944

Земля в Україні, як об’єкт інвестицій - коментар Олександра Соколова, директора аналітичного Департаменту компанії "Pro-Consulting". Телеканал «Перший національний»

У світі загострюється продовольча криза і наш аграрний потенціал стає перспективним на міжнародних ринках, кажуть у Держземагентстві. Аграрії можуть виробляти вдвічі більше зернових, але для цього необхідні гроші. Інвестора ж відлякують умови ведення бізнесу в нашій країні. Андрій Товстоп'ят, аналітик аграрних ринків: Бюрократичні перепони, непрозора система оподаткування, складнощі в роботі з офіційними структурами в земельних відносинах. Земельна реформа в нашій державі на завершальній стадії. Міжнародна спільнота зміни оцінює позитивно. Нині іноземний інвестор може брати угіддя в оренду. Так залишиться і після вікриття ринку землі. Купувати ділянки зможуть лише громадяни України. Поки що для інвесторів немає гарантій виконання умов контрактів оренди та вільного доступу на ринок. Чіткі правила запроваджують вже зараз. Електронний документооборот у Держземагентстві із посиленим захистом інформації. Земельний кадастр, який захищатиме і право власності громадян на землю. Повністю система запрацює вже з наступного року. 
Ігор Лавриненко, директор аналітичного департаменту: Це спростить рішення як щодо продажу так і щодо купівлі і потенційно це покращить інвестиційний клімат країни та збільшить кількість інвесторів в землю. 
Інвестори зацікавлені у поліпшенні системи форвардних закупівель. Нині не вистачає інструментів прогнозування. Фермери не виконують до 10 відсотків угод, кажуть фахівці. Капіталовкладники відвертаються. Краща ситуація у великих агрохилдингів. Їм вдається залучити гроші завдяки IPO, бо для інвестора цікаві вертикально інтегровані підприємства. Олександр Соколов, директор департаменту фінансово-аналітичної групи: "Любая вертикальная интеграция подразумевает снижение затрат на определенных уровнях. К тому же, экспортировать не сырье, а готовую продукцию - это в любом случае более высокая маржинальность, более высокий доход." 
Утім дрібні господарства теж перспективні. Вони більш мобільні до змін на ринку. На підвищення їх привабливості якраз і розрахована земельна реформа. 
Текст сюжету. Програма «Діловий світ», канал «Перший національний».
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами