1595

Нема лиха без добра: в Україні можуть різко подешевшати молочні продукти - Олександр Ткачов, начальник відділу інвестиційного аналізу аналітичного департаменту Pro-Consulting.Укрінформ

tkachov.JPGЗаборона на ввезення української молочної продукції до Росії може привести до здешевлення цих продуктів на внутрішньому ринку.

Про це у коментарі Укрінформу розповів начальник відділу інвестиційного аналізу аналітичного департаменту Pro-Consulting Олександр Ткачов.

"Перенаправлення продукції на внутрішній ринок неодмінно призведе до різкого зниження цін через надвиробництво і зростання конкуренції, що характерно позначиться на доходах виробників", - зазначив Ткачов.

При цьому експерт звертає увагу на кілька негативних наслідків запровадження такого нетарифного бар'єру.

"Заборона на ввезення української молочної продукції до Росії запроваджується вже не вперше. Тут слід зазначити такі негативи, які можуть бути при такому розвитку ситуації. Йдеться про скорочення виробництва, нарощування збитків українськими виробниками і можливе звільнення профільних працівників на підприємствах - виробниках. Для країни це зменшення надходження валюти від експорту, а також зниження інвестиційного клімату", - вважає експерт.

На його думку, українським виробникам не просто вийти на інші зовнішні ринки у короткостроковій перспективі, оскільки тут необхідно зважати на специфіку продукції і те, що вона має відповідати технічним стандартам тієї країни, до якої плануються здійснювати поставки.

"Рівень втрат підприємств залежатиме лише від часу дії таких обмежень. Наприклад, тривала заборона може обернутися для деяких виробників погіршенням їх репутації або зниженням котирувань акцій", - підкреслив Ткачов.

Експерт нагадав, що українська сторона вже провела ряд порівнянних обмежень. Передусім йдеться про таку продукцію із Росії, як риба, сири і цукерки.

Як повідомляв Укрінформ, Росія 7 квітня припинила ввезення на свою територію молочної продукції українських виробників нібито через порушення вимог законодавства у галузі захисту прав споживачів.

Дата розміщення: 08.04.2014
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами