in stock

Аналітична записка ринку солі технічної в Україні. 2023 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Липень 2023 року
Кількість сторінок: 5, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 3
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
5300 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Консультантами Pro-consulting було проведено дослідження ринку технічної солі в Україні. Проаналізовано тенденції розвитку ринку та дані про виробництво та зовнішню торгівлю на ринку. Розглянуто споживачів та зроблено висновки.
Технічна сіль – матеріал, що найчастіше використовується комунальними підприємствами для посипання доріг та тротуарів під час ожеледиці. Також використовується в енергетичній промисловості, нафтогазовій, металургійній, хімічній, текстильній та целюлозно-паперовій промисловості.


Вторгнення в лютому 2022 року і початок повномасштабної війни росії проти України мало значний вплив на ринок солі. Роботи на родовищах на Донеччині зупинилися, що викликало проблеми із забезпеченням ринку продукцією. По-перше, дефіцит пального впливав на транспортування солі. По-друге, через активні бойові дії потрібно було правильно спланувати безпечні маршрути перевезення запасів готової продукції, що залишилися на територіях родовищ. Через закриті порти та проблеми із залізницею, імпорт солі теж знизився. Усе це призвело до зниження обсягів виробництва та експорту. Потреби ринку частково закривалися за рахунок імпорту. Для забезпечення внутрішнього ринку планується освоєння нових та відновлення старих законсервованих родовищ солі в Україні: Солотвинського, Буштинського, Тереблянського, Ізмаїльського
У 2022 році вартість виробництва збільшилася в 2,5 рази через підвищення цін на енергоносії та логістику, але через значне зниження обсягів виробництва загальна вартість виробленого продукту менша, ніж минулого року.
У досліджуваний період ДП «Артемсіль» залишається монополістом на ринку технічної солі в Україні навіть після припинення видобутку солі через російське вторгнення. Підприємство займає понад 93% ринку та є абсолютним лідером серед українських компаній, що добувають сіль.
Важливим фактором для прогнозування ринку технічної солі є температурні умови у наступних роках, оскільки технічна сіль застосовується для посипання доріг у ожеледицю. На сьогоднішній день актуальним фактором є звільнення українських територій від окупантів, адже із зменшенням площі зменшуються регіони для застосування та попиту на технічну сіль.
Тому якщо температурний режим у наступних роках буде вищим за нуль, а також площа територій, підконтрольних Україні зменшуватиметься або залишатиметься такою самою, ринок скорочуватиметься. Якщо навпаки температура буде стабільно низькою, тимчасово окуповані території повернуться під контроль України - ринок розширюватиметься.
Також припинення бойових дій та повернення окупованих територій у Донецькій області дозволять розглянути можливість відновлення роботи підприємств-флагманів виробництва солі в Україні, які наразі зазнають постійних обстрілів та руйнувань.

Детальний зміст:

1. Аналіз тенденцій розвитку ринку
2. Обсяги виробництва
3. Експорт та імпорт технічної солі
4. Споживання технічної солі
5. Висновки

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка виробництва технічної солі в Україні у 2021 – 10 міс. 2022 р. у кількісному вираженні, тис. т.
2 Структура імпорту технічної солі країнами 2021 р. у кількісному вираженні.
3. Структура імпорту технічної солі країнами за 10 міс. 2022 р. у кількісному вираженні, %.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами