1521

Українська порцеляна під загрозою зникнення - коментар Ірини Степанюк, аналітика відділу аналізу ринків аналітичного департаменту Pro-Consulting. Укрінформ

stepanyuk1_small.jpgПро це у коментарі Укрінформу сказала аналітик відділу аналізу ринків аналітичного департаменту Pro-Consulting Ірина Степанюк.

"Насамперед, запровадження мита призведе до того, що українські підприємства втратять практично єдиний ринок, який приносить їм прибуток. Близько 65% виробленої української порцелянової продукції експортується, при цьому основним ринком збуту є Росія, на яку припадає 97% від загального обсягу поставок"- зазначила Степанюк.

Аналітик очікує, що після запровадження країнами Митного союзу обмежень для імпортної порцеляни, збільшаться обсяги поставок до України товарів із КНР, що посилить і без того невигідне становище вітчизняних підприємств.


"Імпорт уже зараз становить левову частку українського ринку. У 2012 р. до країни було ввезено в 2,5 раза більше дешевої китайської порцеляни, ніж у 2011 р., при цьому питома вага продукції у структурі імпорту становила 93%. Ще у 2009 році частка української продукції у структурі споживання становила 37,7%, а вже у 2012 р. показник знизився до 9,6%", - пояснила експерт.


За словами аналітика, збільшення кількості дешевих імпортних товарів призводить до скорочення обсягів виробництва і реалізації вітчизняної порцеляни. Цей бізнес в Україні стає дедалі збитковішим, а це означає, що ми ризикуємо втратити і ті небагато українських підприємств, які ще працюють на ринку.


Незважаючи на наявність виробничих потужностей, кадрів, сировини, а також внутрішніх і міжнародних ринків збуту, за чотири роки (з 2009 по 2012) кількість порцелянових заводів в Україні скоротилася з 11 до 3: "Сумський порцеляновий завод" (Суми), "Дружківський порцеляновий завод" (Донецьк), "Корал" Довбишський порцеляновий завод" (Житомир). Однак уже у 2013 році на зборах акціонерів ПАТ "Сумський порцеляновий завод" було прийнято рішення про ліквідацію і цього підприємства.


На думку аналітика, простір для діяльності українських підприємств на порцеляновому ринку чималий - його обсяг у натуральному вираженні зріс у 2012-му більш як утричі щодо 2009 року.


"Поліпшити ситуацію допоможе запровадження Україною обмежувальних заходів на ввезення китайського порцелянового посуду. Спеціальне мито на імпорт призведе до зменшення обсягів імпорту, а в українських порцелянових підприємств з'явиться можливість реалізовувати власну продукцію на внутрішньому ринку, що в свою чергу, збільшить надходження до бюджету", - упевнена експерт.


Нагадаємо, згідно з рішенням колегії Євразійської економічної комісії, ввезення столового і кухонного порцелянового посуду до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану обкладатиметься спеціальним захисним митом, яке в перший рік його дії становитиме $1479 за тонну, у другий рік мито буде знижено до $1035,3 за тонну, третій - до $591,6 за тонну.

Дата розміщення: 30.08.2013
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами