Збір донатів на розробку шукача мін для с/г
1758

Збір донатів на розробку шукача мін для с/г

Розробка унікальної безпілотної системи розмінування та пошуку мін на полях України — компанія FRENDT разом із Вінницьким національним технічним університетом за підтримки українських аграріїв розпочала розробку нового проекту. Підтримуємо збір донатів через Монобанк.

Збір донатів на розробку проводиться у банку Монобанку https://send.monobank.ua/jar/3hu4F1mcAd

Головна мета безпілотного шукача мін – прискорити пошук вибухонебезпечних предметів та допомогти аграріям безпечно очистити їхні поля. Ідея – ізолювати людей від процесу пошуку. Адже найголовніше – зберегти життя працівників.

Як працюватиме система, на яку збираються донати:

  • Дрон визначає межі сільськогосподарського поля;
  • Програма генерує навігаційні лінії та прокладає безпечний маршрут для безпілотного транспорту, оснащеного дистанційною системою керування;
  • Мапа завантажується в систему керування транспортним засобом (трактор), який рухатиметься цим маршрутом через сільськогосподарське поле на автопілоті;
  • Небезпечні об'єкти відзначаються на онлайн-мапі, що полегшує пошук об'єктів для розмінування чи знешкодження;
  • Далі мапа з відмітками небезпечних об'єктів передається до спеціальних служб розмінування.

За добу безпілотний шукач мін, встановлений на звичайний трактор, може досліджувати до 100 га поля
Збір донатів на розробку проводиться у банку Монобанку https://send.monobank.ua/jar/3hu4F1mcAd

Інноваційна цінність нового безпілотного шукача мін для сільськогосподарського сектору полягає в наступному:

  • Низька вартість (порівняно з існуючими зразками);
  • Простота використання для кінцевого користувача (фермерів);
  • Можливість використання існуючої сільськогосподарської техніки (тракторів) як транспортного засобу.

Досягається це за рахунок високої автоматизації операційних процесів робототехнічного комплексу. Подібні розробки проводилися різними приватними та державними компаніями світу. Більшість промислових зразків розроблялися в США, Канаді та Великобританії, так як є великий досвід цих країн у технологіях розмінування повоєнних територій (Ірак, Мозамбік, Ангола, Афганістан та ін.). В якості прикладу такого обладнання для розмінування можна навести продукцію Defense Research Establishment Suffield (DRES; Medicine Hat, Альберта, Канада), яка поєднує різні промислові моделі міношукачів. Але технологія має низку недоліків, таких як складність експлуатації та вартість спеціалізованого автомобіля, на якому перевозиться обладнання.

Збір донатів на розробку проводиться у банку Монобанку https://send.monobank.ua/jar/3hu4F1mcAd

Вкрай важливо розпочати розробку нового безпілотного шукача мін для агропромислового комплексу України прямо зараз. Український аграрний сектор годує понад 400 мільйонів людей у всьому світі, за оцінкою Pro-Consulting. Російське вторгнення призводить до значного зростання цін, смертей працівників агросектору, створює загрозу продовольчій безпеці та збільшує небезпеку голоду.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами