяги, для розрахунку обсягу ринку
6.2. Імпорт продукції в 2018-1 кв. 2020 рр .: обсяги, географія поставок, структура імпорту, імпортні ціни, найбільші імпортери і їх частки в імпорті, основні постачальники
7. Ціна і ціноутворення на ринку
7.1. Поточні середні оптові і роздрібні ціни на ринку мельтблауну і спанбонду в Україні, порівняння з цінами імпорту
7.2. Опис факторів, що впливають на формування ціни
8. Споживання на ринку мельтблауну і спанбонду в Україні:
8.1. Виділення і динаміка розвитку основних сфер-споживачів на ринку мельтблауну і спанбонду в Україні в 2018-1 кв. 2020 рр.
8.2. Загальна кількість і перелік операторів, які займаються виробництвом масок в Україні з їх контактами (на підставі даних імпорту, фінансової звітності, відкритих джерел інформації)
9. Канали збуту продукції на ринку: перелік існуючих каналів і їх короткий опис
10. Асортимент продукції, представлений на ринку (на прикладі ТОП-5 ключових гравців ринку), висновки:
- представленість за видами виробів;
- представленість за розмірами в розрізі видів (серветки, рулони тощо);
- ключові характеристики в асортименті операторів
11. Висновки. Прогнозні показники розвитку ринку в 2020-2022 рр.
11.1. Незалежні рекомендації щодо виходу нового виробника
11.2. Прогнозні показники розвитку на ринку в 2020-2022 рр.
11.3. Прогнозні тенденції споживання мельтблауну і спанбонду в Україні, вплив пандемії на обсяг споживання
12. Інвестиційна привабливість галузі
12.1. SWOT- аналіз ринкового спрямування,
12.2. PEST - аналіз ринкового спрямування
12.3. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок. Побудова карти ризиків на ринку
1. Обсяг ринку нетканих матеріалів в Україні за типами в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, т
2. Обсяг ринку нетканих матеріалів в Україні по областях застосування в 2019 р., в натуральному вираженні, т
3. Інші іноземні марки поліпропілену і їх короткі характеристики
4. Основні українські виробники і постачальники полімерних матеріалів, які можуть використовуватися для виробництва спанбонду
5. Ємність ринку мельтблауну і спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, т
6. Ємність ринку мельтблауну і спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в грошовому вираженні, млн грн
7. Динаміка ємності ринку медичного одягу в 2018-2019 рр., в натуральному вираженні, тон
8. Динаміка ємності ринку медичного одягу в 2018-2019 рр., в грошовому вираженні, млн грн
9. Динаміка ємності ринку промислового одягу в 2018-2019 рр., в натуральному вираженні, тон
10. Динаміка ємності ринку промислового одягу в 2018-2019 рр., в грошовому вираженні, млн грн
11. Динаміка і структура імпорту нарукавників по призначенню і матеріалу в 2019 році, в натуральному вираженні, тис штук
12. Динаміка і структура імпорту халатів по призначенню і матеріалу в 2019 році, в натуральному вираженні, тис штук
13. Динаміка і структура імпорту шапочок по призначенню і матеріалу в 2019 році в натуральному вираженні, тис штук
14. Динаміка і структура імпорту бахіл по призначенню і матеріалу в 2019 році в натуральному вираженні, тис штук
15. Динаміка і структура імпорту комбінезонів по призначенню і матеріалу в 2019 році в натуральному вираженні, тис штук
16. Динаміка виробництва спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, т
17. Основні оператори ринку (виробники та імпортери)
18. Структурування основних операторів по регіону
19. Частки підприємств на ринку мельтблауну та спанбонду. в грошовому вираженні за 1 кв. 2020 р. млн грн, %
20. Усереднені оптові і роздрібні ціни на ринку українського виробництва
21. Динаміка середніх цін виробників спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., тис грн/тона
22. Динаміка середніх цін виробників нетканих матеріалів в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., тис грн/тона
23. Основні оператори ринку засобів індивідуального захисту України
24. Структурування основних операторів за асортиментом
25. Оптові та роздрібні ціни за розмірами на ринку українського виробництва
26. SWOT-аналіз ринку мельтблауну і спанбонду
27. PEST-аналіз ринку мельтблауну і спанбонду
28. Ранжування ризиків розвитку ринку мельтблауну і спанбонду в Україні
1. Області застосування нетканих матеріалів
2. Сегментація ринку нетканих матеріалів: за походженням продукції (вітчизняна / імпортна продукція)
3. Процес виробництва спанбонду і мельтблаун
4. Теплове з'єднання (когезійне з'єднання) волокон
5. Механічне з'єднання волокон
6. Хімічна сполука волокон
7. Щоденна динаміка обсягів продажів медичних масок в 2020 г., у грошовому вираженні, млн грн
8. Обсяги тендерних закупівель медичного одягу в Україні в 2019 році, млн. грн.
9. Основні переможці в тендерних закупівлях медичного одягу в 2019 р
10. Динаміка виробництва спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, т
11. Динаміка виробництва спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в грошовому вираженні, млн грн
12. Динаміка реалізації спанбонду в Україні в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в грошовому вираженні, млн грн
13. Частки основних видів діяльності за основними операторам ринку (КВЕД), %
14. Частки основних операторів ринку за 1 кв. 2020 р., %
15. Динаміка імпорту мельтблауну і спанбонду в Україну в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, т
16. Динаміка імпорту мельтблауну і спанбонду в Україну в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в грошовому вираженні, млн грн
17. Географічна структура імпорту мельтблаун і спанбонду в Україну в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, %
18. Товарна структура імпорту мельтблауну і спанбонду в Україну в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, %
19. Найбільші імпортери мельтблауну і спанбонду в Україну в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні, %
20. Найбільші постачальники мельтблауну і спанбонду в Україну в 2018 - 1 кв. 2020 рр., в натуральному вираженні,%
21. Динаміка виробництва одягу медичного та одягу промислового призначення в Україні в 2018-2019 рр., в натуральних показниках, тон
22. Динаміка виробництва одягу медичної та одягу промислового призначення в Україні в 2018-2019 рр., в грошових показниках, млн. грн.
23. Система розподілу на ринку мельтблауну і спанбонду в Україні
24. Прогнозна місткість ринку мельтблауну і спанбонду в Україні в 2020-2022 рр., в натуральному вираженні, тон