Необхідність інновацій та розширення асортименту: аналітичний огляд ринку зварювальних електродів
3491

Необхідність інновацій та розширення асортименту: аналітичний огляд ринку зварювальних електродів

Флюси, електроди і дріт, які використовуються при пайці і зварюванні металевих конструкцій, а також різноманітних виробів і наплавлення на них покриттів, називаються зварювальними матеріалами. Електрод, в свою чергу, - це стрижень зі сталі з обмазкою, який використовується в якості матеріалу направляючого на зварювальні заготовки. Електроди на сьогоднішній день користуються найбільшим попитом серед споживачів.


Для виготовлення електродів застосовуються зварювальні дроту, мармур, пегматит, вапняк, феросиліцій, феромарганець. В Україні ці матеріали досить широко представлені і забезпечені потужною сировинною базою.

На сьогоднішній день в нашій країні найактивніше використовуються два основні методи зварювання:
• електричне зварювання;
• газове зварювання.

З огляду на специфіку ринку (широкий асортимент і прийнятні ціни), близько 95% внутрішнього попиту на покриті флюсом плавкі електроди забезпечується вітчизняними підприємствами. Крім того, важливим показником, що сигналізує про розвиток ринку в країні, є географічний розподіл зовнішньоекономічних операцій. Найбільшим споживачем українських електродів була Росія. Загострення політичної ситуації з РФ стало причиною падіння експорту продукції.

Ще однією проблемою, яка стримує розвиток ринку, є брак фахівців. До головних причин такої тенденції відносяться скорочення випуску фахівців в галузі зварювального виробництва, а також недостатня кількість фахівців з контролю якості металів і зварних з'єднань, що унеможливлює побудову ефективної системи стандартизації та сертифікації продуктів зварювання на підприємствах. Крім того, сфера виробництва електродів не характеризується інноваційністю, що знижує її привабливість серед випускників.

У той же час, необхідно відзначити, що перспективи сфери зварювального обладнання в Україні на сьогоднішній день досить непогані. На вітчизняному ринку представлений широкий асортимент традиційного електрозварювального устаткування:

• трансформатори;
• випрямлячі;
• напівавтомати;
• установки для аргонодугового зварювання;
• зварювальні агрегати;
• інвертори;
• чоппери.

Найбільшим попитом користується дешеве обладнання, яке використовується в побутових умовах. Також розкуповується напівпрофесійне і професійне обладнання, а найменшим рівнем продажів характеризується високотехнологічне обладнання з програмним управлінням.

Розробками інновацій на ринку зварювального устаткування займається Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона. Інститут засновано в 1934 році. Серед останніх розробок інституту варто відзначити:

• зварювання вибухом і високошвидкісним ударом;
• зварювання титану;
• нову технологію швидкісної електрошлакового зварювання товстолистового металу;
• безперервну ультразвукову зварювання та інші розробки.

Головною проблемою ринку зварювальних електродів на сьогоднішній день є те, що розроблені інновації практично не впроваджуються, що пов'язано з відсутністю достатньої кількості вільних коштів в обороті українських підприємств. Крім того, варто враховувати, що впровадження нових технологій в сферу неможливий без підвищення загального технічного рівня і культури виробництва зварювальних матеріалів, а також зростання попиту. Важливим для виведення інновацій на ринок є також пошук більш доступною сировинної бази.

Рівень випуску зварювальної продукції досить сильно залежить від масштабів промислового виробництва і будівництва. Зафіксований в минулому році в нашій країні зростання виробництва може позитивно позначитися і на досліджуваній галузі.

На ринку зварювальних електродів сьогодні працюють середні і кілька більших виробників електродів, які контролюють близько 90% внутрішнього виробництва даної продукції. Зварювальні електроди українського виробництва користуються високим попитом як в Україні, так і за кордоном завдяки своїй якості та доступної вартості. Разом з тим, асортимент імпортних електродів все ж переважає над українською продукцію по ширині - вітчизняні компанії ведуть нові розробки в цій галузі, але підприємства на даному етапі не вкладають кошти в модернізацію своєї продукції.

Джерело: Pro-Consulting
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами