1619

Чому іноземці приїжджають лікуватися в Україну – дані компанії Pro-Consulting. Finance.ua

Світовий ринок медичного туризму досяг 2015 року $511,7 млрд, а його річний приріст склав 10%. Аналітики прогнозують збільшення темпів зростання ринку в 2016-2017 роках, і наприкінці 2017 року його обсяг становитиме $678,5 млрд. Про це пише “Топ-100. Найбільші медичні компанії України”.

Свою лепту в його розвиток вносять і українці – адже те, що наші співвітчизники виїжджають за кордон у пошуках більш якісних медичних послуг, ні для кого не секрет. Тільки в 2014-му понад 200 тис. українців довірили своє здоров’я закордонним лікарям (дані Української асоціації медичного туризму). А ось те, що іноземці приїжджають в Україну підлікуватися, для багатьох стане одкровенням. Згідно з оцінкою Клубу в’їзного туризму “ІнЮкрейн”, потік іноземних медтуристів до нашої країни цього року досягне 10 тис. соловік.

Що ми можемо запропонувати

В’їзний медичний туризм почав зароджуватися в Україні 2012 року. За даними компанії Pro-Consulting, за минулі три роки кількість клінік, які приймають іноземних пацієнтів, збільшилася вдвічі. Так, якщо станом на 2012 рік їх налічувалося 35-40, то вже минулого року цей показник зріс до 70-100 клінік. А молодий ринок медичних послуг для іноземців зміг за підсумками 2015-го заробити 125 млн євро. Їх до України привезли пацієнти з країн СНД (зокрема з Росії, Білорусі, Молдови), Європейського союзу (Франції, Німеччини, Італії), а також із США та Ізраїлю. З них 75% приїжджали в нашу країну безпосередньо по медичні послуги, напрямок spa & wellness займав не більше 25% в загальній структурі попиту.

Особливою популярністю в іноземців користуються послуги українських офтальмологів і стоматологів – на ці сфери припадає 18% всіх медичних туристів.

“Серед інших популярних напрямків слід виділити репродуктивну медицину, пластичну хірургію і клітинні технології, а також кардіохірургію”, – відзначають в компанії Pro-Consulting.

Підвищений попит до української репродуктивної медицини не випадковий. У нас ця сфера представлена ​​в основному приватними клініками, які надають набагато ширший спектр послуг, ніж в інших європейських країнах. Річ у тім, що українське законодавство дозволяє проведення багатьох медичних процедур, які заборонені в інших країнах, наприклад, генетичну діагностику ембріона. Крім того, ціни в українських клініках на порядок нижче.

“Вартість українських медичних послуг на 30-70% менше, ніж в інших країнах, при цьому вони не поступаються якістю і рівнем комфорту багатьом зарубіжним клінікам”, – зазначає Віолетта Янишевська, президент Української асоціації медичного туризму (УАМТ). Наприклад, лікування безпліддя (програма IVF+ICSI) в українському спеціалізованому центрі коштує 2,5 тис. євро, а у Великобританії – 4,8 тис. євро. При цьому результативність майже однакова – частота вагітностей у пацієнток до 35 років (за IVF) становить 50,7% в Україні та 50% у Великобританії.

За словами директора дніпропетровської клініки пластичної хірургії та косметології “Артмедіка” Олександра Макарчука, закордонним клієнтам вигідно приїжджати на естетичні операції до України. “За рівнем проведення ринопластики Україна може конкурувати з будь-якою країною світу”, – підтверджує слова колеги засновник і головний хірург “Центру доктора Компанійця” Олег Компанієць.

Із проведенням “інтернаціональних” операцій українські приватні клініки пов’язують чималі надії. На думку Олександра Макарчука, саме за рахунок пацієнтів-іноземців українським клінікам вдалося частково нівелювати падіння попиту з боку українських пацієнтів. “За рахунок надання медичних послуг іноземцям нам вдалося досягти докризових показників”, – стверджує він.

Хочемо зростання

Далі – більше. “Приватні клініки мають високий потенціал в області в’їзного медичного туризму і залучення іноземних пацієнтів. Рівень надання послуг в українських медустановах – на рівні європейських країн, ціни ж набагато нижче”, – відзначають у клініці «Добробут».

У країнах, які лідирують на ринку в’їзного медтуризму, цей напрямок отримує чималу підтримку з боку держави. Наприклад, у Туреччині іноземний пацієнт отримує знижку до 40% на переліт авіакомпанією Turkish Airlines, а залученням медтуристів займається спеціальне держагентство.

Визнають необхідність державної підтримки цього напряму і в українському уряді.

“Зростанню в’їзного медичного туризму сприятимуть механізми державно-приватного партнерства, які МОЗ має намір розвивати”, – говорить в. о. першого заступника міністра охорони здоров’я Олександра Павленко.

“Українські медики здатні на багато що, але в Європі про це просто не знають”, – резюмує фахівець клініки “Добробут” Катерина Гриценко.


Дата розміщення: 04.07.2016
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами